Wiedźmin 3 - grafika

+
*ekh*Debut Trailer, VGX trailer*ekh*

Porównywałeś jakość gry do materiału z wycieku i do tego była tamta moja konkretna odpowiedz, ale to miło że przytaczasz tutaj już inny materiał bo rozumiem że uznałeś iż tamta twoja argumentacja jest całkowicie błędna a wręcz fałszywa, co nie zmienia faktu że te materiały promocyjne to nie był zapis z rozgrywki (który dostaliśmy po raz pierwszy na E3-gryf i 36 min.) a jedynie podrasowany obraz przygotowany przez zespół który dla mnie jest jedynie wabikiem i niczym więcej (jak każdy materiał promocyjny...), a punktem odniesienia do tego jak gra się ma prezentować jest-było-i będzie jej pierwsze ogranie czyli własnie te 36 min. materiału.
 
Porównywałeś jakość gry do materiału z wycieku i do tego była tamta moja konkretna odpowiedz, ale to miło że przytaczasz tutaj już inny materiał
Tia...
Ale zdajesz sobie sprawę, że prezentujesz taką samą postawę? Tobie się wydaje, że tak nie wyglądała. Ja mam ten gameplay i trailery.
Nie mówię, że działała, bo było kilka donosów o tym, że praktycznie nie, dlatego teraz jest jak jest.

I naprawdę nie musisz mi mówić o punktach odniesienia, bo ja nie porównuję grafiki obecnej z tamtą, nie krzyczę, że mnie okłamali. Po prostu nie rozumiem, jakoby według Was tamta grafika nie istniała albo była jedynie projekcją.
 
Tia...


I naprawdę nie musisz mi mówić o punktach odniesienia, bo ja nie porównuję grafiki obecnej z tamtą, nie krzyczę, że mnie okłamali. Po prostu nie rozumiem, jakoby według Was tamta grafika nie istniała albo była jedynie projekcją.

Za drugie dopowiedzenie dałbym drugiego REDpionta ale nie mogę dać 2 za jednego posta :D.
 
I naprawdę nie musisz mi mówić o punktach odniesienia, bo ja nie porównuję grafiki obecnej z tamtą, nie krzyczę, że mnie okłamali. Po prostu nie rozumiem, jakoby według Was tamta grafika nie istniała albo była jedynie projekcją.

A to że nie rozumiesz, to akurat widzę (zresztą nie tylko ja) i dlatego Ci to próbujemy wytłumaczyć chociaż efekt jak widać mizerny, bo o jakiej grafice Ty niby mówisz skoro na tych nagraniach nic praktycznie nie widać...a jednak są one dla ciebie punktem odniesienia do porównywania obecnego wyglądu do wcześniejszego.
 
A to że nie rozumiesz, to akurat widzę (zresztą nie tylko ja) i dlatego Ci to próbujemy wytłumaczyć chociaż efekt jak widać mizerny, bo o jakiej grafice Ty niby mówisz skoro na tych nagraniach nic praktycznie nie widać...a jednak są one dla ciebie punktem odniesienia do porównywania obecnego wyglądu do wcześniejszego.

Na Debut Zwiastunie tez nic nie widać, na gameplay'u nic nie widać, na VGX nic nie widać.
 
Debut Gameplay Trailer, na nim nic nie widać? Ją wiem że kompresja nie rozpieszcza ale bez przesady.

Oczywiście że na tych materiałach promocyjnych już wiele elementów widać, natomiast o ile mi wiadomo nie miał chyba nikt możliwości odtworzenia identycznych scen i ich zaprezentowania w celach porównawczych?, Marcin Momot mówił że ponoć da się je odtworzyć w grze o ile natrafimy na identyczne warunki pogodowe co będzie mało możliwe ale na pewno ktoś spróbuje, co nie zmienia faktu że są to materiały promocyjne które z wiadomych względów są poddawane obróbce i wszelakim upiększeniom, a tak jak już pisałem wcześniej (ale jak widać za mało razy jeszcze) dla mnie punktem odniesienia do poziomu grafiki jest pierwsze zaprezentowanie rozgrywki które miało miejsce w przypadku W3 na targach E3 gdzie był ogrywany na żywo i można było zobaczyć jak gra ma się prezentować, jeśli ktoś lubi oceniać produkt przez pryzmat reklamy a nie przysłowiową jazdę próbną no to cóż jego wolna wola, ale wypieranie z świadomości faktu że materiały promocyjne czegokolwiek są 100% odwzorowaniem tego co mamy zamiar nabyć jest czystą ignorancją.
 
Dokładnie. I mamy downgrade, bo gra się "zadławiła" (tak sądzę) więc trzeba było zrównać wszystkie wersje silnika i na jednym bazowym który jest w miarę stabilny (mimo, że brzydszy) robić wersje na konsole i PC.
Dokładnie tak.

---------- Zaktualizowano 14:42 ----------

A to że nie rozumiesz, to akurat widzę (zresztą nie tylko ja) i dlatego Ci to próbujemy wytłumaczyć chociaż efekt jak widać mizerny, bo o jakiej grafice Ty niby mówisz skoro na tych nagraniach nic praktycznie nie widać...a jednak są one dla ciebie punktem odniesienia do porównywania obecnego wyglądu do wcześniejszego.
No bo owszem, tamten turecki materiał: jakość nagrania - kiepska, nie fatalna, ale kiepska.
Jakość grafiki, i nikt mi tu nie wciśnie kitu ,że pomimo kiepskiej jakości materiału, nie można zobaczyć jak to się prezentuje.
Bo można. Materiał tamten, prezentował się bardzo ładnie. Śmiem twierdzić, że ciut ładniej niż ten ostatni.
Czyli tamten materiał istniał. Tamta jakość istniała. Tamta gra istniała. Ale na konsolach, ta jakość nie mogła zaistnieć.
Więc obecnie tamtej gry już nie ma. Czy trzeba jeszcze coś tłumaczyć ?
 
Last edited:
@Daniel Abatemarco kiepską jakość to miał trailer z Games Awards, no ale jeśli dla ciebie coś o tak wątpliwej jakości może być punktem odniesienia do porównywania elementów graficznych jakiegokolwiek buildu to faktycznie tutaj tłumaczyć już nie ma czego.
 
@Daniel Abatemarco kiepską jakość to miał trailer z Games Awards, no ale jeśli dla ciebie coś o tak wątpliwej jakości może być punktem odniesienia do porównywania elementów graficznych jakiegokolwiek buildu to faktycznie tutaj tłumaczyć już nie ma czego.
 
Czyli tamten materiał istniał. Tamta jakość istniała. Tamta gra istniała. Ale na konsolach, ta jakość nie mogła zaistnieć.
Więc obecnie tamtej gry już nie ma. Czy trzeba jeszcze coś tłumaczyć ?

Zgadzam się. Twierdzenie, że tamta grafika nie istniała jest absurdem. Na tamtym tureckim wycieku co kiedyś błąkał się po sieci mimo kłopotliwej jakości nagrania było widać: bardziej zaawansowane oświetlenie, dalsze renderowanie szczegółów, LODy w oddali było ostre jak brzytwa, ilość "particles" unoszących się w powietrzu wprawiała w zadumę, jakość trawy, roślinności była o niebo lepsza, liczba obiektów które obsługiwała fizyka gry była szokująca. Gra chodziła nie gorzej niż teraz na podobnym sprzęcie i to było prawie 2 lata temu - przed rozpoczęciem konwersji na konsole. Każdy dziennikarz z prezentacji wychodził z opadem szczeny. Do tej pory można relacje na youtubie znaleźć.

Dodatkowo dwa miodne graficznie trailery: Debut + VGX, na którym pisze "IN-GAME FOOTAGE". Gra kiedyś sprawiała dużo lepsze wrażenie niż teraz.
 
Pierwsze materiały tj. screeny i Debut trailer chodziły na starym renderze. Zamknięty pokaz z E3 też. Nie wiem jak z VGX.
Ta gra istniała, ale podczas pokazów była odpalana w edytorze. I chyba grali w to na żywo, bo były informację, że trafiło się pare crashy i sporo błędów.
Potem zaczęło się przepisywanie gry na nowy render. I właśnie nie wiem czy VGX to już nowy render. W każdym razie downgrade zaczął się po VGX. Może wtedy zdali sobie sprawę, że nie dadzą rady zoptymalizować gry pod konsole i PC, i trzeba było stworzyć nowy, uniwersalny build.
 
Gra chodziła nie gorzej niż teraz na podobnym sprzęcie i to było prawie 2 lata temu
Nie, tak pięknie nie było. Było parę donosów o błędach, wyrzucaniu gry, kompletnie niedziałających path areas (bohater wpadał pod podłoże) oraz, co najważniejsze, nic nie było w stanie gry obsłużyć, a Redzi mówili wszystkim co innego, bo mieli nadzieję, że dadzą radę. I my też mieliśmy taką nadzieję, a owe donosy zatonęły w historii, były przez nas zignorowane. Dopiero teraz widać, że były prawdziwe, a my ślepi. No i trudno, nic się już nie zmieni, a płakać nie ma co, bo nadal jest pięknie. Wystarczająco.
Pierwsze materiały tj. screeny i Debut trailer chodziły na starym renderze. Zamknięty pokaz z E3 też.
Absolutnie nie, tylko kilka screenów z W3 jest na starym rendererze. Można je poznać po kuriozalnym wyostrzeniu i aliasingu oraz bloomie.
Debut Trailer oraz wiele pierwszych screenów była już na nowym rendererze.
 
Last edited:
Tak naprawdę na podstawie udostępnionych materiałów możemy wyraźnie zaobserwować 3 renderery:
1) luty 2013 - maj 2013 - renderer z W2 w otwartym świecie,
2) czerwiec 2013 - grudzień 2013 - miód, poezja, spełnienie marzeń,
3) od tamtej pory mamy to co teraz mamy czyli resztki z 2) renderera.

Oczywiście każdy z rendererów cały czas sam w sobie ewoluował więc porównując różne materiały widać różnice.
 
Absolutnie nie, tylko kilka screenów z W3 jest na starym rendererze. Można je poznać po kuriozalnym wyostrzeniu i aliasingu oraz bloomie.
Debut Trailer oraz wiele pierwszych screenów była już na nowym rendererze.

Jesteś pewien? Debut trailer i gameplay-wyciek prezentują grafikę na poziomie W2. Dla mnie wygląda to na stary render.
 
Debut trailer i gameplay-wyciek prezentują grafikę na poziomie W2.

Nie. Debut trailer i gameplay-wyciek prezentują grafikę na poziomie W2, ze znacznie poprawioną fizyką, 2 km zasięgiem renderowania szczegłów, wyśmienitą roślinnością i ostrymi jak brzytwa teksturami, nie wspominając już o wielu innych rzeczach jak wiatr, warunki pogodowe, shadery wody i oświetlenie za to bez pop-inu i tych komicznych LODów. No i model Geralta był już lekko ulepszony w stosunku do W2. Według mnie wszystko wyglądało świetnie.
 
Nie. Debut trailer i gameplay-wyciek prezentują grafikę na poziomie W2, ze znacznie poprawioną fizyką, 2 km zasięgiem renderowania szczegłów, wyśmienitą roślinnością i ostrymi jak brzytwa teksturami, nie wspominając już o wielu innych rzeczach jak wiatr, warunki pogodowe, shadery wody i oświetlenie za to bez pop-inu i tych komicznych LODów. No i model Geralta był już lekko ulepszony w stosunku do W2. Według mnie wszystko wyglądało świetnie.

Jasne, wszystko się zgadza. Tylko jak patrzę na te stare materiały to kojarzy mi się to z W2. Obecnego buildu nie pomyliłbym z W2, mimo że w wielu miejscach wygląda gorzej (niż obecny build). Zwłaszcza ta roślinność. Już chyba w W2 była lepsza niż obecnie.
Jedno każdy przyzna. Modele postaci są nieporównywalnie lepsze niż w tych wczesnych materiałach.
 
Top Bottom