Wiedźmin 3 - grafika

+
O wyższości Gothic nad Skyrim i Wiedźminem świadczy sam model szkieletu

A tak odbiegając od trollingu, to te świecące oczy psują ten szkielet ze Skyrima, z Gothica mimo mniejszej ilości polygonów i gorszych tekstur wygląda "poważniej".
 
Ja to zamiast grafiki lepszej i piękniejszej chciałbym w grach i w W3 zobaczyć nowe rozwiązania techniczne, lepszą fizykę i większą interakcję z otoczeniem. CHcę zobaczyć te płoty co się rozwalały od cięć miecza (relacje z 2013), te podpalanie gęsi, te wzburzone morze, fale, rozbicie się łódki o skały, podpalenie trawy, wybijanie okien, szyb, rozwalanie drzwi za pomocą aarda, stopienie tarczy, odcięcie rąk, głowy, nóg w trakcie walki (jak na VGX). To od strony "graficznej" chciałbym zobaczyć. Gry już na prawdę nie muszą być ładniejsze (ale mogą, jak VGX :D). I ODDAJCIE PRZYBLIŻONĄ KAMERĘ!
 
@fanktoy Ale większość z tych rzeczy dalej jest w grze. Z relacji dziennikarzy wynika, że symulacja wody jest dobra i da się palić gęsi. W grze jest zastosowana tehnologia Destruction od NVidii (Marcin niedawno potwierdził). Poza tym, na nowym gameplayu drzewa się gibają i wygląda to bardzo fajnie, a przecież nie szalała żadna wichura.
A skoro gry nie muszą być już ładniejsze, to po co krzyczysz ciągle o tę "jakość z VGX"?
 
@fanktoy Ale większość z tych rzeczy dalej jest w grze. Z relacji dziennikarzy wynika, że symulacja wody jest dobra i da się palić gęsi. W grze jest zastosowana tehnologia Destruction od NVidii (Marcin niedawno potwierdził). Poza tym, na nowym gameplayu drzewa się gibają i wygląda to bardzo fajnie, a przecież nie szalała żadna wichura.
A skoro gry nie muszą być już ładniejsze, to po co krzyczysz ciągle o tę "jakość z VGX"?

Napisałem już to. Nie muszą, bo są wystarczająco ładne ale mogą, bo taki W3 był przepiękny, a później ktoś to zepsuł. Nie mniej puentą mojego posta nie miało być wymienienie co ma być w W3 tylko, że ogólnie wolałbym aby twórcy zajęli się wprowadzaniem interakcji ze światem i systemami fizyki. Przykłady służyły - jako przykład? Wszystko tam jest napisane, a Ty udajesz, że nie rozumiesz. Oglądałem materiały i jestem na bieżąco, jestem świadomy, że to będzie - o dziwo, niesamowite nie?
 
Nie mniej puentą mojego posta nie miało być wymienienie co ma być w W3
Ja to zamiast grafiki lepszej i piękniejszej chciałbym w grach i w W3 zobaczyć nowe rozwiązania techniczne
Odniosłem inne wrażenie...
Nie muszą, bo są wystarczająco ładne ale mogą, bo taki W3 był przepiękny, a później ktoś to zepsuł.
Nikt Wiedźmina nie zepsuł. Skoro w niektórych aspektach nastąpił downgrade, to znaczy, że był potrzebny, a co za tym idzie - nie zepsuł, a w pewnym sensie naprawił. Przynajmniej z mojego punktu widzenia, zawsze przedkładam płynność nad oprawę.
Przykłady służyły - jako przykład?
Widzę, że bierzesz przykład z kolegi @proksimslav :D.
Wszystko tam jest napisane, a Ty udajesz, że nie rozumiesz.
A skąd wiesz, że udaję? Czemu wszystko bierzesz tak bardzo do siebie, a zarzuty wobec ludzi ubierasz w zupełnie niepotrzebną, ironiczną otoczkę? Nie lepiej spokojnie wytłumaczyć, że o coś innego w twoim poście chodziło?
 
Odniosłem inne wrażenie...

Nikt Wiedźmina nie zepsuł. Skoro w niektórych aspektach nastąpił downgrade, to znaczy, że był potrzebny, a co za tym idzie - nie zepsuł, a w pewnym sensie naprawił. Przynajmniej z mojego punktu widzenia, zawsze przedkładam płynność nad oprawę.

Widzę, że bierzesz przykład z kolegi @proksimslav :D.

A skąd wiesz, że udaję? Czemu wszystko bierzesz tak bardzo do siebie, a zarzuty wobec ludzi ubierasz w zupełnie niepotrzebną, ironiczną otoczkę? Nie lepiej spokojnie wytłumaczyć, że o coś innego w twoim poście chodziło?

Jeśli nowe rozwiązania technicznie, większa interakcja z otoczeniem to tylko to co wymieniłem to gratuluję. Jeśli nie rozumiesz czym jest przykład - gratuluję x2. Też przekładam płynność nad oprawę lecz gra wyglądała łaniej - teraz wygląda gorzej, ktoś zepsuł grafikę (że tak łopatologicznie wytłumaczę).
 
Jaram się! Podpalanie gęsi to prawdziwie next genowa rzecz. Od dziś każda gra pozbawiona tego ficzera od razu będzie przeze mnie pisana na straty.

:huh:
 
Jaram się! Podpalanie gęsi to prawdziwie next genowa rzecz. Od dziś każda gra pozbawiona tego ficzera od razu będzie przeze mnie pisana na straty.

:huh:
Podpalanie gęsi to pikuś. Prawdziwie next-genowym ficzerem jest przeciąganie owiec na Białą Stronę Mocy :).
Owce siejące spustoszenie w karczmie to jest to.
 
Za to bardzo lubię czytać twoje odcinki słowne skierowane w moją skromną osobę. Dziękuję, że nie rozumiesz zasad forum DYSKUSYJNEGO i upiększasz mój dzień :-*

A jakaż to zasada w tym przypadku została "złamana" ? :D
 
Panowie, przenieście te uprzejmości na drogę Prywatnych Wiadomości. Dalsze posty nie na temat będę kasował.

---------- Zaktualizowano 23:44 ----------

Prosiłem o niekontynuowanie wątków osobistych - dwa posty zostały właśnie usunięte. Przypominam, że post "połowiczny" (połowa treści w zgodzie z tematem, połowa to wycieczki prywatne) również podpada pod to, o czego nierobienie prosiłem.

Jeśli będę musiał usunąć jeszcze jakieś posty, posypią się kary.
Reklamacje, jak zwykle, na PW.
 
Ja to zamiast grafiki lepszej i piękniejszej chciałbym w grach i w W3 zobaczyć nowe rozwiązania techniczne, lepszą fizykę i większą interakcję z otoczeniem. CHcę zobaczyć te płoty co się rozwalały od cięć miecza (relacje z 2013), te podpalanie gęsi, te wzburzone morze, fale, rozbicie się łódki o skały, podpalenie trawy, wybijanie okien, szyb, rozwalanie drzwi za pomocą aarda, stopienie tarczy, odcięcie rąk, głowy, nóg w trakcie walki (jak na VGX). To od strony "graficznej" chciałbym zobaczyć. Gry już na prawdę nie muszą być ładniejsze (ale mogą, jak VGX :D). I ODDAJCIE PRZYBLIŻONĄ KAMERĘ!

Masz rację - nie sam wygląd ale też fizyka, interakcja itd wpływa na sam wygląd i odbiór gry. Ja do tego dorzuciłbym dobrą SI , to również zwiększa imersję i odczucia. A skoro mowa o sztucznej inteligencji to znalazłem fajną ciekawostkę:)
http://www.grynieznane.pl/2014/07/sztuczna-inteligencja-wthe-elder.html
 
https://www.youtube.com/watch?v=uTd8WmrUddQ

zobaczcie sobie różnice między Ultra a low w Project Cars :D Nie ma ta gra jakiś kosmicznych wymagań ale różnica między low a Ultra jest mała, a boost wydajnościowy duży przynajmniej sądząc po wymaganiach. Podobnie jest w Crysis 3 tylko już bez takiego boosta
 
Last edited:
Masz rację - nie sam wygląd ale też fizyka, interakcja itd wpływa na sam wygląd i odbiór gry. Ja do tego dorzuciłbym dobrą SI , to również zwiększa imersję i odczucia. A skoro mowa o sztucznej inteligencji to znalazłem fajną ciekawostkę:)
http://www.grynieznane.pl/2014/07/sztuczna-inteligencja-wthe-elder.html

Podobno (z tego co się czytałem i nasłuchałem) sztuczna inteligencja ma być dobra, potwory i ludzie mają mieć po kilka taktyk, specjalne umiejętności więc jestem o to raczej spokojny :).
 
Szczególnie cieszy mnie fakt, że jest większa liczba animacji u przeciwników i to, że mają jakieś swoje podejście do walki, a nie tylko spamowanie skillami i machanie bez sensu mieczem z długimi przerwami między machnięciami. :)
 
To buduje nadzieję, to, że aby strącić tarczę trzeba zrobić kontrę, że obchodzą nas i atakują od tyłu, że mają jakąś taktykę, zobaczymy jak wyjdzie w praniu ale jestem dobrej myśli.
 
Mam tylko nadzieje ze jeśli chodzi o walkę to po prologu będzie wiadomo w 100% co i jak. W koncu easy to learn but hard to master
 

Attachments

  • 10952802_10152660523581850_1068434155623006742_o.jpg
    10952802_10152660523581850_1068434155623006742_o.jpg
    329.8 KB · Views: 30
Top Bottom