Wiedźmin 3 - grafika

+
Iwan ma rację pijarowa nowomowa, przecież dzisiaj żaden dew przyzna się, że i tu i ówdzie trzeba było grę przyciąć, dlatego w tej branży idzie się w zaparte. Zupełnie jakby to był jakiś obciach. Nie rozumiem, szczególnie że akurat CDP RED nie ma się czego wstydzić, na pewno nie jeśli o grafikę idzie. A przytoczoną tu wypowiedź pana Badowskiego albo niemal identyczną można było przeczytać jeszcze w styczniu na łamach gier-online, więc to żadna nowość.

To nie obciach, ale przecież sam widzisz jak to jest. Dev powie/napisze "Musieliśmy niestety zrezygnować z niektórych rzeczy i obniżyć jakość tekstur ponieważ uznaliśmy, że nie bylibyśmy w stanie tego zoptymalizować w inny sposób do dnia premiery. Ale gra wciąż jest piękna jeśli kto grał ten mógł to zobaczyć." a gracze będą widzieć to tak: "Musieliśmy niestety zrezygnować z niektórych rzeczy i obniżyć jakość tekstur i modeli ponieważ uznaliśmy, że nie bylibyśmy w stanie tego zoptymalizować w inny sposób do dnia premiery. Ale gra wciąż jest piękna jeśli kto grał ten mógł to zobaczyć."
I byłby mega hejt, zapowiadanie odwoływania preorderów i inne głupie rzeczy. Ludzie wypowiadający się o swojej grze muszą być dziś politykami bo jest wielki kult grafiki której i tak większość z narzekających nie zobaczy na swojej sprzęcie.
 
Co o tym sądzicie ? Filtr wyostrzający nałożony na screenshot z 35 minutowego gameplayu.
Możecie nazwać mnie głupcem, ale żadnej jakości VGX na tym obrazku powyżej nie widzę. Nie widzę nawet jakości obrazka niżej. Ten filtr wyostrzający wygląda nienaturalnie i mało estetycznie...
No ale ja jestem zagorzałym przeciwnikiem sharpening filtera.
 
Możecie nazwać mnie głupcem, ale żadnej jakości VGX na tym obrazku powyżej nie widzę. Nie widzę nawet jakości obrazka niżej. Ten filtr wyostrzający wygląda nienaturalnie i mało estetycznie...
No ale ja jestem zagorzałym przeciwnikiem sharpening filtera.

+1.
Wcale to do mnie nie przemawia.
Poza tym za bardzo przypomina W2, na który wystarczająco się już (z bólem) napatrzyłem.
 
Możecie nazwać mnie głupcem, ale żadnej jakości VGX na tym obrazku powyżej nie widzę. Nie widzę nawet jakości obrazka niżej. Ten filtr wyostrzający wygląda nienaturalnie i mało estetycznie...
Ale tym właśnie był trailer VGX - zwiastunem pełnym scen z wyostrzeniem obrazu. To właśnie ostrość sprawia, że roślinność zaczyna wyglądać świetnie. I dlatego się dziwię, że Redzi robią sobie tak potężną antyreklamę, wrzucając nam filmy z niebywale niskim bitrate'em.
 
Co o tym sądzicie ? Filtr wyostrzający nałożony na screenshot z 35 minutowego gameplayu.
Prawie jak VGX (w tym momencie już chyba nieśmiertelne VGX).

---------- Zaktualizowano 20:19 ----------

Normalnie VGX, redzi wrzućcie to do gry jako opcja On Off
@Marcin Momot - jest ten filtr dostępny/nałożony ? Bo może po prostu jest nałożony ale o wartościach dużo niższych
Jestem jak najbardziej za. Piękna sprawa :)
Obiecuję też, że już nigdy nawet nie napomknę o przesunięciu premiery PC ;)
 
Ale tym właśnie był trailer VGX - zwiastunem pełnym scen z wyostrzeniem obrazu. To właśnie ostrość sprawia, że roślinność zaczyna wyglądać świetnie. I dlatego się dziwię, że Redzi robią sobie tak potężną antyreklamę, wrzucając nam filmy z niebywale niskim bitrate'em.
Dla mnie VGX wcale nie jest najpiękniejszym trailerem. Bardziej podobało mi się SoD. Niemniej, VGX to nie tylko filtr wyostrzający, ale także (a raczej przede wszystkim) wszechobecne "efekty specjalne", których nie widać na statycznych obrazkach. To jest właśnie to, o czym pisał @Szincza - VGX robi wrażenie w ruchu, ale gdy zatrzymamy film (oczywiście tak, by rozmycie obrazu nie psuło sceny) nie wygląda to tak pięknie.
 
Podobało - znowu słowo klucz. Jakościowo VGX jest najładniejszy. Bez dwóch zdań.


Nie zgodze się, sod jest lepszy od vgx pod każdym względem :p .

Według mnie ostatni gameplay cierpi na pare problemów. Pierwszy z nich to otoczenie które jest za bardzo rozmyte w porównaniu do trailerów. Drugie to trawa. Trzecie to zachod który mnie się nie podoba, w dodatku roślinność sobie nie radzi z tym oświetleniem. Według mnie powinni troche zmniejszyć jego intensywność. Czwarte to drzewa które są postrzępione, najbardziej to widać podczas zachodu.


Dziwnym jest to, że ten mini gameplay który został pokazany na prezentacji Nvidii według mnie jest piękny. Skąd takie różnice?
 
Trzeba zacząć od tego, że SoD jest zlepką fragmentów z różnych buildów - W tym z VGX, prawdopodobnie też niewykorzystanych scen, które w VGX mogły się pojawić (np. scenka początkowa, Geralt jadący z nilfgaardczykami wygląda jak z VGX). Są też fragmenty całkiem ładne, są i fragmenty wyraźnie słabsze od pozostałych (Geraltowy wślizg pod gryfa, skok na gryfa -Jakość jak z gameplay'a 37 minutowego).

Najładniejsze fragmenty z SoDu to te, które pochodzą prawdopodobnie z okresu VGX albo są prerenderowane (Geralt z pochodnią). Ostatecznie IMO VGX wygrywa pod każdym względem, nie ma nawet porównania. Same chmury na niebie w VGX robią oszałamiające wrażenie.
 
Last edited:
Najładniejsze fragmenty z SoDu to te, które pochodzą prawdopodobnie z okresu VGX albo są prerenderowane (Geralt z pochodnią). Ostatecznie IMO VGX wygrywa pod każdym względem, nie ma nawet porównania. Same chmury na niebie w VGX robią oszałamiające wrażenie.
Dokładnie tak. Na SoD są słabsze fragmenty, ba, nawet prawie brzydkie.
No i są te na miarę VGX.
 
Ale może wypadało by czasem spojrzeć co się czyta zanim się wypowiesz? To co zalinkowałeś to wycinek (z komentarzem) ze starego artykułu gry-online z czasu bodajże hands-on`ów. Poza tym to pomyśl jeśli zdarza ci się faktycznie grać w nowe gry. Czy gdy przesuwasz suwak z jakością to ładuje ci się kompletnie inny build gry...
Zły link skopiowałem i tyle, zawsze czytam to co wrzucam. Tutaj właściwy: http://www.gamepressure.com/e.asp?ID=51
 
Co o tym sądzicie ? Filtr wyostrzający nałożony na screenshot z 35 minutowego gameplayu.

Sądzę, że filtr. Meh, fuj, ugh, bleh, rzyg. Przepraszam, nie trawię filtrów, reaguję na te alergicznie, bo za dużo ich w grach. Co się zaś tyczy tego, czy wyostrzenie robi z tego VGX to nie, nie robi.

I byłby mega hejt, zapowiadanie odwoływania preorderów i inne głupie rzeczy.

Przecież to właśnie mamy obecnie. Dlatego też świeżutki, bo liczący raptem pięć dni temat o downgradzie na interze ma już więcej niż sto stron. Szczerość bardziej się opłaca na dłuższą metę niż pijarowe gadki-szmatki, bo w te, nawet jeśli dew mówi akurat prawdę, wierzy coraz mniej osób (mam na myśli branżę jako taką nie CDP RED). Gracze są coraz bardziej zmęczeni kitem jaki im się wciska, dlatego szczerość, szczególnie ze strony firmy, która sama siebie określa mianem rebel byłaby miłą odmianą. Oczywiście z umiarem, bo z niczym nie należy przesadzać.
 
Last edited:
Top Bottom