Wiedźmin 3 - grafika

+
Tak, mieli starszy build. Amerykańscy redaktorzy nie powiedzieli złego słowa o płynności trójki.

To wiem, ale w tym wypadku mowa była akurat o wyglądzie, nie o płynności.

Dziennikarze, którzy grali na high mówią, że gra wyglądała gorzej niż na opublikowanym gameplayu.

właśnie przedstawiłeś przyczynę tego dlaczego Redzi kładą nacisk na next geny

A co w tym złego? Redzi chcą dotrzeć do możliwie największej liczby potencjalnych klientów, to zrozumiałe a skoro jak największej, to zarówno do grających na konsolach, jak i na pecetach. I aby sprzedaż była wysoka na każdej z platform każda otrzymać musi dopracowany, pozbawiony większych wad produkt. Sam fakt, że gra powstaje na konsole wcale nie musi oznaczać traktowania PC po macoszemu. Tym bardziej, że tutaj właśnie CDP RED cieszy się dobrą reputacją na którą pracowało latami i posiada sporą rzeszę fanów. Świadczy o tym przeszło 8 milionów sprzedanych kopii.
 
Chyba nie rozumiesz zasady działania tej technologii, między dx 11 a dx 12 będzie zasadnicza różnica co do komunikacji karty GPU z procesorem CPU, więc nie ma szans aby wiedźmin działał na dx 12, musieli by przepisywać silnik do współpracy z tą technologią.
Sam Microsoft powiedział ze dx 12 pojawi się w nowo powstających grach dopiero pod koniec 2015 roku.

No to Ci właśnie napisałem, że w końcu będą musieli DX12 zaimplementować do silnika, a to że to nie jest takie proste jak pstryknięcie palcem to jest wiadomo - więc tajemnicy tutaj nie odkryłeś. Już na pewno o tym myślą. Po premierze W3 się pewnie za to wezmą bo na razie walczą z optymalizacją. Cyberpunk (najwcześniej spodziewany wg moich obliczeń 2017 / 2018 ) będzie na pewno DX12 już wspierał.
 
No to Ci właśnie napisałem, że w końcu będą musieli DX12 zaimplementować do silnika, a to że to nie jest takie proste jak pstryknięcie palcem to jest wiadomo - więc tajemnicy tutaj nie odkryłeś.
Nie zdziwiłoby mnie, gdyby zaimplementowanie DX12 okazało się być łatwiejsze i dać lepsze efekty niż optymalizacja pod DX11.
 
No to Ci właśnie napisałem, że w końcu będą musieli DX12 zaimplementować do silnika, a to że to nie jest takie proste jak pstryknięcie palcem to jest wiadomo - więc tajemnicy tutaj nie odkryłeś. Już na pewno o tym myślą. Po premierze W3 się pewnie za to wezmą bo na razie walczą z optymalizacją. Cyberpunk (najwcześniej spodziewany wg moich obliczeń 2017 / 2018 ) będzie na pewno DX12 już wspierał.
Też chciałbym wierzyć, że po premierze będzie im się opłacać implementacja dx 12, ale patrząc na to realnie to dx 12 nie zobaczymy w W3 nawet w formie update, bo kto im za to zapłaci ? Za darmo mają to robić ? Za grę z dx 12 nikt im 2 raz nie zapłaci.
 
DX12 w W3? Coś czego de facto w grach jeszcze nie ma? Ba, nie ma nawet kart w 100% zgodnych z tymi bibliotekami. Wiedźmin tworzony był i jest z myślą o DX11, więc nie ma szans ani teraz ani później. Może w przypadku Cyberpunka firma się o to pokusi, ale do tego droga bardzo daleka. Żeby w ogóle CB się pojawił konieczny jest sukces Wiedźmina, bo przy jego braku nie będzie nie tylko DX12, ale też kolejnych gier i CDP RED, a już na pewno nie jako niezależne, samowystarczalne studio.
 
Last edited:
Jeśli wyłożysz pieniądze na pensje dla programistów, testerów, na serwery z których taki update można by pobierać może zrobią

+ jeszcze kasa na dofinansowanie projektu tego:



albo podprowadzić takiego - jeden stoi w M1 w Krakowie :)
 
Last edited by a moderator:
Tu macie swoje Dx 12 w Wiedźminie 3.

Balazs Torok said:
Wydaje mi się, że panuje duże zamieszanie wokół tego, co i dlaczego DX12 poprawi. Większość gier nie jest w stanie wyświetlać grafiki w 1080p, ponieważ dodatkowe obciążenie na cieniowanie obiektów byłoby zbyt duże. W przypadku tych tytułów DirectX 12 nic nie zmieni.
Co prawda wypowiedź dotyczy X Boxa One, lecz dla samego PC raczej nie będą gry przepisywać.
 
Last edited:
@P ATROL
Nie, to nie jest tak jak robienie od nowa tej samej gry. Funkcje bibliotek graficznych takich jak Directx, czy OpenGL są opakowywane przez programistów piszących silniki. Nie trzeba zmieniać kodu całej gry, ponieważ nie zmienia się jako takiego silnika, jego nazw funkcji itd. tylko ich implementacje. Ciężko mi to wytłumaczyć, ale ogólnie rzecz polega na tym, że, aby zaimplementować nową bibliotekę, nie potrzeba zmieniać kodu gry, tylko sam rdzeń silnika graficznego. Gdyby było inaczej to na gry jednocześnie na PC, XBOX ONE, PS4 czekalibyśmy dłużej.

Osobiście i tak wątpię, by CDP RED zaimplementowali DX 12 w Wiedźmin 3. Po prostu sama nauka jak dobrze go wykorzystać nie zajmie im krócej niż 3-4 mies. dod. ten czas na zmianę silnika, ok. 3-4 miesięcy dod. pracy.
 
@artur60440
Hiperbolizowałem, wiem na czym to może polegać. Ale to właśnie jak robienie tej samej gry drugi raz, kiedy można poświęcić 3-4 miesiące na dodatek do gry lub na pracę nad CP.
 
Top Bottom