Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Ja mam i5 4460 i gtx 660. Niezależnie od tego, jak gra będzie działać (i czy będzie w ogóle działać) raczej nie zamierzam zmieniać sprzętu. Poza wiedźminem rzadko gram w gry, a jeśli już to w niezbyt zasobożerne. Dlatego nie chcę wydawać grubej kasy w pogoni za kilkoma fps-ami. Mam nadzieję, że REDzi uszanują również takich graczy i pozwolą na stabilną rozgrywkę również na słabszych konfiguracjach.
P.S. Musiałem to z siebie wyrzucić
 
Ja obecnie przy zestawie i5 4690k + GTX 970 na razie jestem spokojny. Zastanawia mnie jednak kwestia procesora i liczę na to, że to optymalne wymaganie i7 jest bardziej zabiegiem marketingowym niż faktyczną koniecznością. Absolutnie nie zamierzam dla W3 zmienić procka, ale czekam bardzo na wieści jaką różnicę w grafice mógłbym osiągnąć dokładając do sprzętu drugą 970.

Kolega poruszył kwestię, która też mnie ostatnio zastanawia. A mianowicie - do jakiego stopnia W3 będzie w stanie korzystać z ośmiu wątków? Pewnie nie będę jedynym, który swój sprzęt będzie modernizował/składał właśnie pod W3, i jest to kwestia dość istotna.
Z tego co mi wiadomo, raczej niewiele gier oferuje jakieś sensowne różnice między dajmy na to i5 a i7, a to jednak przekłada się na zaoszczędzenie jakoś +/- 400zł, które można przeznaczyć na lepsze chłodzenie (czyli lepsze OC), słodycze, dziewki wszeteczne lub klocki LEGO.
Nie pojawiła się czasem jakaś informacja w tej sprawie? Niestety, nie jestem w stanie śledzić wszelakich newsów, a informacja taka mogłaby byś całkiem przydatna :)
 
Last edited:
Nie pojawiła się czasem jakaś informacja w tej sprawie? Niestety, nie jestem w stanie śledzić wszelakich newsów, a informacja taka mogłaby byś całkiem przydatna :)
Nic się nie pojawiło, ale W3 może, z uwagi na liczne procesy i system do ogarnięcia w czasie gry, potrzebować silniejszego procesora. Z drugiej strony nie spodziewałbym się rewolucji i zastosowania całego procesora akurat przy tej produkcji.
 
Nic się nie pojawiło, ale W3 może, z uwagi na liczne procesy i system do ogarnięcia w czasie gry, potrzebować silniejszego procesora. Z drugiej strony nie spodziewałbym się rewolucji i zastosowania całego procesora akurat przy tej produkcji.

Z pewnością w tego typu grze procesor bezie miał niemałe znaczenie, tylko pytanie w zasadzie brzmi, czy lepiej poradzi sobie i7 ze stockowym chłodzeniem i +/- 3.8 GHZ czy i5 skręcony do np. 4.5 :)
Ale rozumiem, że informacji nie ma, a to tylko gdybanie. Dzięki za odpowiedź.
 
Intel Core i7 4770k oraz nVidia GTX 970 OC - żyję w panice odkąd dowiedziałem się, że gra potrafi przyciąć (na ustawieniach wysokich) w PC z GTX 980 oraz i7 4790k.

Doniesienia były faktycznie wielce niepokojące, ale jak już wcześniej mówiłem nie znamy kontekstu, nie wiemy dlaczego to działało jak działało i z jakiego powodu minimalnie tylko nowszy build jaki dostali goście z zagranicy sprawował się zdecydowanie lepiej. Nie ma co się martwić na zapas, szczególnie w twoim wypadku. Peceta masz naprawdę potężnego. Taka nieustanna nerwówka potrafi zmęczyć, trzeba zawierzyć w umiejętności i zdrowy rozsądek dewelopera.

Znasz wymagania, wiesz co masz i czy ci gra będzie śmigać więc gdzie tu problem?

Podane konfigi są tak niespójne, że nie mówią w zasadzie nic, i5-2500K zestawiony z dużo słabszym AMD, podobnie i7-3770 z FX’em, który to FX ustępuje tejże i5 z minimalnych. R9 290 stawiany na równi z GTX’em 770, gdzie wydajnościowo to dwa różne segmenty. Krótko mówiąc te informacje to dezinformacja. A nawet gdyby podane konfigi wyglądały sensownie, to i tak zazwyczaj wymagania na papierze to jedno, a rzeczywiste co innego.

wieszcze ze spokojnie pograsz w med-high z przewaga na high

Redzi musieliby w zasadzie uczynić wersję PC niegrywalną by na jego sprzęcie, przy pełnych wysokich miało być źle. Przypominam, że na E3 PC napędzany GTX’em 770 PC, z ówczesnym buildem i to przy włączonym furze radził sobie całkiem nieźle.

Z drugiej strony nie spodziewałbym się rewolucji i zastosowania całego procesora akurat przy tej produkcji.

Ano, nawet w tytułach, które wykorzystują więcej niż cztery wątki różnice między i5, a i7 nie są zazwyczaj powalające. A nawet jeśli i tak i5 w zupełności do komfortowej rozgrywki wystarcza. Przypominam też, że konsole do gier wykorzystują sześć niskotaktowanych rdzeni i siłą rzeczy w grach tworzonychz myślą o tych sprzętach pierwsze skrzypce musi grać karta. CPU schodzi na dalszy plan.
 
Nie będą już podciągać grafiki, a obecnie jest to miks średnio-wysokich. Chyba nie wierzysz w marketingowe teksty, że wszędzie ta sama jakość i wersja PC się nie różni od konsolowych?

Czemu miks średnich-wysokich ? Unity ma większe wymagania i chodzi na ultra.
 
Podane konfigi są tak niespójne, że nie mówią w zasadzie nic, i5-2500K zestawiony z dużo słabszym AMD, podobnie i7-3770 z FX’em, który to FX ustępuje tejże i5 z minimalnych. R9 290 stawiany na równi z GTX’em 770, gdzie wydajnościowo to dwa różne segmenty. Krótko mówiąc te informacje to dezinformacja. A nawet gdyby podane konfigi wyglądały sensownie, to i tak zazwyczaj wymagania na papierze to jedno, a rzeczywiste co innego

I właśnie o tym mówie, trzeba poczekać do premiey i tyle, co do sprzętu, skoro twórca gry mówi że pujdzie na i5 to na nim pujdzie, tak jak już pisałem, uważam że i5 jest dużo na wyrost bo większość przejmuje grafika, ale skoro panowie napisali zamuwiłem i5 i znów procek będzie dawał rade kilka lat. Kartę osobiście wziąłem GF 960 by mieć zapas i spokojnie czakam na grę.
 
Witam, jeżeli chodzi o wymagania to mój PC posiada procesor Intel Core i7-3770 3,4 GHz, 8 GB RAM, Windows 8.1 64 bit, czyli rekomendowane ustawienia do tej gry, ale po za kartą graficzną, która nie spełnia minimalnych wymagań, mianowicie GeForce GTX 650 (w minimalnych GeForce GTX 660) to czy wiedźmin będzie chodził na ustawieniach graficznych niskich, średnich, czy nie będę mógł nawet go odpalić ? Jak sądzę to nie ma szans na to by zadziałał, dlatego też. czy jeżeli zakupie GTX 660 (minimalna karta graficzna) to czy będę mógł grać na chociaż średnich ustawieniach, czy będzie mnie wtedy ścinało. Jakie polecacie kart graficzne do ok 1 000 zł, na których będę mógł swobodnie grać, chociaż na tych średnich ustawieniach graficznych.
 
@patrykd97pl Wszystko zależy od jakości optymalizacji, ale myślę że w najgorszym razie zagrasz na minimalnych o ile jesteś gotowy zejść trochę z rozdzielczości.
Nowej karty nie polecam na razie kupować dopóki dolar nie postanowi spaść. Najlepiej byłoby gdybyś poczekał do premiery.
 
Może GTX 760 - zamkniesz się w budżecie. Pytanie czy nie lepiej dołożyć 500 zł i zainwestować w GTX 970? No chyba, że nie grasz w inne tytuły

Swoją drogą to też dobre pytanie, jak duża różnica w ustawieniach graficznych będzie właśnie pomiędzy tymi dwiema kartami... skoro GTX 980 (teoretycznie) nie uciągnie ustawień Uber. Żeby zaraz się nie okazało, że kupiliśmy 970 a różnica jest na tyle mała, że były to pieniążki w przysłowiowe błotko :) ale to taka moja luźna rozkminka

Najlepiej byłoby gdybyś poczekał do premiery.
Tak, to rozsądna opcja
 
@patrykd97pl Wszystko zależy od jakości optymalizacji, ale myślę że w najgorszym razie zagrasz na minimalnych o ile jesteś gotowy zejść trochę z rozdzielczości.
Nowej karty nie polecam na razie kupować dopóki dolar nie postanowi spaść. Najlepiej byłoby gdybyś poczekał do premiery.

Tak zamierzam czekać do premiery, póki co na gry w które gram, lub zamierzam kupić to nie potrzebuje lepszej karty. Tak swoją drogą ciekawi mnie czy po wiedźminie będą wychodzić gry, które również będą wymagały karty minimalnie GTX 660, co pewnie się zdarzy w niektórych, czy też przez jakiś czas nie dojdą do tego stopnia co wiedźmin i wymagania minimalne będą poniżej GTX 660.

Może GTX 760 - zamkniesz się w budżecie. Pytanie czy nie lepiej dołożyć 500 zł i zainwestować w GTX 970? No chyba, że nie grasz w inne tytuły

Jak na razie w te, które gram lub zamierzam nie jest wymagana lepsza karta.
Myślę, że raczej to 760, ale jeszcze zaczekam.
 
Patrykd97pl

Jak już rumcajs napisał, poluj na używkę r290, ewentualnie jakiegoś gtx 780 (jeśli zależy ci na efektach Nvidii) za 100-200zł więcej, o ile jesteś w stanie tyle przeznaczyć na GPU. Z drugiej strony sam kieruję się zasadą, że nigdy nie warto kupować sprzętu pod grę zanim pojawi się ona na rynku. Zapowiedzi zapowiedziami, beta betą, a po premierze może być jeszcze inaczej:)
 
Top Bottom