Wiedźmin 3: potwory

+
Ja nie mam nic przeciwko temu jak wygląda, ważne żeby nie latała. Ta wiwerna którą pokazali jest jak kurczak - a kurczaki nie latają, bo mają na to za krótkie skrzydła i ledwo co odrywają się od ziemi. Ale niestety Redzi już tego nie naprawią, bo ten etap tworzenia gry jest już zamknięty i teraz nie da się tego naprawić. Cóż, marzę o tym że po wypuszczeniu gry zostanie wypuszczony jakiś "community patch" naprawiający wszystkie mniejsze błędy, jak chociażby te nieszczęsne kurczakowate skrzydła. Ciekawi mnie tylko opinia samych redów na ten temat. Przecież nie mogą chyba nie dostrzegać tego co i my, prawda? Chociaż może bardzo się mylę...
99.9 % osób ma to gdzieś czy wywerna ma za małe skrzydła aby latać czy nie. Nad realizm stawia się rozgrywkę (zresztą słusznie). Uznali, że możliwość latania da ciekawsze rozwiązania w walce i tyle. Nie ma o co kruszyć kopii. Nie ma tu też nic do naprawy. To nie świnia która nagle zaczęła latać tylko stworzenie rodem z fantastyki.
 
99.9 % osób ma to gdzieś czy wywerna ma za małe skrzydła aby latać czy nie. Nad realizm stawia się rozgrywkę (zresztą słusznie). Uznali, że możliwość latania da ciekawsze rozwiązania w walce i tyle. Nie ma o co kruszyć kopii. Nie ma tu też nic do naprawy. To nie świnia która nagle zaczęła latać tylko stworzenie rodem z fantastyki.

Może tak jest, nie wiem. Ale we mnie się budzi jakiś niepokój, a nie jestem nikim czepialskim co się pierdół czepia. Niepokój winika z tego że widzę ciało nielota z małymi skrzydłami potwierdzającymi że to nielot a to jednak lata :p Nie wiem czy aż 99.9% ma inne odczucia niż ja. Ja bym miał gdzieś to czy lata czy nie gdyby mi się coś w głowie nie buntowało i nie krzyczało "ale spójrz na to, przecież to nie może latać, jest za grube i ma za małe skrzydła" :p
 
Ludzie, olśniło mnie! Znacie to uczucie, kiedy wpadacie na jakiś genialny pomysł i myślicie "eureka"? Ja tak teraz właśnie mam.
K̶u̶r̶c̶z̶a̶k̶ wiwerna wcale nie pływa w powietrzu. Czas w trakcie celowania po prostu zwalnia, było to widać w trakcie gameplayu z harpiami. Tak więc animacje lotu są w porządku, po prostu w trakcie celowania zwiększcie sobie prędkość odtwarzania na YouTube na 1.5.
 
Tak więc animacje lotu są w porządku, po prostu w trakcie celowania zwiększcie sobie prędkość odtwarzania na YouTube na 1.5.
Ale gdy wiwerna drugi raz podrywa się do lotu Geralt nie celuje z kuszy i nadal jej lot nie wygląda zbyt naturalnie. Na tych skrzydełkach to powinna opadać albo machać szybciej skrzydłami a ona swobodnie szybuje niczym jaszczomb. :p
 
Ale gdy wiwerna drugi raz podrywa się do lotu Geralt nie celuje z kuszy i nadal jej lot nie wygląda zbyt naturalnie. Na tych skrzydełkach to powinna opadać albo machać szybciej skrzydłami a ona swobodnie szybuje niczym jaszczomb. :p

od 4:49 do 4:53 jest okej.
 
Moja pierwsza reakcja na tą "wywernę" : Ło matko, jakie toto pokraczne... Animacja lotu przypomina raczej płynącego pingwina. Może nie powinienem podchodzić do tego tak poważnie, ale cierpię, widząc coś takiego w locie. Nie miałbym nic przeciwko takiemu monstru, gdyby nie nazwano go wywerną, a chociażby kuroliszkiem oraz gdyby nie latało, a co najwyżej szarżowało wymachując skrzydełkami. Co więcej, epitet "królewska" jest ostatnim, jakie pasuje do tego stworzenia. Trzeba będzie jak najszybciej ubić to plugastwo.
 
Ten render pasuje do opisu książkowego idealnie:

W klatce, wybitnie dla niego za ciasnej, leżał zwinięty w kłębek jaszczur, pokryty ciemną łuską o dziwnym rysunku. Gdy dziobaty stuknął w klatkę tyczką, gad zaszamotał się, zazgrzytał łuskami o pręty, wyciągnął długą szyję i zasyczał przeszywająco, demonstrując ostre, białe, stożkowate zęby, silnie kontrastujące z niemal czarną łuską dookoła paszczy.
(...) potwór wytrącił mu ją jednym ciosem łapy, zwinął się i smagnął go kolczastym ogonem, zamieniając ospowaty policzek w krwawą miazgę.

Wiem, powtarzam się. Ale o Jedyną Słuszną Wywernę należy walczyć równie zajadle, jak o gnomy, korony i kościanego pokera.


Sam narzekałeś, że forum zdycha. No to bojownicy o Jedyną Słuszną Wywernę nadadzą mu nowe życie, ogniem, mieczem i krwią!
 
Last edited:
Rozumiem, że gra może mieć problemy techniczne i mniejsze lub większe niedoskonałości graficzne, ale potwory powinny być dopracowane. Po co udziwniać na siłę, podczas gdy jedynkowa wywerna była zgodna z Sagą i myślę, że większości odpowiadała.
 
@SMiki55: Jutro zgłaszam powstanie nowej partii politycznej w polsce - Prawilna Wiwerna Albo Śmierć. Zaczynam również zbieranie 100.000 podpisów by ustanowić SMikiego55 na prezydenta!
Bojownicy o jedyną słuszną wiwernę łączcie się!
Mam nawet slogan:
"Dla was tylko Wywerna, dla nas to sprawa honoru"
 
W zasadzie to jakby wiwernie (wywernie?) "dołożyć" trochę błony lotnej poszerzając skrzydła, to myślę, że w dużej części załatwiłoby to sprawę. Może wtedy skrzydła były bardziej smocze, ale nie wyglądałyby jak pikantne skrzydełka z KFC.
 
Wydaje mi się, że nie byłoby tego szumu, gdyby ta wywerna miała po prostu mniejszy łeb i większe skrzydła. Bo teraz to taki kuroliszek bardziej. A moje pierwsze skojarzenie było z tym smokiem z DA:I:
Motyw z rogami, wyróżniający zapewne wywernę królewską od tej pospolitej, jest fajny, ale zdaje się to być nieproporcjonalne jakoś. Ciekawe były te fragmenty podczas konferencji, w których mówiono o potworach. Zwłaszcza jeden, o tym, że ekipa czerpie dużo z mitologii słowiańskiej (co się chwali) i jeden z panów wspomniał o demonie wyglądającym jak zarodek, który jednak wzbudzał sporo kontrowersji w zespole, którego część jest już szczęśliwymi rodzicami. A co to za demon? Zapewne Poroniec. Z Bestiariusza Słowiańskiego:
Z tego co pamiętam to przybliżono kiedyś nawet quest, w którym się pojawi. Ale na konferencji stwierdzono że "some developers(parents) were not quite ok with it". Nie wiem czy to oznacza, że jednak z niego zrezygnowano, czy było to po prostu stwierdzenie. Napawa to jednak optymizmem co do reszty demonów/bestii/potworów. I tak na razie, moim zdaniem, najlepiej prezentują się Panie Lasu, chociaż ciężko je nazwać potworami. Zaraz potem stoi Leszy, którego na gameplayu nie widzieliśmy, ale walka z nim z opisów wydaje się być interesująca. Zdaję sobie sprawę, że widzieliśmy tylko urywki walk z Gryfem i Wywerną, ale te jakoś mnie nie powalają.
 
Top Bottom