W świetle reflektorów #1 - Miles Tost - Level Designer

+
Wywiad naprawdę super. Mam nadzieję jednak, że w Skellige znajdą się również mocno ośnieżone lokacje po waszych zmianach. :D
 
Last edited:
Oj tak, wywiad świetny, dopiero co skończyłem czytać, masa ciekawych informacji o grze, oraz jej tworzeniu, liczę na więcej takich inicjatyw. Podziękowania dla wszystkich którzy brali w tym udział :)
 
Fajnie, że Wam się podoba.

Marcin, a co się ma nie podobać? Dobra inicjatywa nie jest zła. Dzięki, doceniam.
Jedna rzecz mnie zastanawia, jak to jest z tymi granicami świata? Swego czasu mówiono, że wszelkie tego typu bariery będą sprawiały wrażenie naturalnych, wiarygodnych, a nie, że ni z tego ni z owego odbijemy się od niewidzialnej ściany i koniec. Mam nadzieję, że udało się to osiągnąć.
 
Na przykład na mapie jest widoczny dupny kanion / klif / uskok górski oddzielający jeśli się nie mylę Wyzimę. Myślę że to jest jedna z tych naturalnych granic którą jeśli będziesz chciał pokonać to zginiesz :D Lub strome - nie do przebycia pasmo górskie oddzielające wiedźmińskie siedliszcze, z wąskim przejściem zapewne dzięki któremu przeniesiemy się do rejonu twierdzy
 
Na przykład na mapie jest widoczny dupny kanion / klif / uskok górski oddzielający jeśli się nie mylę Wyzimę. Myślę że to jest jedna z tych naturalnych granic którą jeśli będziesz chciał pokonać to zginiesz :D Lub strome - nie do przebycia pasmo górskie oddzielające wiedźmińskie siedliszcze, z wąskim przejściem zapewne dzięki któremu przeniesiemy się do rejonu twierdzy
Przecież to zwykłe wycięcie terenów, żeby wszystko weszło na jeden arkusz. Na Kontynencie Kaer Morhen jest tak daleko, że ta mapa musiałaby mieć jeszcze całą Redanię i Kaedwen.
 
Na przykład na mapie jest widoczny dupny kanion / klif / uskok górski oddzielający jeśli się nie mylę Wyzimę.

Na mapie i owszem jest, w grze wątpię ot, zabieg stylistyczny), bo co jak co, ale kanionu, co to przecina w poprzek kontynent, tam gdzie żadnej tego typu wyrwy nie ma być prawa, naturalną ani tym bardziej wiarygodną barierą bym nie nazwał.
 
Miało być tak, że jeśli wyjdziesz za granicę obszaru, automatycznie odpala się fast travel.
 
Chyba dobrym przykładem tego jak kończyć się będzie świat jest ostatni gameplay z Wiwerną, choć nie będzie tak pewnie wszędzie. Tam jesteśmy na szczycie klifu i zejść się na pewno nie da. W oddali widzimy zaś to, o czym mówi w wywiadzie Miles - odległe lasy, góry, jeziora. Pewnikiem jednak będą różne "końce świata".
 
Miało być tak, że jeśli wyjdziesz za granicę obszaru, automatycznie odpala się fast travel.

Poważnie? Hmm... Brzmi średnio ciekawie, bo niby to nie niewidzialna ściana, ale w gruncie rzeczy zasada działania jest identyczna.

Ale jakie chciałbyś rozsądne i naturalnie wyglądające granice terenowe?

Oczywiście, że jest to problematyczne, tak czy inaczej zapowiadano, że granice świata będą wiarygodne i naturalne. Niewidzialne ściany lub ich substytut, to dla mnie najgorszy wybór. Cóż, trudno.
 
Last edited:
Tak, kiedyś o tym wspominano. Ale jakie chciałbyś rozsądne i naturalnie wyglądające granice terenowe? Nieprzebyte ściany skalne, głębokie i szerokie kaniony, wzburzone i rwące rzeki? Nie da się tego zrobić dobrze i w sposób nie obrażający rozumu. Gdzieś musi być ten koniec eksplorowalnego obszaru, a to przecież nie jest tropikalna wyspa otoczona oceanem, w którym pływają rekiny.
A częściowe odśnieżenie Skellige to na pewno moja zasługa.
 
A częściowe odśnieżenie Skellige to na pewno moja zasługa.

Jak już nie będzie takich fajnych śnieżnych miejscówek, to już wiemy kogo pierwszego brać na widły :p



 
Sam śnieg to nie zamieć.
Mimo wszystko na Ard Skellig z gameplayu jest taka odwilż, że można było powątpiewać w jakikolwiek śnieg. A skoro nawet na tym urywku gęsto sypie, to myślę, że w wyższych partiach gór i szczytach będą śnieżyce.
 
Zamiast się cieszyć, że Skellige nie będzie wyglądało jak północne tereny Koviru, to narzekają i akupunkturą grożą. Jakkolwiek zamarznięte i śniegiem zasypane tereny mogą się wydawać miłe dla oka, to ja preferuję zapowiadaną większą zgodność z realiami.
Ale chyba i miłośnikom zmarzliny i sopli uda się dogodzić, bo tereny odwiedzone przez Gon mają się charakteryzować znacznie obniżoną temperaturą.
 
Raisonowi coś się podoba? Trzeba to zapisać w kalendarzu:)

''Czy większość drzwi w Novigradzie jest zamknięta? Czy będziemy mieli dostęp do wielu budynków w mieście?''
-''Niektóre drzwi są stale zamknięte... WIELE otwartych budynków. Nie mam dokładnej liczby ale przekracza ona znacznie 100.''

''Novigrad to najbardziej imponujące miasto jakie widziałem. Jak wiele z budynków posiada faktyczne wnętrza, do których możemy wejść?''
-''Jeśli dobrze pamiętam to więcej niż 1/3 wszystkich domów''.

To by oznaczało, że wszystkich budynków w Novigradzie jest około 300. Więc jest nieźle:)
 
Top Bottom