Anime i manga

+
Aż tak mocno nie śledzę jego życia, ale Miura ma dopiero 49 lat, gdzie mu tam do dziadka Martina :p A co do społeczności, jest http://www.skullknight.net/, encyklopedia + forum, dość aktywne z tego co widziałem. Berserkfan szkoda, sam się tam udzielałem dość długo, ale z tego co mówił Wolfram to bazę danych szlag trafił, a nie miał już siły zaczynać wszystkiego od nowa.
 
Aż tak mocno nie śledzę jego życia, ale Miura ma dopiero 49 lat, gdzie mu tam do dziadka Martina :p A co do społeczności, jest http://www.skullknight.net/, encyklopedia + forum, dość aktywne z tego co widziałem. Berserkfan szkoda, sam się tam udzielałem dość długo, ale z tego co mówił Wolfram to bazę danych szlag trafił, a nie miał już siły zaczynać wszystkiego od nowa.

Ja wiem, że dziadkiem nie jest, ale biorąc pod uwagę, że absorbują go inne projekty i że do skończenia mangi jeszcze trochę mu chyba zostało, scenariusz nie jest zbyt optymistyczny.

Za linka dziękuje, serwisu berserkfan rzeczywiście szkoda, Wolframa w takiej sytuacji szczerze mówiąc rozumiem. No nic, muszę się posiłkować zagranicznymi serwisami,

Noszę się z zamiarem kolejnej "lektury" mangi. W takich sytuacjach szkoda, że nie ma porządnej ekranizacji :p
 
Trylogia Złotego Wieku nie jest taka zła ;) Szkoda tylko że póki co nie ma ciągu dalszego, ale plany ekranizacji całej serii ponoć nie umarły więc nadzieja jest.
 
Trylogia Złotego Wieku nie jest taka zła ;) Szkoda tylko że póki co nie ma ciągu dalszego, ale plany ekranizacji całej serii ponoć nie umarły więc nadzieja jest.
Imo jest taka sobie. Bardzo taka sobie. I raczej do niej nie wrócę.

Tym samym podejrzewam, że poziom ewentualnych dalszych ekranizacji nie będzie odstawał od tych już powstałych - czyli obejrzę w ramach ciekawostki i zapomnę.
 
Skończyłem czytać mangę Evangelion'a.

Co mogę powiedzieć? Było nieźle i w sumie rysowana historia Shinji to taka złagodzona wersja (miejscami mniej brutalna i "erotyczna", zwłaszcza w scenach z End of Evangelion) tego co widzieliśmy w serialu z lekkimi zmianami (im dalej tym ich więcej). Otóż w większości mamy to co znaliśmy, pozbawione zbędnych wypełniaczy (nawet sobie nie zdawałem sprawy ile ich było w serialu) oraz paru głupich żartów (są za to inne "dowcipy" ). Największa różnica to chyba sam koniec (znający End of Evangelion będą dziwić się co chwila) i zmiana nastawienia względem niektórych postaci (jak chociażby Shinji względem Kaworu, a sam Kaworu też niejako pojawił się w kilku miejscach gdzie go nie było). Główny bohater też mniej ucieka i ma nieco lepszy charakter (co trzeba policzyć na plus).

Ogólnie manga stanowi taki stary Evangelion pomieszany z Rebiuld'em (na szczęście bez wprowadzania nowych postaci z odświeżonej serii do głównego wątku). Czyli nawet fajnie, chociaż czasami zgrzytałem zębami z powodu wprowadzonych zmian. Kreska jest praktycznie serialowa, a literówki oraz błędy w tłumaczeniu znikome (ale zauważalne).

Teraz tylko czekam na finał filmowy, który może się pojawić dopiero w przyszłym roku :cry: ...
 
Pierwszy odcinek serialu internetowego Dragon Ball Z: Light of Hope.


Jak na fanowską produkcję non profit to wygląda całkiem spoko i ma w sobie więcej klimatu niż oficjalna adaptacja Dragon Balla. Na pewno rzucę okiem na kolejne odcinki.
 
Ta nuta " freeza theme" mi w ucho wpadła. Jak Goku na końcu krzyczy niszczy, zawsze jarałem się oryginalnymi glosami i nie rozumiem francuskiego dubbingu z polskim lektorem :D
 
Last edited:
Wiecie co z tym zrobić ;)

 
O, kiedy była premiera trzeciej części? Bo ja zamówiłem sobie i opłaciłem od razu drugą i trzecią jeszcze 18 października, połączyło się to w jedno zamówienie, ale drugą część przysłali zaraz po premierze, status przesyłki od tego czasu widnieje jako "wysłana", a nie wiem, kiedy przyjdzie część trzecia :p I czy nie będę musiał się o nią specjalnie upominać :p

---------- Zaktualizowano 21:34 ----------

W razie czego wysłałem maila do mangardenu, bo nie chcę, żeby zrobili mnie teraz na szaro :p

---------- Zaktualizowano 21:45 ----------

BTW: Wykuwanie prawdziwego miecza Gutsa z czasów Golden Age, świetne :D


Jak patrzę, jak trudne było wykonanie tego miecza, to wydaje mi się, że Dragonslayera nie daliby już rady wykuć (chociaż na filmiku błędnie napisali, że to jest Dragonslayer) :p
 
Last edited:
@Hostile, wczoraj i z tego co wiem to wczoraj też zaczęli wysyłać ;) Termin jednak trochę głupi, bo tuż przed weekendem więc paczka może dotrzeć dopiero w poniedziałek. A na czwarty tom poczekamy do maja :/



A tak z innej beczki, JPF wyda Sakamichi no Apollon, na podstawie którego twórca Bebopa zrobił anime. Bardzo przyjemna historia.

 
Last edited:
Udało mi się obejrzeć ostatnio nowszego Vampire Huntera i Another. Jeśli chodzi o VHD to zdecydowanie bardziej spodobał mi się niż starsza część. Kreska - genialna, cały wygląd budynków i krajobraz perfekcyjnie zrobiony, klimatyczny, przyjemnie się na to patrzyło. Fabularnie dobrze, nie nudziłem się, co w przypadku starszego wyglądało trochę inaczej. Soundtrack dobry, ale bez jakichś specjalnych rewelacji. Co do Another, kolejne anime, które aż szkoda było mi kończyć :p świetnie opowiedziana historia, mroczny klimat z bardzo dobrą jak dla mnie ścieżką, ciekawe postacie, dobra kreska, w przyszłym czasie zamierzam zainteresować się mangą, bo słyszałem, że są drobne różnice jeśli chodzi o anime a mangę. Ulubiona postać - Mei, co poniektórym z tego co czytałem nie specjalnie się spodobała, ale mi przypadła do gustu, ta jej tajemniczość. Teraz prawdopodobnie wrócę do Ergo Proxy, które zawiesiłem na 5 odcinku albo sprawdzę Hellsinga, zarówno starszy jak i nowszy serial.
 
Nie znam ani mangi, ani anime, ale za większością adaptacji life-action też nie przepadam więc mi tam rybka :).

W tych urywkach zamieszczonych przez Hunta jest fragment nowego filmowego Evangeliona - nic nie rozumiem, ale zapewne w ATTACK on TITAN będzie stał ktoś odpowiedzialny za ten fragment Rebuilda.

P.S. Na MyAnimeList wchodzę raz na ruski rok, ale widzę, że mam jakieś zaproszenia do grona przyjaciół. Tak się zastanawiam czy to od was:
- BadHostile (to na pewno)
- acree
- Stoker
 
Lubię tokusatsu i lubię aktorskie adaptacje mang (oczywiście w wykonaniu japońskim), mówię całkiem poważnie ;)

@I_w_a_N, nie mam konta na MALu, a jakbym miał to na pewno pod taką samą ksywą jak wszędzie indziej :p
 
W tych urywkach zamieszczonych przez Hunta jest fragment nowego filmowego Evangeliona - nic nie rozumiem, ale zapewne w ATTACK on TITAN będzie stał ktoś odpowiedzialny za ten fragment Rebuilda.

Shinji Huguchi, reżyser filmu pracował przy Rebuildzie. Odpowiadał tam m. in. za projekty i storyboardy.
 
Top Bottom