Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Jeśli mogę dodać coś od siebie do tej pouczającej dyskusji(A przyglądam się jej od początku) zakładając, że moje zdanie ma w ogóle jakieś znaczenie to chciałbym zgłosić Votum separatum. Nigdy nie podkręcałem sprzętu własnoręcznie ani w żaden inny sposób nie potrafię tego robić nie znam się na tym nie dotykam tego. Zawsze się obawiałem, że zniszczę coś tam w środku korzystając z komputera opieram się na tym, co sprzęt mi daje od siebie to chyba nie najlepiej wróży na przyszłość co? Choć przyznać muszę, że jestem zadowolony a mój procesor ciągnie nawet bieżące marki i tytuły.

I ja nigdy nie kombinowałem przy OC, ale może z racji tego, że niemal od zawsze towarzyszą mi laptopy. I choć byłem nakłaniany do samodzielnego podkręcania to chyba skorzystam z tego oferowanego przez płytę główną, mianowicie poprzez przesunięcie suwaka na pozycję 4.4 - i tu chciałbym się o coś zapytać tych bardziej w temacie obeznanych -Czy zmieniając w ten sposób taktowanie, płyta zmienia również napięcie, czy tutaj już sam będę musiał pogrzebać?
 
Rozumiem ja też mam małe pytanko.
Zepsuło mi się wejście do słuchawek słuchawki przerywają dźwięk przechodzi na jedną słuchawkę i trzeszczy. Słuchawki są nowe i dobre, bo sprawdzałem je na innych urządzeniach działają bez zarzutu doszedłem, więc do wniosku, że to kwestia wejścia słuchawkowego w PC. W związku z tym mam pytanie:
Czy przez to spaprane wejście muszę zmieniać całą płytę główną czy wystarczy wejście?
 
Czy zmieniając w ten sposób taktowanie, płyta zmienia również napięcie, czy tutaj już sam będę musiał pogrzebać?

Gdyby tak było to by nikt sobie tym głowy nie zaprzątał. :p

A tak swoją drogą po co chcesz bawić się w OC z zupełnie nowym sprzętem? Zdaje się, że uciągnie on wszystko co wyszło i wyjdzie w ultra bądź jakimś very high, a tym bardziej jeżeli nie potrafisz to nie ma parcia na to. Nie ma co sobie skracać życia sprzętu jeżeli jeszcze pachnie fabryką. :p
 
Last edited:
Gdyby tak było to by nikt sobie tym głowy nie zaprzątał. :p

A tak swoją drogą po co chcesz bawić się w OC z zupełnie nowym sprzętem? Zdaje się, że uciągnie on wszystko co wyszło i wyjdzie w ultra bądź jakimś very high, a tym bardziej jeżeli nie potrafisz to nie ma parcia na to. Nie ma co sobie skracać życia sprzętu jeżeli jeszcze pachnie fabryką. :p

A bo do maja jeszcze daleka droga i ta "nowość" odejdzie :p
 
@witchermroz - uważam, że @Mengaard ma rację. W zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pobawić się w OC, ale jeśli sprzęt daje radę na stocku, to po co? Ja mam i7-4770K i jeszcze nawet nie sprawdzałem do ilu można go wykręcić (inna sprawa, że obecnie chłodzik mam boxowy na którym lepiej podkręcania nie próbować). Jeśli chcesz dla własnej satysfakcji sprawdzić możliwości swojego sprzętu, to nikt Ci nie zabroni. Jednak smażyć CPU w sytuacji, gdy stock oferuje więcej mocy niż potrzeba... zrobisz, jak zechcesz.
 
Nie mieszaj już chłopakowi w głowie. :D
Jego sprzęt poradzi sobie zapewne bardzo fajnie z W3 tak jak sobie poradzi fajnie ze wszystkim co już wyszło, naprawdę nie widzę w tym sensu, niech się dokształca w kręceniu za ten czas i niech bawi się w to wtedy kiedy faktycznie będzie taka potrzeba. :p Ja sam jestem w tym zielony na czerwonym sprzęcie i jadę z procesorem na suwaczek. :p
 
Jak się ma budę z oknem i światełka, to po co ją trzymać pod biurkiem ?
Nabyłem kiedyś tani hub USB. Zamknięty był w przezroczystej obudowie, a w jej wnętrzu w centralnym miejscu płytki drukowanej jakiś geniusz umieścił dużą diodę migającą wszystkimi kolorami tęczy. Normalnie jakby mi ktoś do domu radiowozem wjechał. Po dwóch dniach nerwów urządzenie rozebrałem i przy pomocy lutownicy pozbyłem się tej luminescencyjnej wartości dodanej kosztem utraty gwarancji.
Te wszystkie bajeranckie światełka są może i fajne, ale ja akceptuję je tak długo, dopóki nie próbują robić za dyskotekowy kolorofon.
 
@Daniel Abatemarco

Bo jak pracuje na kompie czy gram to nie patrzę na niego , modowanie to modowanie i tyle ;-)

@Wroobelek

Zgadza się, dlatego ważne jest jakie diody/ledy/katody się montuje. Ja w różnych PC do tej pory zawsze używałem takich które są przyjemne dla oka i nie ma dyskoteki :)
 
@GosuPl

Wybacz, ale nagranie nie daje miarodajnego wrażenia rzeczywistej głośności.
Do tego trzeba by posłużyć się jakimś miernikiem decybeli (wcześniej mierząc natężenie hałasu otoczenia).
 
Zanim zamówiłem zestawy na morelkach to napisałem do kilku serwisów komputerowych w okolicy pytając się o cenę takiego zestawu:

Procesor: Intel Core i5 4690K
Karta graficzna: Palit GeForce GTX970 JetStream
Płyta główna: Gigabyte GA-Z97-HD3, Z97, DualDDR3-1600
Zasilacz: Antec EDGE GOLD 650W
Pamięć: HyperX Savage 2x4GB 1866MHz DDR3 CL9
Chłodzenie: CPU SilentiumPC Fortis 2 XE1226
Dysk: Wester Digidal Caviar Blue, 3.5" 1TB
Napęd: Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA
Obudowa: Zalman Z3 PLUS Czarna
System operacyjny: Microsoft Windows 8.1 64-bit PL DVD OEM

Chyba dobrze, że nie czekałem na odpowiedzi:

1#
Witamy,
Koszt takiego zestawu wynosi 5500,00 zł. Złożenie gratis.
pozdrawiamy


2#
Dzień Dobry.
Propozycja w załączniku, zapraszam do zapoznania się z treścią.Jestem
otwarty na wszelkie sugestie,pozdrawiam i życzę udanego dnia.


Cena którą zobaczyłem w załączniku: 4675zł... Bez systemu, który u nich kosztuje 470zł

#3
Witam,
koszt takiego komputera z dokładnie tymi samymi podzespołami co Pan podał to 4922,55zł brutto
Pozdrawiam


Heh :p
 
Pytanko. Czy opłaca się kupować http://www.morele.net/karta-graficz...56-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-zt-90103-10p-667980/ czy może nie przepłacać i kupić http://www.morele.net/karta-graficz...i-dl-displayport-gv-n970g1-gaming-4gd-665541/ Czy to troszkę wyższe taktowanie u zotaca jest warte tych 300zł? Czy może są jeszcze jakieś inne znaczące różnice które przemawiają za tym że jednak warto dopłacić?

Zotac podobno jest najwydajniejszy z 970, więc mógłbyś w niego zainwestować, lecz szczerze mówiąc ja wybrałbym Palita, którego polecano mi wcześniej. Na testach wypadał lepiej niż MSI, a przy tym kosztuje zaledwie 1480zł
 
Może i jest najwydajniejszy, ale pytałem czy to że jest wydajniejszy niż gigabyte jest stosunkowo opłacalne do jego ceny czy po prostu mając gigabyte różnicy w praktyce po prostu nie zauważę lub czy będzie wystarczyło lekko podkręcić żeby różnice wyrównać lub nawet zotaca przeskoczyć a 200 z hakiem zostanie w kieszeni.
 
Top Bottom