Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
@szypek26 chcę po prostu zasięgnąć języka...
z MS też się skontaktuję.
Twoje święte prawo. Tylko to trochę tak, jakby pytać użytkownika samochodu X o najnowszy katalog produktów tej marki :p Ale jak sobie chcesz, ja już idę. Pytaj do woli.

---------- Zaktualizowano 22:20 ----------

I po co ta uszczypliwość @szypek26 ? Przecież normalnie się kolega pyta. @Nivellen89 nie sądzę, że będziesz mógł legalnie korzystać po raz kolejny z tej wersji Windowsa;/
Ale czemu uszczypliwość? Nic takiego nie planowałem, acz przyznaję, że wg mnie jest to kombinowanie i szukanie rozwiązania dookoła. No mniejsza.
 
@szypek26 Użytkownik powie czasem więcej niż sprzedawca :p

@Master_Dandelion No to nie fajnie jeśli masz rację...
Z netu wyczytałem, ze po wymianie płyty głównej ludzie aktywowali Windowsa 7 OEM bez problemów online (czyli standardowo) lub telefonicznie - ale te wpisy mają już z 5 lat... Jakby co chociaż pięknie skrząca się płyta instalacyjna Windowsa oraz nalepka z prawdziwie oryginalnym kluczem zostaną mi na pamiątkę...
Na własnej skórze jak to działa w praktyce dowiem się być może w lecie kiedy to prawdopodobnie będę miał kasę na płytę główną i resztę - na razie zainwestowałem w Windę i to jak widzę dosyć pochopnie...

Temat o Windowsie 7 zrodził się z tego mojego postu. [LINK]

EDIT:
@Mengaard Jak aktywujesz system to Windows daje Ci numer do automatu telefonicznego - nie rozmawiasz z człowiekiem tylko z komputerem. Jak masz w pełni legalny klucz to wszystko będzie ok
Pewnie nikt mi tu nie wierzy ale ja naprawdę mam oryginał - tylko wyszedłem na frajera bo zamiast wersji BOX kupiłem OEM...
http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/activate-windows#1TC=windows-7
 
Last edited:
Jak aktywujesz system to Windows daje Ci numer do automatu telefonicznego - nie rozmawiasz z człowiekiem tylko z komputerem. Jak masz w pełni legalny klucz to wszystko będzie ok
Pewnie nikt mi tu nie wierzy ale ja naprawdę mam oryginał - tylko wyszedłem na frajera bo zamiast wersji BOX kupiłem OEM...

W sumie to czemu nie kupiłeś 8.1, kafelki odstraszają, wiem, ale na ogół zdaje się być wydajniejsza od 7ki.
 
@Mengaard dobre, kuźwa pytanie... racjonalnie teraz Ci nie odpowiem bo jestem wkurzony tym, ze za pół roku wymiana sprzętu a ja mogę zostać bez oryginalnego Windowsa a z oryginalną płytą...

Nikt z Was nie wymieniał płyty głównej a potem ponownie instalował na kompie Windowsa 7 OEM?
 
@Nivellen89 - spokojnie go aktywujesz. Pracownik infolinii Microsoftu oczywiście powie Ci, że nielegalne jest aktywowanie tego samego systemu OEM na drugim komputerze (druga płyta traktowana jest jako drugi komputer), ale przecież nie będziesz wydawał kolejnych 400 zł na system. Ja również po wymianie płyty zainstalowałem tego samego Windowsa i nie czuję się piratem. Nie używałem przecież żadnych cracków czy aktywatorów, a cały proces aktywacji on-line odbył się w sposób zalecany i kontrolowany przez Microsoft.

Ed.:
Zawsze możesz powiedzieć, że stara płyta poległa w wyniku awarii zasilacza - wtedy będzie to potraktowane jako naprawa komputera, a nie instalacja systemu na drugim.
 
Last edited:
Pasta Pactum PT-1 z zestawu wystarczy czy zainwestować w jakąś inną?

Starczy. Z tym, że to tak 4-4.2, jakby się chciało więcej, to będzie za mało. No i każdy CPU jest inny i ma inny potencjał do OC/temperatury.
 
Starczy. Z tym, że to tak 4-4.2, jakby się chciało więcej, to będzie za mało. No i każdy CPU jest inny i ma inny potencjał do OC/temperatury.
Siedziałem przez cały okres posiadania intel C2D E8400 na stockowych zegarach, już to podkręcanie będzie dla mnie przełomowe. :p
 
W ramach przygotowań na Wiedźmina 3 zakupiłem i zainstalowałem Windows 7 Home Premium 64-bit SP1 OEM PL.
Po kupnie zauważyłem że chyba zrobiłem się w jajo...
Wyczytałem że licencja OEM jest przypisywana do sprzętu (konkretnie płyty głównej) a ja jestem PRZED wymianą sprzętu

Moje pytanie brzmi:
Czy po wymianie płyty głównej będę mógł w pełni aktywować mojego Windows 7 [OEM] tak aby był w pełni legalny i śliczny??
Mój zrobiony przed chwilą screen:

Po wymianie sprzętu i płyty głównej przepadnie ci system w wersji OEM ... ponieważ jest to system do instalacji na jedną konfiguracje, który paruje się z płyta główną. Dlatego tez licencje OEM instaluje się głównie na laptopach, i innych maszynach o zamkniętej architekturze.
Jeśli byś miał system wersji BOX problemu by nie było.
 
Last edited:
Top Bottom