Karczma "Nowy Narakort" czynne od 6 do 22 [zamknięte na czas remontu]

+
Status
Not open for further replies.
Chryste, jaka susza na forum.

Nie wiem o co chodzi, więc wrzucam przepis na tartę z jabłkami.

Składniki:
  • KRUCHE CIASTO
  • 40 dag mąki pszennej
  • 4 łyżki cukru pudru
  • 2 łyżeczka cukru waniliowego
  • 20 dag masła zimnego
  • 4 żółtka
  • 1 łyżka czubata bułki tartej do posypania ciasta
  • 50 dag jabłek "szara reneta" (zważone po obraniu i usunięciu gniazd nasiennych)
  • cukier puder do posypania
Przepis:Mąkę przesiać na stolnicę, dodać cukier puder oraz masło i posiekać nożem na małe kawałki. Następnie dodać żółtka i cukier waniliowy i zagnieść szybko kruche ciasto. Ulepić kulę i zawinąć w papier śniadaniowy lub folię przeźroczystą i włożyć do lodówki na 30 minut.

W tym czasie przygotować formę na tartę o śr. 27 cm, wysmarować ją masłem i oprószyć mąką pszenną.

Ciasto podzielić na 2 równe części. Jedną część ciasta rozwałkować na podsypanej mąką stolnicy na ok. 4 mm. A drugą część ciasta ponownie zawinąć w papier i wstawić do lodówki. Podczas wałkowania, aby wałek nie przyklejał się do ciasta trzeba go oprószyć mąką lub przykryć przeźroczystą folią. Gdy ciasto będzie rozwałkowane razem z papierem do pieczenia przenieść je nad formę, obrócić, delikatnie odkleić papier i wyłożyć dno i boki formy do tarty. Spód podziurkować widelcem i ciasto wstawić do lodówki na 30 minut.

Jabłka obrać, usunąć gniazda nasienne i zważyć (ma być 50 dag). Pokroić na ćwiartki, a następnie w cienkie paski. Drugą część ciasta wyjąć z lodówki rozwałkować cienko (na wielkość formy na tartę), pokroić w paski (u mnie każdy pasek ok. 1 cm szerokości).

Piekarnik nagrzać do 180 stopni C. Ciasto wyjąć z lodówki, posypać bułką tartą przez siteczko, poukładać pokrojone jabłka tworząc okrąg (będzie trzy warstwy jabłek, dlatego układać jabłka na przemian: pierwsza warstwa w jedną stronę, druga w drugą i trzecia wartwa tak jak pierwsza).

Na jabłka ułożyć paski ciasta tworząć kratkę, paski lekko zlepić z ciastem po bokach. Wstawić do nagrzanego piekarnika i piec 50 minut. Wyjąć z piekarnika, wystudzić i posypać dość grubo cukrem pudrem. Tartę można też podawać na ciepło tak jak szarlotkę.

Smacznego.
 
Last edited:
Ja na ciasta się nie porywam - aż tak wielkiego kulinarnego zaparcia nie mam :p.

Takie rzeczy jadam od święta, jak ktoś inny upiecze :).
 
Nawet nie wiem, jak zrobiłem tą tabelkę.

 
Zebraliśmy się w ten marcowy poranek żeby pożegnać Lycosę, która odeszła do kalwiaturowego nieba. Chciałbym podziękować @Marcin Momot za cudowne chwile z nią spędzone. Klawiatura wymiatała, ja nadal ssałem na arenie. Uczcijmy jej pamięć minutą ciszy.
 
Last edited:
@W_Wallace

Każdy zgon elektroniki tak przeżywasz?:)

Bo ja miałbym już niezłe cmentarzysko i nie wychodził z żałoby. A nawet, w skrajnym przypadku, mógłbym być uważany za "handlarza niewolników" ;D .
 
Elektronika też ma uczucia i chce być kochana!

[video=youtube;qxYWD-ycf-s]https://www.youtube.com/watch?v=qxYWD-ycf-s[/video]
 
@W_Wallace teraz tak się nazywasz?

---------- Zaktualizowano 19:06 ----------

(wiem ze to głupie pytanie, ale muszę jakoś zagadać zeby się zaśmiać ze wysadził go z siodła jakiś noname)
 
@GosuPL tam z tematu o sprzęcie nas wyrzucili, więc chciałbym tu kontynuować rozmowę. Mówisz o spełnianiu marzeń - jasne. Problem pojawia się*wtedy, gdy ktoś chce nowocześnie urządzić mieszkanie, mieć dobry samochód, wychowywać*małe dzieci, raz do roku polecieć na wakacje czy mieć na codzienne życie :) wtedy realizacja marzenia jakim jest zrobienie SLI z dwóch kart, po prostu schodzi na ostatni plan ;)

Sorry, ale uważam modernizacje PC za 6 tysięcy (same karty graficzne) za totalne marnotrawstwo ;) Albo masz mega duży budżet, albo nie wydajesz na nic innego niż na swojego "blaszaka" :)

@Izengrin @Daniel Abatemarco też*udzielaliście się :)
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom