Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Na PS4 z pewnością gra będzie świetnie działać - trzymam kciuki :) Mój wybór póki co pada na 970 i i7-4790k (lub coś ze skylake) i powiem szczerze, że uspokoiły mnie te wieści.
 
Jak mogą traktować konsole po macoszemu jak zyski opierają się dziś głównie na sprzedaży gier konsolowych?
Nie widzieliśmy ani kawałka rozgrywki na PS4. Pojawiły się screeny które rzekomo były z PS4, ale to nic pewnego. Więc tak, PS4 jest traktowana po macoszemu jeżeli chodzi o informacje.
 
Dlaczego po macoszemu? Wiadomo, że będzie działać, będzie w 1080p (co jet niemałym osiągnięciem), oraz, że będzie co najmniej na poziomie XOne, z którego rozgrywkę widzieliśmy. Dodam tylko, że nie jest to chyba miejsce na rozwodzenie się na tym tematem.

A żeby zastosować się do swojej własnej powyższej uwagi, to ciekawy jestem, czy gra w ultra będzie wykorzystywała 16GB RAM-u. Do tej pory się jeszcze z tym nie spotkałem, a nie za bardzo mam ochotę i fundusze, by dokupywać kostki :p Zastanawia mnie także, czy na i5 4690k porządnie podkręconej będzie możliwe Ultra. Przymierzam się do zakupu nowego PC i ie ukrywam, że możliwość "urwania" ponad 400 zł jest bardzo nęcąca ^^
 
Last edited:
Więc tak, PS4 jest traktowana po macoszemu jeżeli chodzi o informacje.
Po ostatnim gameplayu, który poprzedziło jakieś rozpakowanie edycji XBO (wiecie o czym mowai), myślę, że chodzi o dogadanie się z MS. Nic strasznego z pewnością. Myślę, że gdyby konsole były traktowane po macoszemu, to nie zagrałbyś w Wiedźmina bez najnowszego "Tytana" - a tak, konsole są traktowane poważnie to też po zakupie gtx 970 będą mógł śmigać na ultra - konsole pewnie w większości na ustawieniach wysokich - mi pasuje, a Wam? :)
 
A żeby zastosować się do swojej własnej powyższej uwagi, to ciekawy jestem, czy gra w ultra będzie wykorzystywała 16GB RAM-u.

Konsole mogą na gry przeznaczyć maksymalnie 4.5 GB pamięci, z czego przynajmniej dwa, (a bywa że i ponad trzy) idzie na grafikę. Na grę jako taką zostaje w najlepszym razie 2,5 GB, gdzie standardowy gamingowy PC ma tutaj do dyspozycji przeszło sześć (odliczywszy to, co zabiera system i programy mu towarzyszące). VRam jako osobny siedzi na karcie. Krótko mówiąc, nie, nie powinien żreć aż tyle, żadna gra nie powinna, na pewno nie w standardowej dla PC rozdziałce. Brak podstaw.
 
Ja nie psioczę na jakość grafiki, ale na to, że niewiele wiem o produkcie na który mam wydać 250 zł Tylko tyle.

Przecież tu tylko o grafikę chodzi, ba, o drobne pierdy graficzne, lepsza tekstura, lepsze włoski powiewajace na wietrze itp. - to, że nie został udostępniony gameplay z ps4 nie oznacza, że to inna gra. Zastanów się - pierdy graficzne, poza nimi będzie to dokładnie ta sama gra, identyczna. Napiszę na tym forum po raz wtóry, nie oszukuję się, że dostanę inną, lepszą grę na PC ponieważ wydam dwa razy więcej kasy na sprzęt. Nie, to będzie ta sama gra. Więc siedzisz na forum i niby mało wiesz o PRODUKCIE czyli grze Wiedźmin 3 ?
 
Przecież tu tylko o grafikę chodzi, ba, o drobne pierdy graficzne, lepsza tekstura, lepsze włoski powiewajace na wietrze itp. - to, że nie został udostępniony gameplay z ps4 nie oznacza, że to inna gra. Zastanów się - pierdy graficzne, poza nimi będzie to dokładnie ta sama gra, identyczna. Napiszę na tym forum po raz wtóry, nie oszukuję się, że dostanę inną, lepszą grę na PC ponieważ wydam dwa razy więcej kasy na sprzęt. Nie, to będzie ta sama gra. Więc siedzisz na forum i niby mało wiesz o PRODUKCIE czyli grze Wiedźmin 3 ?

Są sprzeczne informacje co do tego jak gra wygląda, w wielu miejscach widziałem informacje o dużych problemach ze stabilnością. Więc niepokoję się czy to będzie dobrze działać, a fakt, że nigdzie nie widziałem gry w ruchu na tej platformie nie uspokaja za bardzo.
 
Więc niepokoję się czy to będzie dobrze działać, a fakt, że nigdzie nie widziałem gry w ruchu na tej platformie nie uspokaja za bardzo.

1080p - PS4, Xbox One - 900p. Skoro traktują konsolę Sony po macoszemu to skąd wyższa rozdziałka i nieco lepsza, jeśli wierzyć niektórym relacjom z hands-onów, ogólna jakość grafiki niż na konsoli M$, która to rzekomo stanowi dla studia priorytet?
 
Słuchajcie, wyraźnie się nie rozumiemy. Mi chodzi o politykę informacyjną, a nie o to jak gra wygląda (bo tego poza rozdzielczością nie wiem - pomijam PRową papkę pt. visual parity bo tutaj REDzi sobie sami często przeczą i wychodzi bełkot.). Pod tym względem PS4 jest traktowane po macoszemu. PC ma mnóstwo materiałów (zrozumiałe, najmocniejsza platforma) ale poza krótkim gameplayem na X1 nic na konsolach nie zostało pokazane (poza dziennikarzami). Czy to naprawdę są takie wielkie oczekiwania z mojej strony, żeby pokazali tę grę na PS4, chociaż trochę?
 
Są sprzeczne informacje co do tego jak gra wygląda, w wielu miejscach widziałem informacje o dużych problemach ze stabilnością. Więc niepokoję się czy to będzie dobrze działać, a fakt, że nigdzie nie widziałem gry w ruchu na tej platformie nie uspokaja za bardzo.

Moim zdaniem nie ma się co martwić o stabilność :)

---------- Zaktualizowano 20:59 ----------

Słuchajcie, wyraźnie się nie rozumiemy. Mi chodzi o politykę informacyjną, a nie o to jak gra wygląda (bo tego poza rozdzielczościie wiem - pomijam PRową papkę pt. visual parity bo tutaj REDzi sobie sami często przeczą i wychodzi bełkot.). Pod tym względem PS4 jest traktowane po macoszemu.

Ok, rozumiem teraz i zgadzam się.
 
Nie widzieliśmy ani kawałka rozgrywki na PS4. Pojawiły się screeny które rzekomo były z PS4, ale to nic pewnego. Więc tak, PS4 jest traktowana po macoszemu jeżeli chodzi o informacje.
Powinieneś się cieszyć, że redzi w ogóle wspominają o PS, a nie że Microsoft wymógł ciszę medialną w sprawie istnienia gry na tej konsoli jak to jakiś czas temu było chyba z Destiny.
 
Powinieneś się cieszyć, że redzi w ogóle wspominają o PS, a nie że Microsoft wymógł ciszę medialną w sprawie istnienia gry na tej konsoli jak to jakiś czas temu było chyba z Destiny.
No, powinienem się też cieszyć że mamy taką służbę zdrowia jaką mamy, a nie że nas Rosja najechała tak jak Ukrainę;)
 
Powinieneś się cieszyć, że redzi w ogóle wspominają o PS, a nie że Microsoft wymógł ciszę medialną w sprawie istnienia gry na tej konsoli jak to jakiś czas temu było chyba z Destiny.

W zasadzie to wygląda na to, że coś się musieli dogadać.

---------- Zaktualizowano 06:43 ----------

No, powinienem się też cieszyć że mamy taką służbę zdrowia jaką mamy, a nie że nas Rosja najechała tak jak Ukrainę;)

Bez komentarza.
 
Dobra.

To czy może ktoś podać tu ładny zestaw (PC) na ultra z ceną itd. w zależności od sklepu. Jaka kwota wystarczy na ultra (minimum zł). A jaka kwota będzie tą optymalną (chodzi o rozwojową obudowę, dysk-dyski, zasilacz, płyta główna, karta dźwiekowa, bądź jej brak i reszta osprzętu).

Czy ktos zorientowany mógłby tu "wrzucić" kilka zestawów na ultra + przynajmniej po jednym zestawie dla ustawień zalecanych i minimalnych?
 
@RockPL
Ultra w full hd i 60 fps:
http://www.purepc.pl/zestawy_komput..._zestawy_komputerowe_na_marzec_2015?page=0,20
Rekomendowane, czyli podobno średnio-wysokie w full hd :
http://www.purepc.pl/zestawy_komput..._zestawy_komputerowe_na_marzec_2015?page=0,15
Minimalne:
http://www.purepc.pl/zestawy_komput..._zestawy_komputerowe_na_marzec_2015?page=0,10
Tutaj zamiast tego r9 270x, możesz wsadzić gtx 660 lub tego samego ale bez x i wyjdzie taniej.

Tak to chyba wygląda. Te zestawy mniej więcej pokrywają się z wymaganiami W3. Oczywiście, z tymi podanymi na papierze i z ostatnich newsów dotyczących ultra :p

Wydaje mi się że najkorzystniejszym wyborem będzie zestaw z rekomendowanych w stosunku cena/wydajność.
 
Last edited:
Tutaj zamiast tego r9 270x, możesz wsadzić gtx 660 lub tego samego ale bez x i wyjdzie taniej.

R9 270X nie jest odpowiednikiem HD 7870 (bliżej mu do R9 280/HD 7950). Odpowiednik stanowi R9 270, który swoją drogą jest nieco szybszy (podobnie jak i 7870) od GTX'a 660. Tak czy inaczej podawanie zestawu na ultra, minimum, czy jakiekolwiek inne ustawienia nie jest w tej chwili możliwe z dwóch powodów. Po pierwsze oficjalne wymagania są tak niespójne (np. w zalecanych stoi FX-8350 w praktyce będący słabszy od i5-2500K z minimalnych), że nie mówią nam niemal nic, po drugie prace nad optymalizacją wciąż trwają i stanowią priorytet, jako że połatano już znaczną część bugów, a gra sprawia wrażenie bardziej dopracowanej niż na dzień dobry W2.

Tak, masz rację. Ale prosił, o podanie kilku zestawów pod Wiedźmina, więc mu je podałem. Mniej więcej wszystko się zgadza pod wymagania.

Rozumiem, chciałem tylko zauważyć, że tego typu porady, jak na razie podpadają pod wróżenie fusów, bo w zasadzie niemal nic odnośnie faktycznych wymagań nie wiemy.
 
Last edited:
Tak, masz rację. Ale prosił, o podanie kilku zestawów pod Wiedźmina, więc mu je podałem. Mniej więcej wszystko się zgadza pod wymagania. A czy będą takie w rzeczywistości to tego dowiemy się w dniu premiery. Mam tylko nadzieję, że będąc po przeciwnej stronie barykady (czytaj. nie z nvidią), nie będę miał później problemów z grą. Szkoda, że istnieją takie "partnerstwa", które najbardziej uderzają w nas, klientów.
 
Nie jestem żadnym fanboyem NV, ale jeśli AMD nie zepnie się w kwestii sterowników, to kiepsko widzę działanie W3 na ich kartach. Od dłuższego czasu mają spore problemy z narzutem na CPU, tzn. w grach uzależnionych mocno od procesora karty AMD (topowe modele) wydajnościowo są poziomie słabszych modeli NV. Sami są sobie winni, problem istnieje od dawna. Wielka szkoda, bo AMD ładnie sobie radzi na rynku GPU - ich karty są naprawdę wydajne, tylko software ich ogranicza. Sam z chęcią przesiadłbym się na jakąś kartę od nich (miałem trochę kart od ATI i później AMD: Radeon 9800pro, 4850, 6850, 7870, a w latach 90' ATI Rage 3d Pro), ale dopóki nie poprawią w/w problemów zostaję przy NV.
W kwestii programu wsparcia NV dla poszczególnych gier: doskonale pamiętam jak Crysis w 2007 roku wychodził spod szyldu "The way it means to be played", po czym gra lepie działała na kartach AMD:)
 
Top Bottom