Wiedźmin 3 - grafika

+
Tak naprawdę wygląda to tylko źle w dwóch momentach :
Kiedy są to pojedyncze kępki- czyli tak jak piszesz- duże skupiska wyglądają o niebo lepiej.
i kiedy te kępki się gibią na wietrze. Wtedy wygląda to po prostu śmiesznie.

Bo trawa w ostatnim trailerze nie rzuca własnego cienia i jak sie zdaje nie dotyczy jej żaden efekt AO. Oba braki można do pewnego stopnia zamaskować gęstością (aczkolwiek brak własnych cieni zawsze bedzie problemem), ale tak czy inaczej na krawędziach takich "poletek" będzie sie to rzucać w oczy.

Drobna ilustracja co AO i cienie robią z takimi pojednyczymi kępami.


Problem z powyższym? Wydajność.
 
Ciekawe czy niebiescy nie zamkną tematu, no bo w końcu jest temat o grafice. A z trawą Redzi nic nie zrobią, jedynie co mogą to jeszcze bardziej ją przyciąć.
 
Last edited:
Nie wiem, czy to tylko wrażenie, ale wydaje mi się że podczas dialogów trawa wygląda jakby lepiej, nie jest taka rozmazana.
 
Strasznie słabo wypada grafika z najnowszego gameplaya w porównaniu do VGX. Zdecydowanie zbyt pastelowo i momentami za mało szczegółowo oraz za mało ostro. Kiepsko jak na wersję High na PC. Tym bardziej, że zapewne Ultra i tak nie będzie się od tego wiele różnić.
 
Nie wiem, czy to tylko wrażenie, ale wydaje mi się że podczas dialogów trawa wygląda jakby lepiej, nie jest taka rozmazana.
Bo na gameplayu jest stosowana jakaś dziwna technika wygładzania krawędzi. FXAA może? Duża część w tle wygląda jak rozmazana papka, a trawa to rozpikselowana kolorowa papka. Na dodatek widać dużo nieostrych krawędzi. Cóż, pewnie normalna technika AA zarzyna te ich GTX980 nawet na ustawieniach High ;)
 
Tutaj są moje screenshoty z Wiedźmina 2 - bez żadnych modów. Roślinnośc nadal wygląda znacznie lepiej niż w gameplayach z trzeciej części.

 
Last edited by a moderator:
Też grałem w W2 na ultra i niestety - flora reprezentowała wyższy poziom niż ta z W3 (o ile nic w tej kwestii się nie zmieni)
 
kozacki tytuł :)

jak nie zrobili tego przez 2 lata to 1/2 miesiące tym bardziej

EDIT

screen jeszcze ze starego renderera z dwojki



obczajcie ze liscie maja nawet reflexy


obwiniam konsole

Tutaj roślinność wyglądała super, nie wiem po co ją zmieniali, ciekawi mnie jednak co się stało z tym buildem, skoro podobno mają jeden build na wszystkie platformy, to wychodzi na to że choć wyglądał fajnie, to postanowili go wykastrować, bo konsole niedomagały...
 
Ciekawe czy niebiescy nie zamkną tematu, no bo w końcu jest temat o grafice. A z trawą Redzi nic nie zrobią, jedynie co mogą to jeszcze bardziej ją przyciąć.

Za dobry tytuł mu wyszedł aby mogli to zamknąć, a poza tym to ma trochę racji bo trawa w pojedynczych kępkach wygląda co najwyżej średnio, na szczęście nie ma tego problemu w miejscach które są mocno zalesione i zarośnięte pytanie tylko ile ich będzie, ale z drugiej strony ta trawa miała taki wygląd od samego początku tylko nikt tego wcześniej nie wyłapał bo te obrazy które były przed gamplayami pokazywane to ewidentnie były dobrze wyselekcjonowane i z dużą zawartością tej że roślinności niskiej więc nie było to na tyle widoczne że z tymi teksturami może coś być nie tak. Tak czy inaczej ewentualna poprawa tego aspektu teraz to raczej tylko za sprawą jakiegoś moda bo skoro do tej pory tak to wyglądało to na ostatniej prostej nikt tego nie zmieni.
 
Tutaj roślinność wyglądała super, nie wiem po co ją zmieniali, ciekawi mnie jednak co się stało z tym buildem, skoro podobno mają jeden build na wszystkie platformy, to wychodzi na to że choć wyglądał fajnie, to postanowili go wykastrować, bo konsole niedomagały...

Zdaje się, że taka roślinność najwyraźniej mogła nigdy nie istnieć. To jest screen z bardzo wczesnej wersji gry, być może w celach prezentacyjnych dodano 'na szybko' trawkę ręcznie (i jeszcze nie wiedziano, co zaproponować bliżej finalnej wersji)
 
Ten build istniał gdzieś do okresu VGX'13, wtedy gra została całkowicie przebudowana graficznie. Oświetlenie, roślinność.
 
Tutaj roślinność wyglądała super, nie wiem po co ją zmieniali, ciekawi mnie jednak co się stało z tym buildem, skoro podobno mają jeden build na wszystkie platformy, to wychodzi na to że choć wyglądał fajnie, to postanowili go wykastrować, bo konsole niedomagały...

Lol, nie ogarniam. Przecież TUTAJ jest dokładnie to samo, co TUTAJ.
 
Tak patrzę i wszędzie toczą się dyskusje o oprawie (i nie tylko, bo design wiwerny raczej większości do gustu nie przypadł, a i ograniczenia levelowe broni także), zastanawiam się czy nie czeka nas jeszcze jedna obsuwa. W końcu ostatnia była po chłodnym przyjęciu trailera "Elder Blood".
 
Top Bottom