Wiedźmin 3: alchemia

+

Wiedźmin 3: alchemia

  • W1 (z bazami, dominantami i eksperymentowaniem)

    Votes: 234 47.3%
  • W2 (z piciem w zestawach i negującymi się efektami)

    Votes: 17 3.4%
  • Obecne W3 (z autouzupełnianiem i stopniowaniem eliksirów)

    Votes: 131 26.5%
  • Coś pomiędzy W1 i W2

    Votes: 90 18.2%
  • Nie mam zdania

    Votes: 23 4.6%

  • Total voters
    495
No tak, ja miałem z kolei problem z modami (próbowałem grać z "trudniejszym" Flashem), bo były momenty dla mnie nie do przejścia, kilka takich scenek, że wchodzimy do ciasnego pomieszczenia i jesteśmy od razu otoczeni przez tylu przeciwników, że nie da się nie umrzeć w ciągu kilku sekund (cios w plecy i śmierć na miejscu). Więc z dwojga złego wolę rozgrywkę zbyt łatwą, niż frustrująco trudną - brakowało mi czegoś pomiędzy :(

Da się przeżyć, tylko trzeba kombinować. Kończę właśnie 4 akt i nie mam większych kłopotów.
 
Da się przeżyć, tylko trzeba kombinować. Kończę właśnie 4 akt i nie mam większych kłopotów.
Nie no, wiadomo, da się. Ja po prostu nie jestem mistrzem świata, a różnica w trudności między najtrudniejszym poziomem "surowej" gry, a najłatwiejszym Flasha, była dla mnie za duża. Ale jak w I akcie wchodząc do kryjówki Salamandry udało mi się przeżyć dopiero za ~10 razem, to trochę miałem dość :)
 
Ja na hardkorze FCR wymiękłęm, choć jakoś z barghestami i utopcami sobie radziłem, ale wg mnie trochę za dużo zachodu było i sporo zależało od szczęścia, więc dałem sobie spokój. :) Jak będę grał w FCR z Powrotem to zagram chyba na normalnym poziomie trudności.
 
Wytłumaczyć mi ktoś dlaczego mikstury działają 1 minutę? Co to za Dźwiny pomysł. I dlaczego Geralt nie pije mikstur normalnie w panelu "medytacja" tylko "wchłania" jakieś barwne efekty wizualne i jaśniejące otoczenie wokół niego?
 
Wytłumaczyć mi ktoś dlaczego mikstury działają 1 minutę?
Bo Redzi tak stworzyli alchemię.
I dlaczego Geralt nie pije mikstur normalnie w panelu "medytacja" tylko "wchłania" jakieś barwne efekty wizualne i jaśniejące otoczenie wokół niego?
Te efekty wizualne to właśnie wypicie eliksiru. Z tym, że trzeba je sobie przed walką przygotować w specjalnej przegródce.
Szkoda, że nie ma animacji picia, teraz można podczas skakania, uderzenia itp. wypić eliksir.
 
Wytłumaczyć mi ktoś dlaczego mikstury działają 1 minutę? Co to za Dźwiny pomysł. I dlaczego Geralt nie pije mikstur normalnie w panelu "medytacja" tylko "wchłania" jakieś barwne efekty wizualne i jaśniejące otoczenie wokół niego?

Ponieważ Geralt jako mutant kontroluje swój metabolizm dzięki czemu może w dowolnej chwili wywołać efekt wcześniej wypitej miksury kiedy będzie tego potrzebował. Trochę naciągane, ale podobno ma to "ułatwić" przygotowywanie się się do walk, a sporo z nich zapewne będzie z zaskoczenia. Samo picie eliksirów pewnie się odbywa w czasie medytacji jak w W2 z tym że teraz Geralt potrafi opóźnić ich efekt. Niektórzy mają drugi żołądek specjalnie na piwo a wiedźmini na mikstury :p

Co do krótkiego efektu działania to nie wiem czym jest kierowane, chyba nikt z redów się z tego nie tłumaczył, a przynajmniej ja na to nie natrafiłem jak do tej pory.
 
Last edited:
Dlaczego Redzie tworzą jakiś dziwny nowy system skoro ani w książkach ani w poprzednich grach mikstury nie trwały tak krótko?

Oficjalnie, czy nieoficjalnie? Jeśli oficjalnie, to żeby ułatwić alchemię i zapobiec sytuacji że któryś gracz chomikuje sobie eliksiry przez całą grę (jakie to głupie), a nieoficjalnie, bo panu z REDa zrodził się taki pomysł po przebudzeniu...
 
To jest fakt, nie pamiętam jak został on ujawniony (chyba w jakimś wywiadzie), ale nie był bynajmniej wyssany z mojego palca.
Naprawdę jakiś Red powiedział, że rano się obudził i wpadł na koncepcję całej mechaniki alchemii?
 
Naprawdę jakiś Red powiedział, że rano się obudził i wpadł na koncepcję całej mechaniki alchemii?

Tak było, podobno było multum różnych pomysłów i któryś z REDów pewnego ranka obudził się i powiedział "to jest to". Nie pamiętam jednak gdzie zostało to powiedziane.
 
Chyba to był jakiś wywiad z Konradem Tomaszkiewiczem z zeszłego E3, ale nie dam sobie głowy urwać. Ale prawda - dokładnie tak powiedział. Przyśniło mu się, obudził się i stwierdził, że to jest to. Mi też się przyśniło parę dobrych pomysłów, ale wymagających przetworzenia. Ale większość wyśnionych pomysłów wydaje się fajne przez godzinę po przebudzeniu, a potem człowiek zdaje sobie sprawę, że te pomysły są idiotyczne. Może Pan Konrad urządził sobie drzemkę w pracy i przekazał pomysł zaraz po przebudzeniu ;)

---------- Zaktualizowano 18:58 ----------

Tak było, podobno było multum różnych pomysłów i któryś z REDów pewnego ranka obudził się i powiedział "to jest to"
Jeśli ten był najlepszy, to nie chcę znać pozostałych.
 
Zatem przepraszam.

Ale jak? W2 to alchemia z jedynki bez alkoholi, dominatów i z piciem przed walką. Ułomniejsza w każdym aspekcie.
Pytasz jak ja bym to zrobił? Dodałbym alkohol i dominaty i zostawił piłce przed walką. Poprawiłbym drzewko alchemii na bardziej "aktywne". Dla ludzi którzy nie lubią alchemii można by zrobić mikstury pite podczas walki\chwilę przed ale słabsze, takie 20% faktycznej mocy oraz normalne, silne, bardziej toksyczne pite przed walką jak w W2. Oczywiście powinny wrócić animacje pica (podczas walki), takie dość szybkie, "golnięcie, ręka w górę i jazda". I taka mikstura działa minutę. A pita podczas medytacji powinna trwać z pół godziny, po rozwinięciu alchemi godzinę na przykład. A animacje picia podczas medytacji powinny być też szybkie (1-2 sek.). I po mocniejszych eliksirach, które są wysoko toksyczne powinny być wizualne zmiany (kropki czerwone na ekranie, przyciemniony lub zszarzały ekran, blada twarz Geralta i widoczne na twarzy czarne żyły, głuchy dźwięk po przekroczeniu jakiegoś poziomu toksyczności - tym by się zajęli, a nie jazdą na łyżwach).
 
Last edited:
Wizualne zmiany na twarzy to moje marzenie i moim zdaniem największa wpadka w kwestii zgodności z lore.
 
Chwyciłem łopatę w dłoń i zacząłem przekopywać forum. Zabawa w małego odkrywcę się opłaciła i znalazłem :D.
http://youtu.be/-CvA3reLuH8?t=3m40s - Tu Konrad Tomaszkiewicz zaczyna mówić o alchemii
http://youtu.be/-CvA3reLuH8?t=4m10s - A tutaj za chwilę zaczyna mówić o tym jak pewnego dnia obudził się z ciekawym pomysłem :p.

---------- Zaktualizowano 20:39 ----------

I tak, mając perspektywę nauki chemii, odkopywanie materiałów wcale nie wydaje się być takim nużącym zajęciem :p.
 
Top Bottom