Wiedźmin 3: świat

+
Mam nadzieję, że Kaer Morhen oraz pobliskie jaskinie będą miały jakieś sekrety, ciekawostki związane z wiedźminami. Np. grobowce, albo miejsca opowiadające historię wiedźminów, którzy niegdyś zamieszkiwali Warownię.
 
Ja sobie wreszcie pobiegam po mordowni :D Ciekawe jak bardzo zmieniła się wizja KM i okolic od czasów jedynki i dodatkowych przygód do niej.
 
Nie tyle ruiny, co wejścia do jaskiń. Jest ich tam co najmniej 4 wejścia, co cieszy.

Jest to i to, zarówno ruiny, jak i wejścia do jaskiń, grobowców?

Być może nazwa wskazuje na swego rodzaju strażnicę, której kiedyś używali wiedźmini?

Mur, blanki. Czymkolwiek to jest może być całkiem spore, na strażnicę to mi bardziej "Spike" wygląda. W najdalej na północ wysuniętej części rejonu widać jeszcze jakieś pomniejsze ruiny.
 
Last edited:
Jak już wspominałem w ogólnym wątku, strasznie mnie gryzie to mieszanie Starszej Mowy z angielskim. Mam wrażenie, ze te nazwy wymyślał ktoś nie mający pojęcia o lingwistyce Wiedźminlandu. Byłoby miło, gdyby zdecydowano się w pełni albo na Starszą Mowę, albo na język współczesny.
 
Jak już wspominałem w ogólnym wątku, strasznie mnie gryzie to mieszanie Starszej Mowy z angielskim. Mam wrażenie, ze te nazwy wymyślał ktoś nie mający pojęcia o lingwistyce Wiedźminlandu. Byłoby miło, gdyby zdecydowano się w pełni albo na Starszą Mowę, albo na język współczesny.
Przecież ta budowla mogła być zbudowana po wykonaniu całej warowni, nawet stulecia. Czemu mieliby nazywać dajmy na to szpital "Ichaer Kaer Morhen" zamiast "Krew Kaer Morhen"?
 
Widocznie Morhen zostało jako nazwa własna. Nie przeszkadza mi Oko Kaer Morhen, ale nie ukrywam że Oko Starego Morza brzmi 100 razy lepiej. A nie ma odpowiednika "oka" w starszej mowie?
 
Widocznie Morhen zostało jako nazwa własna. Nie przeszkadza mi Oko Kaer Morhen, ale nie ukrywam że Oko Starego Morza brzmi 100 razy lepiej. A nie ma odpowiednika "oka" w starszej mowie?
Nie ma w źródłach, ale przecież nietrudno coś wymyślić.

@Rustine Jasne, w ten sposób można wytłumaczyć cokolwiek. Nie zmienia to faktu, że takie nazewnictwo mnie osobiście kłuje w oczy. I uszy.
 
Jasne, w ten sposób można wytłumaczyć cokolwiek. Nie zmienia to faktu, że takie nazewnictwo mnie osobiście kłuje w oczy. I uszy.
Wytłumaczenie jest logiczne. Będziesz się musiał przyzwyczaić, bo mapa już na pewno nie ulegnie zmianie.
 
Mi tam się podoba, jest jakby wymyślone później, by nadać jakąś nazwę tej budowli, jednocześnie kojarzącą się z warownią znajdującą się w tej samej dolinie. Jeśli jest to jakaś strażnica, to nazwa nabiera jeszcze więcej sensu, ewentualnie jest to pierwsza linia oporu, a strażnicą jest to Spike.
 
Nie ma w źródłach, ale przecież nietrudno coś wymyślić.

@Rustine Jasne, w ten sposób można wytłumaczyć cokolwiek. Nie zmienia to faktu, że takie nazewnictwo mnie osobiście kłuje w oczy. I uszy.

Jak dla mnie nie kłuje. Wyobraź sobie, że niedaleko Kaer Morhen może sie wydarzyć coś ważnego dla Wiedźminów z warowni i muszą obserwować teren.
- Eskel, idź na oko. Lambert musi odpocząć. Mężczyzna z okropną blizną na twarzy zostawił osełkę, na której przed chwilą ostrzył miecz i ruszył w stronę bramy.
Czy to brzmi sztucznie?
 
Last edited:
Top Bottom