Wiedźmin 3 - grafika

+
Taki model z kolekcji wiosenno letniej. Jego towarzysz też się zaopatrzył u tego samego projektanta. Tylko kolor sobie inny wybrał. Niestety postacie poboczne nie są tak dopieszczane jak Geralt pod względem garderoby. Prefabrykaty.
 
Ciekawe czy ta grafika która jest teraz wygląda tak:
Modele postaci znacznie lepsze, cała reszta poszła w dół (roślinność) lub została zrobiona od nowa (oświetlenie). I tyle. Nie ma się co rozwodzić, nie ma co płakać, nadal jest bardzo ładnie.
 

I na każdym ze screenów smutne, pojedyncze, copy/paste kępki trawy powodują mój niepowstrzymany szloch. Pisałem to już, ale napiszę jeszcze raz - wygląda STRASZNIE. Naprawdę, ale ciężko mi skojarzyć grę, w której wyglądało to tak źle i psuło odbiór całości jak ta roślinność w W3.

Jedynie na przedostatnim screenie, gdzie jest jej dużo i nie widać pojedynczych kępek wygląda to znośnie.

No i czemu absolutnie wszędzie i na każdym gameplayu bujają się te kępki jak szalone?? Wszędzie taki wiatr wieje? Nie jestem może przesadnie bywały w świecie i mieszczuch ze mnie, ale nawet tu u nas w Breslau żeby trawa się tak ruszała to solidna wichura musi być.

@Rustine - no właśnie dla mnie na przykład już nie jest bardzo ładnie - gdyby roślinność była taka, jak z pierwszego trailera (a trochę czasu już wszak minęło) a reszta nawet taka jak jest - byłoby fantastycznie i byłby efekt wow, którego teraz, chyba u każdego, już brak.

Szczerze, ktoś widząc wczorajszy gameplay albo ten dwuminutowy z zachodem/wschodem słońca powiedział "wow, zajedwabiste"? Nie piszcie, odpowiedzcie sami przed sobą:)
 
Last edited:
Grafika wygląda tak jak relacjonowali dziennikarze , czyli momentami jest świetnie a momentami słabo ten filmik był z pc , redzi musieli pójść na kompromisy nie da się zrobić tak dużego świata super grafice .
 
Taki model z kolekcji wiosenno letniej. Jego towarzysz też się zaopatrzył u tego samego projektanta. Tylko kolor sobie inny wybrał. Niestety postacie poboczne nie są tak dopieszczane jak Geralt pod względem garderoby. Prefabrykaty.
To są "prości ludzie z jakiejś wioski". Można przypuszczać także, że nie są jakoś specjalnie zamożni. Twoim zdaniem pasowałyby do nich jakieś kolorowe szaty z ozdobami? Po pierwsze taka odzież niezbyt by wpisywała się w ich wygląd/profesje/miejsce zamieszkania, po drugie byłaby niepraktyczna podczas jakiejś pracy. I tak się różnią od siebie dosyć znacząco. Poza tym na innych materiałach, widać że ludzie bogatsi będą mieli "bardziej urozmaicone" stroje. Akurat co do projektu postaci, także pod względem ubioru cięzko jest się przyczepić.
 
To są "prości ludzie z jakiejś wioski". Można przypuszczać także, że nie są jakoś specjalnie zamożni. Twoim zdaniem pasowałyby do nich jakieś kolorowe szaty z ozdobami? Po pierwsze taka odzież niezbyt by do nich pasowała, po drugie byłaby niepraktyczna podczas jakiejś pracy. I tak się różnią od siebie dosyć znacząco. Poza tym na innych materiałach, że ludzie bogatsi będą mieli "bardziej urozmaicone" stroje. Akurat co do projektu postaci, także pod względem ubioru cięzko jest się przyczepić.

Cały twój argument jest od czapy - w dodatku wynika z wygodnej dla ciebie (nad)interpretacji.
Tu nie chodzi o to, w co są ubrani - a o to, że ubrani są podobnie.
 
Last edited:
Szczerze, ktoś widząc wczorajszy gameplay albo ten dwuminutowy z zachodem/wschodem słońca powiedział "wow, zajedwabiste"?
Wiele ludzi na tym forum, w tym ja.
Wiem, że napisałeś "nie piszcie". Ale mnie się już nie chce czytać tego, co było przewałkowane miesiącami. Może nie czytałeś, nie wiem. W każdym razie odkrywczy nie jesteś.
 
Cały twój argument jest od czapy - w dodatku wynika z wygodnej dla ciebie (nad)interpretacji.
Tu nie chodzi o to, w co są ubrani - a o to, że ubrani są podobnie.
Dlaczego jest od czapy? Może doprecyzujesz? Skoro chodzi tylko o podobieństwo. Moim zdaniem różnice w ich wyglądzie są nie tyle wystarczające, co zadowalające. Pan po lewo nie ma nakrycia głowy, ma inny kolor koszuli, buty i krótkie spodenki. Pan po lewej ma nakrycie głowy, inny kolor koszuli, dłuższe spodnie i nie ma butów. Jedynym podobieństwem jest zdaje się model koszuli i być może bielizna, jeśli takową posiadają :p. Serio to jest aż takie duże podobieństwo? Chcielibyście wybieg mody na wsi? W pupach się poprzewracało, o!
 
Tylko dlaczego postacie poboczne (mężczyźni) mają lśniące, gładkie i kompletnie nieowłosione klatki piersiowe (nie mówię, że wszyscy takie powinni mieć, ale 40-50 letni mężczyźni w tamtych czasach ?) Ich ubiór to low-res copy/paste - nic więcej w temacie.
Wiedźmin to będzie z pewnością niezła gra, tylko nie tak niezła jak początkowo się zapowiadało - za dużo hype'u stworzyli Redzi publikując te odrealnione zwiastuny.

I niech jeszcze poprawią tekstury podłoża i skał - bo po raz kolejny niszczy to całościowy obraz.

 
Last edited:
Apropo grafiki, to zacząłem teraz ze szczegółami oglądać wszystkie gameplay`e, które wyszły do tej pory. Próbowałem zwrócić szczególną uwagę właśnie na trawę, bo chyba wszyscy jesteśmy zgodni że ona ucierpiała najbardziej względem wszystkich screenów i trailerów.
To wygląda trochę tak, jakby trawa było dobra tylko w niektórych miejscach. Powiedziałbym, że jak Geralt wjeżdża do Novigradu w "gameplay`u z bagien" trawa wygląda naprawdę bardzo fajnie. Niestety później, podczas walki z harpiami na wzgórzu jest kiepsko.
Szkoda, że na wszystkich screenach/trailerach które dostawaliśmy do tej pory, trawa to były po prostu oddzielne źdźbła, a teraz mamy jakieś połączone kępki które wyglądają jak drzewo w ogrodzie, w Simsach.
Ten dwa screen dobitnie to ukazują:
http://www.thebuzzmedia.com/wp-cont...nt_Geralt_ready_to_deliver_the_final_blow.png
https://plus.google.com/photos/1158...6123567962949266130&oid=115858438549639246846
to z wczorajszego gameplay`u wygląda co najmniej śmieszne. Niszczy wszystko. Modele postaci są moim zdaniem naprawdę ekstra, ale ta trawa :(
Pozostaję mieć nikłą nadzieję, że magiczne ultra, które mało kto odpali zmieniają trawę na taką jaką nas karmiono w trailerach. Jakoś średnio wierzę w to, żeby między ustawieniami high i ultra jedyną różnicą były efekty od zielonych.
 
Last edited:
Pozostaję mieć nikłą nadzieję, że magiczne ultra, które mało kto odpali zmieniają trawę na taką jaką nas karmiono w trailerach.

Wszystko fajnie, tylko po pierwsze trawa to zawsze były zbiorcze kępki - różnica polega na tym, że w trailerze operujesz swobodnie tym, co pokazujesz
Po drugie zawsze (może za wyjątkiem pierwszych materiałów) była skopana.

Screen z SoD - piękna zieleń, nie ma co.

 
Po drugie zawsze (może za wyjątkiem pierwszych materiałów) była skopana.
Dopiero zmiana koncepcji gry z Debut trailera/VGX podczas przerzucenia się na inne oświetlenie spowodowało ten skok jakości roślinności.
Ale ludzie dopiero teraz zauważają, że trawa tak wygląda, bo Redzi niepotrzebnie ukryli to w trailerach.
 
@szincza
Jako jeden z pierwszym materiałów uważam właśnie gameplay na bagnach, a tam jakoś nie rzucała się oczy. Przynajmniej nie tak bardzo jak teraz.
Zgadza się, zaznaczyłeś kęmpki na czerwono. Ale czy uważasz, że są one tak dobitne jak te z wczorajszego gameplay`a ?
Osobiście nigdy bym nie zauważył, tego co mi pokazałeś. Przede wszystkim dlatego, że nie będę zatrzymywał gry, żeby doszukać się jakiś maleńkich niedociągnięć.
Ale to co widzieliśmy wczoraj, to pół metrowa trawa, więc niestety w oczu rzuca się bez zatrzymywania gry, i to ostro.
 
Dopiero zmiana koncepcji gry z Debut trailera/VGX podczas przerzucenia się na inne oświetlenie spowodowało ten skok jakości roślinności.
Ale ludzie dopiero teraz zauważają, że trawa tak wygląda, bo Redzi niepotrzebnie ukryli to w trailerach.

Nie tyle ukryli, co - jak patrzę teraz na screeny - roślinności jest po prostu więcej. Obszary, gdzie występuje ona zbiorczo są gęściej zazielenione, kępki trawy mają różne rozmiary, co sprawia lepsze wrażenie.

---------- Zaktualizowano 12:46 ----------

Ale to co widzieliśmy wczoraj, to pół metrowa trawa, więc niestety w oczu rzuca się bez zatrzymywania gry, i to ostro.

Trochę przeczysz sam sobie, bo wspomniałem już że różnice nie były wielkie.
I nie, komuś kto nie szuka niedociągnięć nie rzuci się w oczy. Podczas siedmiu minut seansu nie zwróciłem na trawę uwagi nawet raz. Rzuciłem okiem bardzo ogólnie i zupełnie o tym nie myślałem.

Dla chcącego nic trudnego. Żal wynika z prostej rozbieżności między magią trailera (kto by pomyślał), a surowym gameplayem. Rozbieżności, która w lwiej części polega na pełnej kontroli nad tym pierwszym, i wspomnianej "surowości" tego drugiego.
 
Last edited:
Szkoda, że na wszystkich screenach/trailerach które dostawaliśmy do tej pory, trawa to były po prostu oddzielne źdźbła, a teraz mamy jakieś połączone kępki które wyglądają jak drzewo w ogrodzie, w Simsach.
Ten dwa screen dobitnie to ukazują:
http://www.thebuzzmedia.com/wp-cont...nt_Geralt_ready_to_deliver_the_final_blow.png
https://plus.google.com/photos/1158...6123567962949266130&oid=115858438549639246846
to z wczorajszego gameplay`u wygląda co najmniej śmieszne. Niszczy wszystko. Modele postaci są moim zdaniem naprawdę ekstra, ale ta trawa :(

Zdajesz sobie sprawę z tego, że na tym promocyjnym screenie trawa ma ten sam model co na ostatnim gameplay? To jest dokladnie ten sam system dwóch tekstur na krzyżaku. Wyraznie widac proste linie styku z teksturą gruntu, ot, jak na załączonym obrazku


Jedyne co różni pierwszy screen od drugiego (poza artefaktami i wyostrzeniem) to system oświetlenia.
 
Ciekawi mnie na ile trudną sprawą jest stworzenie porządnego modelu tych kępek trawy i "podmienienie" z tymi z gry. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to prawdopodobnie tak proste jak to opisałem, z góry przyznaję, że się na tym nie znam i po prostu chce znać odpowiedź :) W tym momencie pod kątem grafiki to oprócz dwuwymiarowych kępek trawy (w jakości jaki powinny prezentować na piątym, a nie pierwszym planie) oraz czasem słabym modelom klifów itp. wszystko jest naprawdę świetne, a moment z najnowszego gameplaya, w którym kamera robi "kółko" wokół Geralta (przez co nie ma okazji czepiać się takich małych szczegółów typu trawa) naprawdę robi wrażenie :)
Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś znający się na rzeczy mógł odpowiedzieć na kwestię zawartą w pierwszym zdaniu :)

@hmv - Kurde, faktycznie, ciekawe spostrzeżenie. Różnica zdaje się także tkwić w rozdzielczości kępek, ale to już może być kwestią kompresji. Trawka dużo lepiej prezentuje się, gdy jest jej więcej, szkoda, że Redzi nie zrobili modelu 3D (albo chociaż bardziej szczegółowej wersji tego, co mamy teraz) dla pojedynczych kępek, jednocześnie zostawiając teraźniejszą wersje w przypadku, gdy trawa usiana jest gęsto. Ale teraz już pewnie zdecydowanie za późno na takie zmiany :/
 
Last edited:
Rozumiem. A czy sądzisz, że istnieje fizyczna możliwość, żeby ustawienia ultra ( o ile komukolwiek uda się je uruchomić ) były w stanie zmienić ustawienia oświetlenia na tyle, żeby trawa wyglądała mniej więcej jak na tym screenie ?
 
Top Bottom