Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Nie wiem, czy istnieje taki laptop, który przy Wieśku trzecim choćby zahaczyłby o ultra. Chyba, że ten z kodami startowymi Barracka :D.
 
Co z tego, że Win 8, jak po premierze sobie za darmo do dziesiątki przerzucisz.

Z resztą, jak masz tyle kasy na lapka to zakup systemu to żadne problem :).
 
Aluminium aż takie drogie jest teraz? :O

A tak na poważnie to dysponując takim budżetem można zarówno kupić laptopa który zapewni mobilność jak i PC nawet w formacie ITX który pobije tego laptopa wydajnością prawie dwa razy i tak chyba najrozsądniej wydać pieniądze. Moim skromnym zdaniem zakup "gamingowegp laptopa" to pieniądze wyrzucone w błoto.
 
Last edited:
Właśnie dostałem w prezencie słuchawki F.R.E.Q 7 od Mad Catza. Mają przyjemne brzmienie w muzyce ale wie ktoś może jak sprawdzić jak się sprawują jeśli chodzi o dźwięk 7.1. Jakieś konkretne tytuły z takim dźwiękiem czy coś?
 
Last edited:
Właśnie dostałem w prezencie słuchawki F.R.E.Q 7 od Mad Catza. Mają przyjemne brzmienie w muzyce ale wie ktoś może jak sprawdzić jak się sprawują jeśli chodzi o dźwięk 7.1. Jakieś konkretne tytuły z takim dźwiękiem czy coś?
W oprogramowaniu są na pewno opcje/możliwości sprawdzenia tego. Jaką masz kartę dźwiękową ?
 
@Ksivo

Nie znam się na laptopach...

Ale specyfikacja wygląda nawet przyzwoicie (zwłaszcza RAM i CPU). Miej jednak na uwadze, że mobilna wersja GTX 970 będzie raczej zauważalnie wolniejsza niż jej normalny odpowiednik (a może nawet nieco mniej wydajny niż GTX 770).

Stąd też można prognozować ustawienia wysokie mieszane ze średnimi (z przewagą tych drugich) dla Wieśka 3.
 
W oprogramowaniu są na pewno opcje/możliwości sprawdzenia tego. Jaką masz kartę dźwiękową ?


Jakiś bliżej nieokreślony Realtec zintergrowany. Ale ma wyjścia na 7.1. Więc powinien obsługiwać. A poza tym headset ma własny kontroler i jest podpinany pod USB.
 
Ten GTX 970m jest nawet mniej wydajny niz GTX 960 w kontekscie nowych tytulow nie warto go rozwazac. Na pewno nie za te pieniadze.
 
@I_w_a_N
Zdecyduje się w takim razie na PC. Bardzo zależy mi na tym żeby grać na Ultra w Wiedźmina.
Posiada ktoś informację czy W3 będzie obsługiwał 21:9?
 
Jeżeli nie masz wielkiego parcia na zakup już teraz to poczekaj do premiery, wtedy tak naprawdę będzie można dowiedzieć się jakiego sprzętu wymaga Wiedźmin 3. Jak pisałem wcześniej z takim budżetem możesz mieć zarówno laptopa (który na studia raczej wystarczy, z doświadczenia wiem że raczej nie potrzeba mega wielkiej mocy obliczeniowej bo projekty raczej nie są zbyt zaawansowane) jak i wydajnego PC'ta. Do tego ceny obecnie są odpychające, z tym że nie wiadomo czy coś się w tym temacie zmieni.
Pozdrawiam.
 
Last edited:
@I_w_a_N
Zdecyduje się w takim razie na PC. Bardzo zależy mi na tym żeby grać na Ultra w Wiedźmina.
Posiada ktoś informację czy W3 będzie obsługiwał 21:9?
Na początku może nie być obsługi tego ratio, ale później na pewno się pojawi.
Jest jeszcze coś takiego:
https://www.widescreenfixer.org/
Jaki masz monitor ?

---------- Zaktualizowano 12:17 ----------

Na ultra to potrzeba 5-6k na desktopa.
Rozumiem, że zakładacie tutaj 980 do ultra ?
 
Ja na miejscu osób celujących w Ultra bardziej przymierzałbym się do GTX 980 Ti, ale on chyba został przepchnięty na kolejny rok (poza tym może nazbyt pesymistycznie myślę). Tak czy inaczej poniżej GTX 970 nie ma nawet co schodzić, a raczej poważnie myśleć o 980.
Ewentualnie może nowe GPU od AMD, które ponoć jest już za rogiem?

Co do monitorów o nietypowym aspect ratio lepiej być bezpiecznym i posiadać coś w powszechnym standardzie (16:9 ewentualnie 16:10). Część gier może obsłużyć te nietypowe rozdziałki, ale na pewno nie będą to wszystkie tytuły, a już na pewno gry tworzone typowo pod konsole (w tym też Wiedźmin 3) będą w mniejszości. Zawsze jednak można mieć nadzieję.
 
Top Bottom