Wiedźmin 3 - grafika

+
Ja tylko krótko o tym co mi się nie podoba w tym gameplayu (czyli, że do reszty jestem pozytywnie, lub neutralnie nastawiony).
- na dzień dobry ewidentny kopiuj-wklej kamieni, nawet nie mają zmienionego katą położenia, co najwyżej niektóre są przeskalowane.
- oczywiście oczoyebny efekt Yrden, bo subtelność to nie cecha konsolowych gier :p
- wiadomo, kamera.
- ujowa kolizja, a raczej jej brak przy walkach, nie ma zależności pomiędzy trafieniem a animacją wroga, zwłaszcza widać to na wilkach, miecz wchodzi jak w masło i takoż wychodzi.

A i zawsze chciałem zacytować Tadka Zielińskiego z CDPR, więc cytuję: "Obwiniam konsole" :p

Fak, nie w tym temacie odpisałem.
 
Last edited:
- ujowa kolizja, a raczej jej brak przy walkach, nie ma zależności pomiędzy trafieniem a animacją wroga, zwłaszcza widać to na wilkach, miecz wchodzi jak w masło i takoż wychodzi.
No właśnie, o to też chodzi właśnie, kiedy pisałem, że tak jakby się ,,ślizga'' po wrogach. Tak leciutko tylko smyka po nich. Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi.
Wygląda to dość tandetnie. Ale cóż. Trza się będzie pewnie przyzwyczaić, bo poprawcie mnie, ale poprawka tego, to chyba grubsza zabawa ?
 
No chyba dość gruba, wykrywanie kolizji w inny sposób w wielu miejscach, sztywność modelu, waga miecza vs waga wroga, sensowny ragdoll ale utrzymaniem równowagi.
Z tym, że taki ficzer to chyba sprawa enginu i jeżeli zaimplementuje się go raz, to potem engine postawia sobie tylko dane do wzoru. Chyba. Nie znam się :p
 

Guest 3669645

Guest
No i tak jak się spodziewałem, materiał w lepszej jakości robi znacznie gorsze wrażenie. Jak na razie IMO jest to gameplay który pokazuje trawe od najgorszej strony.

Już w pierwszych sekundach filmiku w oczy mocno kłują te wielkie kępy trawy, które "pływają" po podłożu i nie rzucają cienia -Po prostu w wielu miejscach trawa a nawet całe krzaki zdają się być całkowicie osobnym bytem od reszty świata.

Patrząc na to...
Nagle zdałem sobie sprawę, że w 2015 roku takie rzeczy nie powinny się zdarzać.

Jak się człowiek wczuje w grę to żadna z tych rzeczy nie będzie mu raczej przeszkadzać, no ale trudno zaprzeczyć... W3 + zalesione tereny to będzie nierzadko taki Geralt w tekturowej krainie, gdzie każdy element flory dziwacznie reaguje na oświetlenie.


 
Cóż, ostatni element kulał od dawna.

@adventus zrób zbliżenie na mały klif po prawej podczas walki z wilkami, bo ja nie mam możliwości :p

Generalnie ten gameplay według mnie nie był potrzebny. Wszędzie można znaleźć jakiś mankament, a przecież nie o to chodzi.
 
I niech mi ktoś powie, że kamera nie wpływa na odbiór gry. Na ostatnim screenie Geralt wygląda jak jakaś figurka, popierdółka inaczej mówiąc.
 
Last edited:
@Blashix Bo ktoś nie lubiący Wiedźmina stworzył to porównanie i się niestety ono spopularyzowało w internetach. Obrazek na dole jest po widocznej kompresji ( ten bez kompresji nie wygląda tak dużo gorzej od tych pozostałych). A 2 z góry są z trailera VGX, który na 10000% był poddany jakimś przeróbkom. Tu można byłoby powiedzieć, że nie powinno się tak robić no ale cóż, każdy deweloper tak robi :D

@sebogothic Ano wpływa, szkoda, że nie można jej zmienić :D
 
@Blashix - A tak w ogóle to nie wrzucaj takich porównań, bo to temat tabu. Na niektórych działa jak płachta na byka. Oficjalnie żadnego downgrade'u nie było, nie ma i nie będzie. Lepiej to zapamiętać. :cheers:
 
Pisanie, że ktoś nie lubi Wiedźmina nie jest zabronione :p Aczkolwiek jeśli ktoś Wieśka nie lubi, a i tak tu przesiaduje to chyba lubi marnować czas :whistle:

Co do porównań, chodzi tylko o że trochę bez sensu jest porównywać screeny i fotki z materiałów o różnej (często dość słabej) jakości. Zaburza to odbiór, tyle.
 
Trochę ciężko było przebrnąć przez większość postów jakie się pojawiły, ale dorzucę swoje trzy grosze.
Przede wszystkim jakość materiału jest tak fatalna że aż trudno mi uwierzyć że ktoś próbuje się dopatrzyć takich szczegółów jak jakość tekstur trawy ale nie o tym chciałem.

Nie bardzo rozumiem dlaczego niektórzy oczekują od serii Wiedźmin fotorealistycznej grafiki bo uzyskanie tego efektu chyba nigdy nie było zamiarem twórców gry i porównywanie materiałów do gier które w to celują jest zupełnie bezcelowe. Jeżeli już chcemy do czegoś go porównywać to chyba trzeba przytoczyć DA: I który również jest grą rpg w świecie fantasy i miał być bezpośrednim konkurentem W3. Jak to wypada chyba nie muszą mówić. W kwestii KC: D to powiem tylko że fabuła będzie musiała powalić na kolana żebym za to zapłacił 3 razy. Samą grafiką się nie obroni, bo na chwilę obecną to trochę symulator średniowiecza o którym wiadomo tyle że ładnie wygląda.

Chciałbym zaznaczyć że W3 jest to gra która ma trafić do jak najszerszej rzeszy odbiorców więc nie każdy element w tak dużej produkcji będzie wyglądał jak rodem wyciągnięty z dema technologicznego... Dlaczego? Bo jakim cudem ktoś miałby takiego potwora uruchomić, gra ma działać i cieszyć oko na rozsądnej konfiguracji sprzętowej i na tą chwilę spełnia te wymagania. Jeżeli kosztem kartonowej trawy, dla mnie bomba.
Moim skromnym zdaniem jesteśmy w momencie w którym grafika w grach liczy się coraz mniej... dlaczego? Ponieważ najzwyczajniej w świecie praktycznie w każdej dużej produkcji stoi przynajmniej na wysokim poziomie.
 
Last edited:
Jeżeli już chcemy do czegoś go porównywać to chyba trzeba przytoczyć DA: I który również jest grą rpg w świecie fantasy i miał być bezpośrednim konkurentem W3.
Inkwizycja to gra, która wyszła również na starsze konsole, więc to naturalne, że oprawę ma gorszą od W3, który wychodzi wyłącznie na PC oraz obecną generację konsol.
W kwestii KC: D to powiem tylko że fabuła będzie musiała powalić na kolana żebym za to zapłacił 3 razy. Samą grafiką się nie obroni, bo na chwilę obecną to trochę symulator średniowiecza o którym wiadomo tyle że ładnie wygląda.
Każdy zainteresowany znajdzie informacje dotyczące chyba każdego elementu gry, większość została ujawniona podczas kampanii Kickstarterowej, rok temu. Poza tym może i gameplaye prezentują wyłącznie grafikę, ale znakomita większość pochodzi z wersji alpha, która jest taką prezentacją czego można się spodziewać. Co jakiś czas twórcy dokładają jakąś funkcjonalność. Jeśli chodzi o samą rozgrywkę to tutaj można zobaczyć jak prezentują się: walka, zadanie, ekwipunek, crafting:


Nie przesadzasz aby?
Raczej nie. Wystarczy leciutko się wychylić by forumowa brać sprowadziła niepokornych do poziomu. Ostrzegam więc niedoświadczonych.
 
Raczej nie. Wystarczy leciutko się wychylić by forumowa brać sprowadziła niepokornych do poziomu. Ostrzegam więc niedoświadczonych.

Chyba bardzo wybiórczo przeglądasz temat, albo nadinterpretujesz wypowiedzi innych.

Raban zaczyna się wtedy, kiedy ktoś "niewinnie" zastosuje tą samą argumentację, która przewinęła się tu już setki razy. Temat za każdym razem zatacza koło, kiedy ktoś wrzuci utarte już porównanie VGX > gameplay i zaczyna się kwestionowanie zasadności takich właśnie porównań. Czy słuszne, czy nie - swoje zdanie wyraził chyba każdy. Ignorancji osób, które niezmiennie do nich wracają cieżko zaprzeczyć.

Tymczasem w swoim ostrzeżeniu dzielisz forumowiczów na dwa obozy, tych którzy widzą jak jest naprawdę (downgrade) i tych z klapkami na oczach, co jest nie tylko grubą przesadą ale i nie fair wobec innych.
 
Inkwizycja to gra, która wyszła również na starsze konsole, więc to naturalne, że oprawę ma gorszą od W3, który wychodzi wyłącznie na PC oraz obecną generację konsol.
Chyba nie widziałeś wersji na siódmą generację. Bioware pocięło grę całkowicie, wszystko pojawia się centymetry przed postacią, a dwadzieścia klatek w walce to szczęście. Po prostu chcieli łatwo zarobić.
 
Do gier z kickstartera mam jeden komentarz:
Peter molyneux i GODUS ;)
Jak zwykle naobiecane niewiadomo co, a wyszło jak zawsze. Oczywiście nie jest to reprezentacją wszystkich projektów na kickstarterze, ale to to takie przypomnienie, że nie zawsze warto ślepo wierzyć w zapewnienia kampanii.

Tak przy okazji tegorocznego GDC i tech dema technologicznego Unreal Engine 4 - Kite Open World:
https://www.youtube.com/watch?v=BI-dzAdHHAA

Podczas behind the scenes na twitchu (http://www.twitch.tv/unrealengine/b/632598238?t=45m28s - polecam obejrzeć, ciekawy materiał) okazało się, że zrezygnowano z wolumetrycznych chmur i zastosowany jest skybox. Natomiast wszystkie ich cienie są proceduralnie 'wycinane' i rzucane na teren. Podobnie chyba będzie to zrealizowane w W3.
Tak więc jak widać, nawet bez wolumetrycznych chmur da się osiągnąć bardzo fajny efekt.

Btw pop-in też jest widoczny ;)
 
Nie bardzo rozumiem dlaczego niektórzy oczekują od serii Wiedźmin fotorealistycznej grafiki bo uzyskanie tego efektu chyba nigdy nie było zamiarem twórców gry i porównywanie materiałów do gier które w to celują jest zupełnie bezcelowe.
A docelowa jakość Beowulfa to co? :p

Chciałbym zaznaczyć że W3 jest to gra która ma trafić do jak najszerszej rzeszy odbiorców więc nie każdy element w tak dużej produkcji będzie wyglądał jak rodem wyciągnięty z dema technologicznego... Dlaczego? Bo jakim cudem ktoś miałby takiego potwora uruchomić, gra ma działać i cieszyć oko na rozsądnej konfiguracji sprzętowej i na tą chwilę spełnia te wymagania.
Gdzie ta rozsądna konfiguracja adekwatna do poziomu grafiki? :p
 
Top Bottom