Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Warzoch nadal w formie :p

Ale różne cuda się zdarzają, ja W2 odpalałem na sprzęcie który przy paincie się wieszał. I to na średnich ustawieniach. Wymagania zawsze są mocno przesadzone, wiele gier odpalisz na kartoflu. Może nie w 1080p i nie w 60 klatkach, ale odpalisz.
 
Warzoch nadal w formie :p

Ale różne cuda się zdarzają, ja W2 odpalałem na sprzęcie który przy paincie się wieszał. I to na średnich ustawieniach. Wymagania zawsze są mocno przesadzone, wiele gier odpalisz na kartoflu. Może nie w 1080p i nie w 60 klatkach, ale odpalisz.

Dokładnie, ja pamiętam jak grałem pierwszy raz w W1, miałem kompa niespełniającego minimalnych, a czasem sobie odpalałem w maksymalnych. I grałem sobie te kilka minut w te 5-6 klatek na sekunde żeby można było sobie widoki popodziwiać.
 
Chyba Pan z konia spadł. Era kart z 1GB VRAM się kończy, na forum tu piszą, że 750TI nie pociągnie, a nagle 460tka uciągnie.

Te osoby, które tak twierdzą muszą koniecznie poczytać strony o tematyce komputerów. Wymagania są zawyżone, a tekst, że 750Ti (2gb) ma nie pociągnąć, jest śmieszny w sposób bardzo negatywny. Zastanów się? Opłacałoby się wydawać grę w którą pogra 20% graczy PCtowych?
 
Oj zdziwiłbyś się na jakich złomach ludzie potrafią siedzieć.
Ależ niech siedzą, ale niech jednocześnie nie wymagają działania nowych gier.
Nie wiem na ile miarodajne są te statystyki, ale według steama najbardziej popularną ilością VRAM jest 1024MB, którą posiada 33.17% użytkowników.
Wielu użytkowników Steama ma laptopy do grania w CS-a albo LOL-a. Nawet jeśli uznamy je za miarodajne, to jest tylko 1/3.
 
Te osoby, które tak twierdzą muszą koniecznie poczytać strony o tematyce komputerów. Wymagania są zawyżone, a tekst, że 750Ti (2gb) ma nie pociągnąć, jest śmieszny w sposób bardzo negatywny. Zastanów się? Opłacałoby się wydawać grę w którą pogra 20% graczy PCtowych?

Więc zamierzasz człowiekowi z 460tką dawać nadzieję "bo tak Ci się wydaje, że tak wydadzą" zamiast opierać się na oficjalnych wymaganiach? 750TI możliwe, że pociągnie, jednak nie będzie to te obiecane FHD 30FPS na minimalnych, a jak nie pójdzie to obwinisz REDów, że dali Ci złe nadzieje?
Jako posiadacz bliźniaczej karty ze stajni czerwonych jestem w stanie zapewnić, jeżeli wymagania się nie zmienią to kolega z 460tką może pograć jeżeli lubi 20FPS. Ze spadkami do 10.
 
@Rustine
Stwierdzam tylko fakt ;)

Sam jestem zdania, że obecnie za dużo ludzi wymaga od devów, żeby gra jednocześnie wyglądała niesamowicie i działała płynnie na leciwym sprzęcie. Jeżeli gra działa płynnie, ale nie wygląda dobrze, to twórcy byli zbyt leniwi i niewystarczająco ambitni. Jeżeli natomiast gra od strony wizualnej prezentuje nowy poziom, ale wymaga odpowiednie mocnego sprzętu, do którego dostęp na niewielu to z automatu jest optymalizacja skopana.
Nikomu się nie dogodzi.
 
Już wolałbym słabą grafikę, niż męczarnie z fpsami :p Ale na razie wróżymy z fusów, bo wymagania są skopane, a premiera już niedługo zarazem. Przekonamy się ;)
 
Teoretycznie sprzęt z rekomendowanych ma wystarczyć na 30 klatek w 1080p na wysokich, a biorąc pod uwagę jak ta gra pięknie wygląda to myślę, że akurat optymalizacja będzie na dobrym poziomie. Jeśli gtx 970 wystarczy żeby płynnie bez spadków zagrać na wysokich w jakichś około 40 - 50 fps to będzie git.
 
Swoją drogą do trochę dziwnych czasów dożyliśmy, gdzie używana karta grafiki warta ok 200zł nie jest w stanie odpalić nowej gry nawet na minimalnych detalach.
Pamiętam, że jak kiedyś leciałem na Radeonie 8500 jak był warty 50zł i odpalał większość nowych gier.

No ale to może kwestia tego, że przez konsole teraz wszystko skokami idzie - jeszcze 2 lata temu odpalałem większość nowych gier na średnich/wysokich detalach. Wysoki kurs dolara pewnie też nie pomaga.

Sama cena sprzętu ogólnie też poszła chyba w górę. Żeby się cieszyć detalami Ultra trzeba na kompa wydać jakieś 4000-5000zł, i to bez monitora. Trochę przesada wg mnie.
 
Last edited:
Teoretycznie sprzęt z rekomendowanych ma wystarczyć na 30 klatek w 1080p na wysokich, a biorąc pod uwagę jak ta gra pięknie wygląda to myślę, że akurat optymalizacja będzie na dobrym poziomie. Jeśli gtx 970 wystarczy żeby płynnie bez spadków zagrać na wysokich w jakichś około 40 - 50 fps to będzie git.

Prawie niemożliwym jest, by 970 dawał 40 FPS na High. Z tego co wiemy to NA TA CHWILĘ 980 daje ok. 60 FPS w Ultra, a biorąc pod uwagę, że 970 podkręcone sprawuje się w grach bardzo podobnie do regularnego 980 to powinniśmy dostać CO NAJMNIEJ 40 FPS w Ultra.
To wszystko oczywiście przy założeniu, że nasze dotychczasowe dane są dokładne i prawdziwe :)
 
Przyzwyczajaliśmy się do pewnego rodzaju stagnacji jaką wprowadziły konsole poprzedniej generacji. Teraz gdy wyszła generacja nieco mocniejsza i mimo że nie przyniosła ona dużego skoku jakościowego to pozwoliła w końcu na pchnięcie rynku technologicznego do przodu. Rynek chociażby kart graficznych nieco odżył bo są modele kart w naprawdę rozsądnych cenach, które pozwalają na bardzo wysoki skok wydajności względem tego co było wcześniej (taki GTX970 na przykład).
 
Napisałem że usatysfakcjonowało by mnie 50 czy 40 na wysokich więc jeśli są przesłanki do tego że będzie to na ultra to jeszcze lepiej ;).
 
GTX 970 vs GTX 980 - około 6-15 kl./s różnicy , podkręcony GTX 970 (około 1500MHz na rdzeniu) dorównuje wydajnością stockowemu GTX 980.
Mnie bardziej zastanawia różnica wydajności pomiędzy i5 a i7.
 
Top Bottom