Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Trailer SoD milion na dziesięć, drugi taki w okolicach premiery przyjmę całując w rączki, a co do materiałów - nie muszą być długie ale byle były treściwe. Jak to jest, że 35 minut gejmplej mniej nudzi niż 8 minutowy?
 
Mam przeczucie, że ten pan po lewej będzie bardzo fajną postacią drugoplanową.
Nie pytajcie skąd to przeczucie, bo sam nie wiem :p.

---------- Zaktualizowano 20:27 ----------

BTW. Znalazłem buga (chyba). Spójrzcie na "szparkę" w stroju tego pana, tuż nad stołem :p.
 
A ja z chęcią poczekam z zobaczeniem gry na ultra do premiery i pierwszego odpalenia gry. To co REDZI pokazują ostatnio jest według mnie bardzo dobre, więc nie obawiam się o jakość grafiki. A ustawienia ultra mogą być tylko lepsze.
Nie należę do "trawiastych fetyszystów" i nie mam chorych oczekiwań co do jakości trawy, bo rozumiem, że w tak wielkim i złożonym świecie trzeba iść na pewne kompromisy. Na pewno nie będę wpatrywał się w pojedyncze źdźbła trawy, bo nie ma to sensu. Jako całość roślinność wygląda bardzo fajnie, a jeśli na ultra ma być widoczna znaczna różnica to jestem wniebowzięty.
 
A ja z chęcią poczekam z zobaczeniem gry na ultra do premiery i pierwszego odpalenia gry. To co REDZI pokazują ostatnio jest według mnie bardzo dobre, więc nie obawiam się o jakość grafiki. A ustawienia ultra mogą być tylko lepsze.
Nie należę do "trawiastych fetyszystów" i nie mam chorych oczekiwań co do jakości trawy, bo rozumiem, że w tak wielkim i złożonym świecie trzeba iść na pewne kompromisy. Na pewno nie będę wpatrywał się w pojedyncze źdźbła trawy, bo nie ma to sensu. Jako całość roślinność wygląda bardzo fajnie, a jeśli na ultra ma być widoczna znaczna różnica to jestem wniebowzięty.

Ja niestety stałem się fetyszystą trawy właśnie przez Wiedźmina. Zazwyczaj w każdej grze trawa jest dla mnie po prostu wystarczająca, natomiast na gameplay`u z PAX-a strasznie rzucały mi się w oczy te gibiące się kępki... oczywiście przeżyję jeżeli trawa będzie tak wyglądać, bo zdaję sobie sprawe z tego, że po 5 minutach nie będę już zwracał na to uwagi, ale bardzo mi to dokuczało. Mam nadzieję, że faktycznie ultra pozwalają na zwiększenie jakości i gęstości trawy w znacznym stopniu.

---------- Zaktualizowano 20:08 ----------

Tak swoją drogą... Czy ktoś z obecnych na forum wie, czy Gamestar grał na ultra, czy na ultra bez włączenia pewnych funkcji graficznych...
Np. w serii Total War ultra nie oznacza włączenia każdej możliwej funkcji. Niektóre z nich trzeba uruchomić "ręcznie" np antialiasing, brak limitu pamięci, filtowanie anizotopowe itd. Zastanawiam się, czy facet z Gamestara uruchomił wszystko co możliwe czy jedynie ustawił, swego rodzaju pre-ustawienie ultra, które powodowało zmaksowanie tekstur, trawy, włączenie hairworks itd a pewne rzeczy wciąż pozostawały wyłączone/nie ustawione na ultra.
@Rustine pytanie do Ciebie. Pisałeś wczoraj, że fur i hairwork to dwie oddzielne rzeczy. Masz na myśli, że uruchamia się je oddzielnie ? To pierwsze w ogóle jest w W3 ?
 
Last edited:
Miki mówi, że to może być Chappelle.
Heh, gdy pierwszy raz zobaczyłem tego screena to też mi przez myśl przeszło, że to Chapelle. Mimo iż kompletnie zapomniałem jego opis wyglądu z opowiadania :p Aaale to raczej nie on. Straż świątynna chyba nosiła się inaczej.
 
Straż świątynna chyba nosiła się inaczej.
Chłop jest szefem novigradzkich tajnych służb, jak ma wyglądać? :p
Tak swoją drogą... Czy ktoś z obecnych na forum wie, czy Gamestar grał na ultra, czy na ultra bez włączenia pewnych funkcji graficznych...
Ultra i hairworks. Już niegrzebmy tak, na pewno jest to najwyższe możliwe ustawienie.
Pisałeś wczoraj, że fur i hairwork to dwie oddzielne rzeczy. Masz na myśli, że uruchamia się je oddzielnie ? To pierwsze w ogóle jest w W3 ?
Potem się poprawiłem, nie tyle Hairworks, bo to nazwa całej technologii, ale fur i hair były oddzielnie w spisie Nvidii:

Jednak ma on dwa lata i nie jestem pewien, czy nie zostało to połączone. W nowszym spisie z ubiegłego roku już nazwana jest cała technologia:

Nie wydaje mi się, żeby Geralt miał włączone hairworks w gameplayu z PAX, a wilki futro mają na pewno. Trzeba czekać, zobaczymy w grze.
 
Last edited:
No właśnie hair i fur to części składowe Nvidia Hairworks. Tak się nazywa ta technologia. Chyba jeszcze w żadnej grze te dwie rzeczy nie występowały na raz. Np. Far Cry 4 ma symulację futra, ale włosów już chyba nie. Wiedźmin 3 będzie miał symulację włosów (pewnie tylko Geralta) oraz futra, więc pewnie da się wybrać jedną z tych rzeczy.
 
No właśnie hair i fur to części składowe Nvidia Hairworks. Tak się nazywa ta technologia. Chyba jeszcze w żadnej grze te dwie rzeczy nie występowały na raz. Np. Far Cry 4 ma symulację futra, ale włosów już chyba nie. Wiedźmin 3 będzie miał symulację włosów (pewnie tylko Geralta) oraz futra, więc pewnie da się wybrać jedną z tych rzeczy.

Wydaję mi się, że skoro futro będzie dotyczyć wszystkich potworów/zwierząt tak samo będzie z włosami- nie tylko Geralt będzie je miał generowane przez Nvidie. Wydaję mi się, że gdyby hairworks dotyczyło tylko i wyłącznie Geralta, mogłoby to wyglądać trochę sztucznie, np w rozmowach.
...ale to tylko moje przypuszczenia, zobaczymy 19 maja :)
 
Jestem na 99,9% pewien, że symulowane będą tylko włosy Geralta. Technologia mocno obciąża komputer. Gdyby dla każdego NPC-a miałaby być liczona fizyka włosów, to potrzebowalibyśmy PC-ta z przyszłości.
 
Chłop jest szefem novigradzkich tajnych służb, jak ma wyglądać?
No, w książce nosił się tak:

Zza pleców czarnych osobników wyłonił się niewysoki mężczyzna w białym kaftanie i krótkim, szarym płaszczu. Złoty łańcuch na jego szyi połyskiwał w rytm kroków, śląc żółte refleksy.
- Chappelle... - stęknął Jaskier. - To jest Chappelle...

Oczywiście mógł zmienić stylówę, ale raczej wątpię by REDzi tak kombinowali.
 
Jestem na 99,9% pewien, że symulowane będą tylko włosy Geralta. Technologia mocno obciąża komputer. Gdyby dla każdego NPC-a miałaby być liczona fizyka włosów, to potrzebowalibyśmy PC-ta z przyszłości.

Takie pecety są już od dawna tylko nie dla cywili ;-)

zapewne ogarneły by 8k ;D ze wszystkimi załącznikami ;D
 
Top Bottom