Wiedźmin 3 - Wygląd Geralta

+
Nie wiem czy było, ale muszę się zapytać, bo w sieci nie mogę znaleźć. Skąd Geralt ma bliznę na twarzy biegnącą przez lewe oko ? Nie przypominam sobie, aby w sadze lub opowiadaniach taką zdobył.
Czytałem jakiś fragment, że podczas walki z wiwerną nabył jakiejś szramy, ale nie wiem czy to było spisane przez Sapkowskiego. Jeśli tak może ktoś podać tom ?
 
Nie wiem czy było, ale muszę się zapytać, bo w sieci nie mogę znaleźć. Skąd Geralt ma bliznę na twarzy biegnącą przez lewe oko ? Nie przypominam sobie, aby w sadze lub opowiadaniach taką zdobył.
Czytałem jakiś fragment, że podczas walki z wiwerną nabył jakiejś szramy, ale nie wiem czy to było spisane przez Sapkowskiego. Jeśli tak może ktoś podać tom ?

Wizja Redów. Growy Gerwant różni się nieco od książkowego pierwowzoru (brak blizny po ataku strzygi na szyi, brak rozerwanego ucha). Tak po prostu.
 
Wizja Redów. Growy Gerwant różni się nieco od książkowego pierwowzoru (brak blizny po ataku strzygi na szyi, brak rozerwanego ucha). Tak po prostu.
Blizna na szyi jest, tylko że coś się im pomyliło i zamiast śladów szponów(bo paznokciami tego nazwać nie można) jest ugryzienie :p Może szpony były za mało bad ass.
 
Blizna na szyi jest, tylko że coś się im pomyliło i zamiast śladów szponów(bo paznokciami tego nazwać nie można) jest ugryzienie :p Może szpony były za mało bad ass.

No to przecież napisałem, że po ataku strzygi. :D
 
No to przecież napisałem, że po ataku strzygi. :D

To po czym jest ta blizna? Chyba coś mi z głowy wypadło, bo nie pamiętam żeby coś ugryzło w książkach Geralta w szyje. A pamiętam jak REDzi przed premierą mówili że Geralt ma uwzględnioną każdą bliznę na swoim ciele, że to nie są przypadkowe znamiona tylko każda z nich ma swoją historię. I mi się wydaje, że to ugryzienie miało być blizną po strzydze :p
 
To po czym jest ta blizna?

Tym samym, czym jest blizna na lewej stronie twarzy - autorską wizją.

Nie kojarzę też wstawki o tym, że blizny nie są przypadkowe, tylko tekst o tym, że blizny są po to, by pokazać, że Gerwant nie jest nieśmiertelnym, nietykalnym bogiem walki, a jego profesja wiąże się z przykrymi konsekwencjami.

A czym jest ta wielka dziura na piersi?

Nie wiem o jaki wywiad konkretnie chodzi, ale odnośnie klaty Geralta wiemy tyle, że powinna mieć ślady po widłach, oraz (po oględzinach Yen), że blizna blinę blizną pogania, więc "dziura na piersi" się w ten opis doskonale wpisuje.
 
Nie wiem o jaki wywiad konkretnie chodzi, ale odnośnie klaty Geralta wiemy tyle, że powinna mieć ślady po widłach, oraz (po oględzinach Yen), że blizna blinę blizną pogania, więc "dziura na piersi" się w ten opis doskonale wpisuje.
To było pytanie retoryczne, które miało podważyć sens tego uzasadniania blizn.
 
Nie wiem czy było, ale muszę się zapytać, bo w sieci nie mogę znaleźć. Skąd Geralt ma bliznę na twarzy biegnącą przez lewe oko ? Nie przypominam sobie, aby w sadze lub opowiadaniach taką zdobył.
Czytałem jakiś fragment, że podczas walki z wiwerną nabył jakiejś szramy, ale nie wiem czy to było spisane przez Sapkowskiego. Jeśli tak może ktoś podać tom ?

Wydaje mi się, że pomysł z blizną został wzięty z tego komiksu

Nie mogę znaleźć "właściwej" strony, ale Geralt, jako jeszcze młody wiedźmin walczył z potworem (chyba z przerazą) i właśnie podczas tej walki otrzymał tą pamiątkę:


Poza tym w polskim filmie Geralt również miał bliznę na lewym policzku:


W razie jakichś narzekań. Pan Andrzej Sapkowski brał udział przy tworzeniu tych starszych komiksów.
Widać Redzi po prostu ten pomysł podchwycili.
 
Sporą bliznę na policzku musiał też otrzymać po spotkaniu z Bruxą:

Andrzej Sapkowski said:
Nietoperz, sycząc, skręcił gwałtownie, chichocząc wzbił się w powietrze i natychmiast spikował pionowo w dół, wprost na kark wiedźmina. Geralt odskoczył w bok, ciął, nie trafiając. Nietoperz płynnie, z gracją, kurcząc jedno skrzydło zawrócił, okrążył go i znów zaatakował, rozwierając bezoki, zębaty pysk. Geralt czekał, wyciągając w stronę potwora trzymany oburącz miecz. W ostatniej chwili skoczył - nie w bok, lecz do przodu, tnąc na odlew, aż zawyło powietrze. Nie trafił. Było to tak nieoczekiwane, że wypadł z rytmu, o ułamek sekundy spóźnił się z unikiem. Poczuł, jak szpony bestii rozrywają mu policzek, a aksamitnie wilgotne skrzydło chlaszcze po karku. Zwinął się w miejscu, przeniósł ciężar ciała na prawą nogę i ciął ostrym zamachem w tył, ponownie chybiając fantastycznie zwrotnego stwora.​
 
Last edited:
Na dzisiejszym gameplayu Geralt był jakiś wyszczuplony, od razu to zauważyłem. Chyba, że to sprawka rozdzielczości.
 
Na dzisiejszym gameplayu Geralt był jakiś wyszczuplony, od razu to zauważyłem. Chyba, że to sprawka rozdzielczości.

Może to kwestia innego pancerza?
A raczej braku tych dużych naramienników, do których tak nas REDzi przyzwyczaili.
 
Nie, na streamie był zwężony obraz.

Widzę nowy post w temacie, pewnie o czarnej brodzie gadają, ale nie. Nothing to do here.
 
Top Bottom