Wiedźmin 3: platformy

+
Czy tym razem gra będzie wspierać kontrolery takie jak myszka i klawiatura czy znów otrzymamy cienką konwersję?
 
Nie. Wersja PC sprzedawana w pudełkach będzie wolna od DRMu. Żeby mieć wersję Steamową, trzeba będzie kupić grę na Steamie:)

I całe szczęście. Steam może i jest fajną platformą dystrybucji, ale zmuszanie graczy kupujących pudełkowe wersje do rejestracji na nim nie jest w porządku, bo tak naprawdę nie jest to nic innego jak DRM właśnie. Nie masz internetu? To nieważne, że kupiłeś pudełko. I tak sobie nie pograsz.

Czy tym razem gra będzie wspierać kontrolery takie jak myszka i klawiatura czy znów otrzymamy cienką konwersję?

A to któraś część Wiedźmina nie wspierała klawiatury i myszki :blink:? Mi tam w obie części grało się na K+M bardzo przyjemnie.
 

Guest 2686910

Guest
Co wy, kappy nie widzicie? Znaczy, rozumiem, też nie lubię twitch chatów, ale żeby tak być w internecie i nie wiedzieć... hańba
 
Kappa owszem i była, ale jako pół-serio/chamski rzut prosto z mostu :p

Albo tak w skrócie:
- Wygładzanie myszy wyłączalne tylko plikach konfiguracyjnych (ini)
- Skróty klawiszowe - układanie wyjmowania mieczy na 1-2 (raz na bitwę) a znaki na 3-7?
- Zbieranie itemów z wielu containerów blisko siebie - na konsoli wystarczy zmashować jeden button, u nas trzeba LPM-spacja-LPM-spacja-LPM-spacja.Jedna spacja przed LPM = lądujesz na ścianie (turlanie się).
- Brak bezpośrednich przejść między menusami, gdyby nie PCtowe odruchy "naduś C, naduś M, naduś J" to o wielu menusach byśmy się nawet nie dowiedzieli.
Dla porównania Xbox:

przy pomocy LT i RT możemy sobie popierdzielać między zakładeczkami.

Dla porównania w wersji PCtowej będąc w "menu na C" nie możemy skrótem klawiszowym bezpośrednio przejść do "menu na I", trzeba się cofnąć do gry i nadusić osobny skrót, przy czym menusy nieco długo się przełączały nie wiadomo dlaczego.

Poza tym warto zwrócić uwagę na opis przedmiotu w popupie. Byłoby gorzej niż w wersji PCtowej, gdyby nie nasze okienka ucinające opisy w pół o czym poniżej.
-opisy przedmiotów
Serio?

(po prawej mod, po lewej wersja PCtowa. jak to było rozwiązane w wersjach konsolowych było widać powyżej)
Tutaj coś tyczącego się obu wersji, jak podawanie statystyk które są stałymi gry lub niemalże-stałymi zmienianymi jednym talentem/przedmiotem w grze, okropne zarządzanie miejscem na ekranie.

Jak grałem na M&K to dostawałem szału, głównie z powodu wygładzania myszy i zamulonego GUI (w szczególności ekwipunek, w pozostałe nawet się nie zapuszczałem).

Mam więc pytanie - czy wersja konsolowa nie będzie faworyzowana w przypadku wiedźmina 3? Przy czym mam na myśli jak faktycznie będzie, bo chęci jedną a wyniki drugą stroną, nie chciałbym żeby (znowu?) doszło do sytuacji musimy crunchować, nie mamy czasu na oba więc pracujmy nad wersją konsolową co najprawdopodobniej zdarzyło się w drugim wiedźminie.

Chciałbym jeszcze zaznaczyć że Wiedźmin 2 dostał swoją EE która nic w związku z tym nie zrobiła.
 
Last edited:
- Skróty klawiszowe - układanie wyjmowania mieczy na 1-2 (raz na bitwę) a znaki na 3-7?
Znacznie częściej zmieniałem tak miecz niż znaki. O wiele wygodniejsze jest kołowe menu pod CTRL.
- Zbieranie itemów z wielu containerów blisko siebie - na konsoli wystarczy zmashować jeden button
Na to narzekali wszyscy posiadacze X360. Nie można wziąć jednego przedmiotu, a trzeba wszystkie naraz. Jestem pewien, że też być na to narzekał, gdyby to tak rozwiązali. Do tego zwykle chowało się miecz i dopiero zbierało przedmioty, więc nie wiem jakim sposobem mogłeś się ciągle turlać.
(po prawej mod, po lewej wersja PCtowa. jak to było rozwiązane w wersjach konsolowych było widać powyżej)
Musiałeś nawet nie zagrać w wersję 3.2, która zawierała już tego moda domyślnie z paroma poprawkami.
Jak grałem na M&K to dostawałem szału, głównie z powodu wygładzania myszy i zamulonego GUI (w szczególności ekwipunek, w pozostałe nawet się nie zapuszczałem).
Musisz mieć bardzo mało cierpliwości albo zerowe chęci, żeby w coś zagrać. Mapa w takim GTA V wczytuje się trzy-cztery sekundy.
 
@Up
U mnie przy ~25 fps + wygładzanie myszy zjeżdżanie "skacząco-pływającą" myszką żeby podnieść 1 przedmiot było strasznie nieefektywne, szybciej było zgarniać wszystko i potem ewentualnie w sklepie wywalać ;)

Co do zbierania przedmiotów to mea culpa, prawy przycisk myszy wyciągał miecz a następnie spacja wpychała cię na ścianę.

Co do wersji 3.2 to nie wiem, pamiętam tylko o tym że dodano moda odpowiadającego za sortowania (w EE bodajże), później nie miałem okazji się wgłębiać.
@menu pod CTRL - podobnie jak w całym wiedźminie - wygładzanie myszy. Ponadto menu kołowe miało taki problem że jak aktywowałeś je podczas biegu nawet mając przyciśnięty klawisz kierunku biegu to postać się zatrzymywała, a same ikonki zamiast stanowić "zony" jak to było w pierwowzorze (Crysis) były małymi okrągłymi polami. Cała przyjemność z zmieniania "znaków" (stanu pancerza w Crysisie) przy pomocy naduszenia jednego przycisku machnięcia myszką w odpowiednim kierunku i zwolnienia przycisku odpowiadającego za otworzenie menu szlag trafił.

Co do braku chęci to nieco przesadzam, jednak w tych menusach i tak nic ciekawego nie było, a wiele z nich miało strukturę warstwową tak że dobicie się do ~3/4 warstwy (warstwy powyżej 1szej nie miały skrótów więc trzeba było myszką pływać żeby dotrzeć do kolejnych zakładek).

Nawet jeśli ostatecznie wersja 3.2 rozwiązała wszystkie/większość problemów to mam nadzieje że W3 będzie miał sensowne GUI od początku :)

Mapa w GTA V? Przecież jeszcze nie ma GTA V na PCty :p




@down
Mówiłem o wersji konsolowej. Tam byś dopiero dostawał szewskiej pasji.

Na wersji konsolowej musząc grać FPS/TPS na katroflu (kontrolerze) bym dostawał szewskiej pasji tak czy siak :p
 
Last edited:
Czy tym razem gra będzie wspierać kontrolery takie jak myszka i klawiatura czy znów otrzymamy cienką konwersję?

Ostatino probowalem zagrac w W2 na padzie od xboxa, i byla lipa bo prawa galka nie chciala dzialac. Kamera byla ustawiona w strone czarodziejki i nie moglem jej obrocic.
 
Bedzie jakiś system ustawienia świata poczatkowego - tyle wiem

Najprawdopodobniej seria pytań wpleciona w krótką retrospekcje tego co się dzieje/działo, ktoś to w jednym z wywiadów sugerował że najpewniej tak to będzie wyglądać-co swoją drogą jest fajnym rozwiązaniem.
 
Różnice między platformami i osiągi na konsolach

Zakładam wątek, bo w niedzielę nabyłem PS4 i z dużym zainteresowaniem śledzę wszystko na temat tego, jak będzie się grało na tej platformie. W temacie o grafice raczej jest mowa o grafice na PC i dlaczego jest taka słaba;) a mnie interesuje po pierwsze wygląd gry a po drugie komfort grania na konsoli.

Co wiemy? Na pokazach dla mediów na PC grano na ustawieniach wysokich, a różnice są określane najczęściej jako niewielkie. Stąd wnoszę, że na PS4 gra powinna być zbliżona do wysokich ustawień z PC, z nieco gorszymi teksturami (X1 ma rzekomo wypadać jeszcze nieco słabiej). Obserwując gameplaye i porównania innych tytułów dochodzę do wniosku, że efekty cząsteczkowe, ogień itd będą też słabiej wyglądały na konsoli. Nie będzie futer.

Pytanie jaki będzie ogólny odbiór - ja jestem dobrej myśli mimo wszystko. Gameplay z X1 z targów (nie pamiętam których) - o ile to było na konsoli - wyglądał bardzo fajnie. Tylko to było dawno.

Niech W3 wygląda ładnie, przy żywym i ciekawym świecie to wystarczy - nawet najładniejsza grafika się opatrzy po paru godzinach. Najważniejsze, czy gra będzie utrzymywała stabilnie 30 FPS. Wiemy, że build udostępniany dziennikarzom ma z tym problemy. Polskie media biją na alarm, zagraniczni dziennikarze raczej wierzą REDom, że doprowadzą to do porządku. Z uwagi na znaczne "polskie malkontenctwo" obecne w przypadku wiedźmina wśród polskich dziennikarzy ufam raczej tym z zagranicy.

Warto wypatrywać relacji tego gościa - jest pod dużym wrażeniem W3 z tego co rozumiem, grał na PS4 (stary build podobno), gra miała spadki FPS - ma napisać relację na neogaf. https://twitter.com/GuerrillaDawg

Co jeszcze... Pamiętam że po pokazach w japonii pojawiły się screeny rzekomo z PS4. Trudno w sumie w to uwierzyć i jeżeli gra będzie się tak prezentować, to byłoby super.
 
@Yarpen Zirgin
1. Tekstury mają być na konsolach i PC w 1:1 czyli takie same, zasięg widzenia także, zasięgi LOD również (Ponoć - do tego ostatniego nie jestem przekonany [mówimy o ustawieniach High na PC nie Ultra])
2. Tak, konsole to graficznie mniej więcej High z PC zostało to potwierdzone. (bardziej mniej niż więcej)
3. Różnica między konsolami PS4 i XO to rozdzielczość i kilka drobnych rzeczy z tego co czytałem, nic co kole w oczy ogólnie. Generalnie z konsol wygląda lepiej na PS4.
4. Na konsolach nie będzie super aliasingu ani futer i różnych bajerków.
5. Dziennikarze z Polski uskarżali się na spadki FPS jednak dla Polski był udostępniony starszy build gry niż dostali zagraniczni - gdzie nawet w jednej relacji z recenzji nie spotkałem się z tym żeby cokolwiek napisali o spadkach fps, nie doświadczali ich widocznie.
 
Last edited:
mogli też ich doświadczyć spadków ale nie pisać z uwagi na zapewnienia REDów że to zostanie poprawione. Generalnie szczerze mówiąc to mało wiemy na temat gry na konsolach...

Jeszcze co do tekstur 1:1 - Adam Badowski tak powiedział, ale zdaniem dziennikarzy z (chyba) niemieckiego gamestara PS4 ma nieco te tekstury rozmyte w porównaniu do PC.

AD 2 - piszesz "bardziej mniej niż więcej" mając na myśli że mniej potwierdzone czy że mniej high?

Jutro odbieram telewizor żeby ćwiczyć grę na padzie, także swoją optymalizację przeprowadzę, mam nadzieję, że to samo zrobią REDzi;)
 
Last edited:
1. Tekstury mają być na konsolach i PC w 1:1 czyli takie same, zasięg widzenia także, zasięgi LOD również (Ponoć - do tego ostatniego nie jestem przekonany [mówimy o ustawieniach High na PC nie Ultra])

Pijarowa zagrywka z tą identycznością, bo wersje identyczne nie są, a zmiany nie ograniczają się bynajmniej do rozdzielczości i fura. Dzięki hands-on'om wiadomo, że W3 wygląda najlepiej na PC, najgorzej (co nie znaczy źle) zaś na XOne. Co się LoD'u tyczy, ten na konsolach jest podobno dużo niższy, a o czym również można było przeczytać w jednej z relacji. Skoro w innych grach, na przykład Shadow of Mordor, MGS: GZ, Dragon Age: I LoD jest znacznie przycięty względem PC, a przypadku takiego Dying Light ustawiony poniżej pecetowego minimum, to W3 nie może być tu wyjątkiem.
 
Czemu ja wcześniej nie widziałem tego gameplaya z PS4?
Fałszywy alarm, to gameplay z PC, ale Playstation Game Trailers podpisali go jako gameplay z PS4.
 
Last edited:
Top Bottom