Wiedźmin 3 - grafika

+
No i mamy oficjalnie screena z Gamestar'u.
EDIT

Sprostowanie, screen wziety z tematu o screen'ach na interze od uzytkownika TonyGreen.

W tle zapewne Kaer Morhen. Coś czuję, że będzie to moja ulubiona miejscówka. :) Te góry, ten las, ten potok.
:) :) :)
 
Pamiętajcie, chłopcy i dziewczęta, że to jest screen promocyjny, a do takowego należy podchodzić z pewną rezerwą.

Ale że ładnie wygląda, to przyznać trzeba.
 
Po czym właściwie poznajesz, że są wolumetryczne czy pół-wolumetryczne ?

Szczerze mówiąc ja osobiście różnicy nie widze. Mówie semi bo takie były zapowiadane. Redzi nigdy nie mówili że pojawią się wolumetryczne chmury, zawsze mówili o semi-wolumetrycznych. :p
 
Po czym właściwie poznajesz, że są wolumetryczne czy pół-wolumetryczne ?

Ano właśnie, po czym? Tak się rodzą plotki, bo nie wyglądają na takie, przypominają to, co widać przy okazji reszty materiałów oraz to, co mamy w Skyrimie, znaczy ogólna kompozycja (góra spowita chmurami). Oficjalna wersja jest taka, że wolumetryczne chmury wypadły
 
Mgła a nie chmury.

A chmury to nie mgła. Wiesz, przydałoby się myśl jednak rozwinąć i skonkretyzować. Jeśli masz na myśli, że mgła będzie wolumetryczna, to, jak na razie, takiego info nie mamy. I mimo wszystko wolałbym, żeby takowej jednak nie było, a to z tej przyczyny, że nie chcę powtórki z Batmanów, gdzie wolumetryczna mgła i dym były sztucznie zablokowane jako ficzer dla kart Nvidii, mimo że gpu AMD radzą sobie z takimi efektami równie dobrze. W rezultacie dysponujący "czerwonymi" kartami nie mieli żadnej mgły. Nic, w ogóle.
 
Last edited:
W teorii można zdaję się uzyć do techniki volumetric lighting obiektow 2d. Znaczy chmury same w sobie nie muszą byc obiektami 3d po to żeby dawać odpowiednie wrażenie przepuszczania/blokowania światła. Mgły się tak nie da załatwić.

To tylko moje spekulacje, o volumetric lighting wiem raczej niewiele.
 
To tylko moje spekulacje, o volumetric lighting wiem raczej niewiele.

Niemniej zabrzmiało interesująco.
Wracając do tematu, nie wiadomo, co tam Redzi sobie w zakresie nieboskłonu wymyślili. Początkowo chmury miały być częściowo wolumetryczne, jednak w jednym z wywiadów była mowa, że się z tego wycofano, a niebo to sky-boxy, ale w żadnym razie nie takie standardowe i że do tego elementu przywiązują dużą wagę, włożono mnóstwo pracy. Ale jakichkolwiek konkretów odnośnie tego, co i jak nie było. Niemniej to, co widać na nowszych materiałach, choć pokazuje niewiele, to jednak jakości dowodzi. Niebo, chmury prezentują się bardzo dobrze. Na pierwszy rzut oka nie gorzej niż u Rockstara, a to naprawdę coś.
 
Last edited:
@eustachy_j23 chodziło mi o to że wypadła wolumetryczna mgła a nie chmury, no chyba że jest jakieś nowe info które przegapiłem, ale ostatnio była mowa tylko o tym że z mgły zrezygnowali, o chmurach nic nie mówili.
 
ale ostatnio była mowa tylko o tym że z mgły zrezygnowali, o chmurach nic nie mówili.
Jeśli zrezygnowali z mgły to różwnież musieli zrezygnować z potwora Mglaka, który już od jakiegoś czasu jest na stronie głównej. Wątpię, że z niej zrezygnowali. Oby.
 
hismastersvoice eustachy_j23 pamiętajcie, że w grze ma znaleźć się potwór: "Mglak", który z założenia ma "walczyć mgłą". Nie wiem szczerze jak miało by to wyglądać, gdyby mgła Mglaka i ta naturalna by się różniły, albo naturalnej by nie było...
Szczerze mówiąc mam nadzieję, ze te tzw. ficzery od Nvidii pójdą także na kartach czerwonych, bo niby czemu nie. Oficjalnie Redzi mówią tylko o zielonych, ale przecież w konsolach siedzi sprzęt czerwonych, a tam ma być co nieco.

Mam nadzieję, liczę na to, ze Redzi jednak dadzą to i o wo wszystkim graczom, w końcu wszyscy mieli być traktowani równo ;)

wszędzie:ninja:
 
Jeśli zrezygnowali z mgły to różwnież musieli zrezygnować z potwora Mglaka, który już od jakiegoś czasu jest na stronie głównej. Wątpię, że z niej zrezygnowali. Oby.

Zrezygnowali z mgły wolumetrycznej, nie mgły jako takiej. REDzi po prostu wykorzystają inną technologię.
Uwierzcie w Jose, zrobił tak piękne chmury to i z mgłą sobie poradzi.
 
Top Bottom