Wiedźmin 3 - grafika

+
Nie, to że ktoś nie przyjmuje postawy klęczącej przed CDPR nie oznacza mieszania z gnojem. Wyrażanie zaniepokojenia pewnymi kwestiami również nie jest mieszaniem z gnojem. Dyskutowanie i gdybanie na temat przyczyn pewnych zmian także nie łapie się pod mieszanie z gnojem. Jestem pewien, że przytłaczająca większość "narzekaczy" życzy REDom jak najlepiej, uważam nawet, że z takich "narzekaczy" jest większy pożytek niż z zaślepionych hajpem owieczek, którym można by wcisnąć prawie wszystko i które jeszcze do nie dawna próbowały wmawiać współforumowiczom, że zmiany w kwestii grafiki to bzdura.
 
Last edited:
Ale jazda. Gra jeszcze nie wyszła, a już mieszacie CDPR z gnojem.


gra nie wyszła ale ewidentnie widać, że wbrew słowom redów jakość grafiki się znacznie pogorszyła. Jeszcze niedawno szli w zaparte, że nic z tych rzeczy, teraz z tego co widzę tylko milczą.
Jak dla mnie jest to powód do krytyki. Zamiast dawać kiedyś opis "in game footage" mogli dać "engine demo" albo chociaż "target graphics". Jeżeli chodzi o grafikę, to hype JEST winą redów.

Mi to w tym momencie lotto, bo po prostu liczę że na PS4 gra będzie wyglądała tak dobrze jak to możliwe a cała reszta będzie tak dobra jak należy się spodziewać po najlepszej grze od CDPR, ale doskonale rozumiem zawód zwłaszcza graczy planujących zakup wersji PC.

W sumie sam nie znam się na technicznych kwestiach (nie muszę przecież) i uważam, że miałem pełne prawo oczekiwać po poszczególnych targach i gameplayach okraszonych komentarzami REDów, że właśnie tak będzie wyglądała ta gra także na konsolach.
 
Ale jazda. Gra jeszcze nie wyszła, a już mieszacie CDPR z gnojem.

A to już dupnego marketingu jakim karmi graczy branża growa skrytykować nie można? Dookoła same Piotrki Molyneux, namnożyło się ich w ostatniej dekadzie, że hej. Co tytuł to przełom i nowa jakość czegoś tam, istna ziemia obiecana. Nikt już w segmencie triple A nie robi po prostu normalnych, dobrych gier tylko jakieś rewolucje, redefinicje czy inne przełomy. A już w ogóle teraz, wraz z premierą nowych konsol. To męczące.

Ktokolwiek myśli o deweloperach w innej kategorii, jest niezdrowo naiwny. Ot, firma jak każda inna.

Wychodzi na to żem głupi jak but, bo wierzyłem, że z nimi to nieco inaczej jest, że są bliżej graczy i stać ich na więcej szczerości a mniej pijaru. No, ale jeśli nawet tutaj gwardziści pijarowcy czuwają przy okazji wywiadów, to widać nic z tego.
 
Ale cały czas rozmawiamy o becie.

Skoro wcześniejsze zachwyty nad TRAILERAMI i ALFĄ były OK, to tym bardziej uwagi na etapie bety są na miejscu. Zresztą tendencja co do grafiki jest mimo wszystko dość wyraźna, więc chyba nie ma co liczyć, że się odwróci. Może można liczyć, że się zatrzyma na etapie ostatniego gameplaya i poprawią błędy. Tragedii nie będzie, ale graficznej rewolucji także:)
 
Wychodzi na to żem głupi jak but, bo wierzyłem, że z nimi to nieco inaczej jest, że są bliżej graczy i stać ich na więcej szczerości a mniej pijaru. No, ale jeśli nawet tutaj gwardziści pijarowcy czuwają przy okazji wywiadów, to widać nic z tego.

Było ich na to stać przy mniejszej skali projektu. Teraz patrzy na nich o wiele większa baza konsumentów, więc trzeba to wykorzystać w stu procentach.
Też się dałem wspomnianej przeze mnie wizji ponieść, więc nie jesteś sam - o ile cię to pokrzepi.
 
Cóż, ja sobie nigdy nie robiłem nadziei na "mesjasza" od CDPR - do tej pory wyprodukowali dwie gry o różnych, jednak nie idealnych poziomach jakości, które co ważne dobitnie pokazują, jak młodym i niedoświadczonym studiem CDPR jest - ale jednak z klasą i chęciami sięgania wysoko. Jeżeli porywają się na tak ambitny projekt jak Open World RPG to nie można oczekiwać, że za pierwszym razem wyjdzie im właśnie taki "mesjasz".

Ale tu nie chodzi o sianie defetyzmu co do gameplay'u, tylko kwestionowanie ruchów drugiej części studia - nie tej, która zajmuje się tym, co jest na CD, ale tą, która zajmuje się PR. Bo mieliśmy sytuację z Microsoftem, mieliśmy zupełnie oderwane od rzeczywistości Battle Arena, a teraz mamy grafikę i brak odpowiedniej komunikacji z konsumentem w kontekście tego, czego on tak naprawdę ma oczekiwać po produkcie.
 
A kamera co materiał jest coraz dalej :p Narzekaliśmy na tą z 35min gameplaya, to ją jeszcze bardziej odsunęli :D Cóż, przynajmniej osiągnęli pewien cel, ja na tą z 35min gp już nie narzekam :teeth:
 
Dam wam jedną radę, po co się męczyć z bugami, downgradem i złą optymalizacją, po co psuć sobie nerwy? Anulujcie pre ordery, nie kupujcie gry, poczekajcie aż stanieje, lub kupcie rok po premierze.
Bo na razie takie rwanie sobie włosów w tym temacie, jak to was nie oszukano trzema trailerami, jakbyście już pieniążki przelali i gameplayów nie widzieli... Po co to, na co to? Nic nie zmienicie, a pisanie w kółko tego samego (od jakichś 300 stron), nie ma sensu, REDzi są bardzo źli, sprzedali się Xboxowi, wydali Battle Arene (zamach na uniwersum) więc i tak nic nie zmienicie...
Ja tam czekam na premierę, a włosy będę rwał dopiero po niej (albo i nie), radzę wam zrobić to samo...
 
@shasiu

Ja anulować nie mogę bo (jak wszystkim) moje zamówienie EK nie figuruje na koncie CDP.pl :(. Co najwyżej mogę w wyznaczonym terminie (bodajże 3 tygodnie przed premierą) nie zapłacić...
Ale to tylko jak mnie wnerwią - wówczas pewnie odsprzedam kolekcjonerkę, a sobie załatwię jakąś tanią kopię w promocji (po naprawie błędów i gdy mój sprzęt przyzwoicie będzie mógł to coś uciągnąć).
Ciężkie życie.
 
Dam wam jedną radę, po co się męczyć z bugami, downgradem i złą optymalizacją, po co psuć sobie nerwy? Anulujcie pre ordery, nie kupujcie gry, poczekajcie aż stanieje, lub kupcie rok po premierze.
Bo na razie takie rwanie sobie włosów w tym temacie, jak to was nie oszukano trzema trailerami, jakbyście już pieniążki przelali i gameplayów nie widzieli... Po co to, na co to? Nic nie zmienicie, a pisanie w kółko tego samego (od jakichś 300 stron), nie ma sensu, REDzi są bardzo źli, sprzedali się Xboxowi, wydali Battle Arene (zamach na uniwersum) więc i tak nic nie zmienicie...
Ja tam czekam na premierę, a włosy będę rwał dopiero po niej (albo i nie), radzę wam zrobić to samo...

Szukam argumentu w Twoim poście i doszukać się nie mogę.
"Nie gadajcie o tej grze aż do premiery"? Po to CDPR wypuszcza materiały promocyjne, by ludzie o nich rozmawiali.
 
Co innego rozmawiać, a co innego pisać w kółko to samo, jeśli jęczenie w kółko na grafikę i pisanie że VGX było lepsze uważacie za rozmowę, to zaiste jest to świetne, takie kółko wzajemnej adoracji, dajcie już spokój, każdy na tym forum zna wasze zdanie, wyrażane po stokroć... nie widzisz tego? W kółko to samo, wystarczy otworzyć jakąkolwiek stronę tego tematu... to naprawdę robi się już nudne, jak swego czasu posty eustachego o skopaną optymalizację w każdym wątku w jakim się dało.
Tu nie chodzi o to by nie rozmawiać, by nie jęczeć, tylko by nie robić tego w kółko, stale powtarzając te same argumenty, bo to jest po prostu bez sensu. Rozumiem jeszcze pisanie tego gdy pojawią się nowe materiały, porównywanie ich do trailerów, czy wcześniejszych gameplayów, ale tu co dzień pisane jest to samo "złą optymalizacja, downgrade", itd. w oparciu o ostatni gameplay, który został rozłożony już na czynniki pierwsze i wszystko o nim powiedziano (przynajmniej wszystko w kwestii oprawy graficznej).
Ale co tam, jutro i tak będzie to samo, zielone jest zielone i będzie zielone, więc trzeba w kółko pisać że jest zielone, bo jeszcze ktoś zapomni...

Nie możesz doszukać się argumentu? Ja nie umiem doszukać się logiki w powtarzaniu tego samego, nie umiem doszukać się też jej w pisaniu że ktoś został oszukany, gdy ma możliwość anulowania pre orderu który zamówił pod wpływem chwili, bo zobaczył świetny trailer. Gdy ktoś próbuje mnie oszukać, lub wiem że produkt nie spełni moich oczekiwań, to go po prostu nie kupuję i nie rozumiem ludzi, którzy jakby przez siłę zmuszają się do zakupu takiego produktu (w tym przypadku niezoptymalizowanej gry z brzydką grafiką i masą bugów).
 
Mnie się wydaje, że osoby wałkujące to samo od kilku tygodni i wklejające te same gify kilka razy dziennie oczekują, że przyjdzie jakiś RED i na kolanach wyzna, że kłamali i oszukiwali pokazując grę taką jaka nigdy nie istniała i, że w dodatku w ogóle nie umieją robić gier. Czuję, że co niektórzy mieliby z tego tytułu dziką satysfakcję.

Osobiście narzekań na oszustwo nie kupuję. Dostaliśmy blisko 50 minut czystego gameplayu na 4 miesiące przed - aktualną - datą premiery. Ktoś się czuje zawiedziony, że gra nie wygląda tak jak na zwiastunach? OK, w porządku, przyjmuję takie postrzeganie tematu. Ale przecież nie ma obowiązku zakupu gry. Nie podoba się? Nie kupujcie.
Jesteście rozgoryczeni, że CDPR nie umie robić gier? Że gra będzie miała masę bugów, brzydką grafikę i kiepską optymalizację? Trudno, czekajcie na Wiedźmina 10, albo sami nauczcie się robić gry i pokażcie im jak to się robi.

Wklejanie tego samego gifa kilka razy dziennie niczego nie zmieni. Myślicie, że REDzi specjalnie zostawili taką grafikę choć bez problemu mogliby zrobić grę ładniej wyglądającą i działającą w stałych 60 klatkach na komputerach za 1500 złotych? Serio?! Ja nie. Nie wierzę w żadne spiski, że "M$ zapłacił".

Poza tym obowiązku kochania Wiedźmina nie ma. Rynek gier jest bogaty. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy poszukać.
 
Że gra będzie miała masę bugów, brzydką grafikę i kiepską optymalizację? Trudno, czekajcie na Wiedźmina 10, albo sami nauczcie się robić gry i pokażcie im jak to się robi.

Serio? Nienawidzę tego "argumentu", "hejtujesz zrób lepiej", nie zamierzam. Skoro ktoś jest w tym dobry i coś mi obiecuje to mam chyba prawo tego oczekiwać? Niektórzy myślą, że oczekujemy nie wiadomo czego chyba, a my chcemy to co nam pokazano i o czym nas zapewniano.
Również irytuje mnie narzekanie ciągle na to samo, ale nie przeginajcie w drugą stronę.
 
Serio? Nienawidzę tego "argumentu", "hejtujesz zrób lepiej", nie zamierzam. Skoro ktoś jest w tym dobry i coś mi obiecuje to mam chyba prawo tego oczekiwać? Niektórzy myślą, że oczekujemy nie wiadomo czego chyba, a my chcemy to co nam pokazano i o czym nas zapewniano.
Również irytuje mnie narzekanie ciągle na to samo, ale nie przeginajcie w drugą stronę.

Afera byłaby jak RED pokazywał nam piękne zwiastuny, a gra po zainstalowaniu wyglądała słabo. Wszyscy widzieliśmy jak gra wygląda. Można być zawiedzionym, że nie spełnia oczekiwań, ale IMHO nie można być złym, że RED nas robi w balona.
 
Ja nigdy nie byłem wymagający co do grafiki, zawsze grałem na minimalnych i dobrze było ;) Wiedźmin pierwszy i drugi urzekły mnie przede wszystkim fabułą, pomysłowością, questami pobocznymi, ciekawym światem.No dobra, nawet jeżeli złości mnie przesuwanie premiery i to że Redzi nie są do końca w porządku, to i tak bez znaczenia.Chcę dowiedzieć się jak ta historia zakończy się, a gra z pewnością nie będzie zła, co do grafiki, tak jak mówie, drugorzędna sprawa. Więc zastanówcie się proszę, po co czekacie na tę grę ? Dla bogatej zawartości czy ładnego wyglądu ? (Tak, macie prawa oczekiwać najlepszej jakości produktu, ale jak widać nie udało się )
 
Top Bottom