Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
@RockPL

Masz dokładnie takie podejście jakie ja posiadam :)
Świetnie, no idealnie wpasowałeś się w moją wizję tego, dzięki . Pozytywnie się czytało wizję która pokrywa się z moją :)

Co do "strachliwości" czy głosu to się nie martw.

Tu masz próbkę, jednego z moich zajęć na co dzień ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=eKdo-BFW4-w

https://www.youtube.com/watch?v=GR27MK_xHNQ

A tu głos, kobiety mówią mi że jest radiowy, też go lubię także komentarze mogę jakieś dodawać ale osobiście czuję to za zbędne.
A na pewno nie w czasie rozgrywki bo tak jak pisałeś, nie mam zamiaru psuć immersji.
 
Teraz pół forum ogląda filmiki z PUA ;)


PUA = Próbujący Udawać Alfa.
Te fora i wszelcy teoretycy to masakra, ja uczę czego innego :)
A to BARDZO grzeczny i zwyczajny przykład tego jak można szybko zainteresować dziewczę.

Niebawem nowa strona, marketing i będzie się działo. Bo materiałów mam od cholery i co jakiś czas wyskakuje na miasto, nagrywam nowe.
 
Last edited:
Mam pytanie, czytałem już o tym, że Wiesiek w zasadzie będzie cieszył najbardziej na 980 oraz i7+16GB, ale mam pytanie z uwagi na fakt, że nie znam się zbyt dobrze na tym a planuje kupić kompa specjalnie pod tę grę i zastanawiam się czy aby się nie łudzę niepotrzebnie, że mój komp będzie w stanie wyciągnąć W3 na ultra+hairworks przy płynnej grze (marzenie).
W planach mam coś takiego:: http://www.komputronik.pl/product/250402/Elektronika/Komputery/Komputronik_Sensilo_SX_600_H017_.html
Grafika to dokładnie: MSI GeForce GTX 970 4GB GAMING
Zaznaczam również, że w planach jest lekkie podkręcenie grafiki (zakładam, że skoro 970 nie odbiega znacząco od 980 to podkręcenie w jakimś tam stopniu zrekompensuje te straty)
 
@Muuszyn
Nie wiem czy wiesz, ale w tej cenie (ok. 5300-5500 zł) można złożyć nieco lepszy sprzęt. Takie gotowce są zazwyczaj trochę przepłacone.

Na pewno dałoby się doinwestować w procesor w wersji K (i7 4790K) i płytę na chipsecie Z97 co umożliwi podkręcanie. Do tego np. lepsze chłodzenie na procesor i większy dysk SSD.

Tu przykładowa konfiguracja z bardzo dobrą płytą główną. http://www.pcprojekt.pl/index.php?/...ikYRj43zjqmfPRtS7Ii713na2PnXW948gI7w$kcNS6w**

Do pełni szczęścia może brakować tylko GTX980, ale to już spora dopłata. Ale nawet mając i5 4690K powinno byś świetnie, aktualnie tylko pojedyncze przypadki gier potrafią realnie wykorzystać technologię HT z serii i7. Jak będzie z Wieśkiem 3 okaże się po premierze
 
No, oficjalnie po całych dniach testów i wielu wielu próbach mogę się pochwalić rekordowo podkręconą jednostką na podstawowym chłodzeniu. Układ to jeden z reprezentantów architektury Cape Verde. Jego nazwa to najbardziej szczęśliwa nazwa jaka pojawiła się w świecie GPU. Chodzi tu oczywiście o AMD Radeon HD7770. Standardowe zegary to GPU 1000 MHz GRAM 1125 MHz. Napięcie 1.2 V a TDP około 80 W. Udało mi się uzyskać stabilną pracę przy max 83 stopniach woltarzu podniesionym do 1.25 V i TDP około 88 W. Zmiany zasilania i limity sterownika Overdrive zostały zmienione w BIOSie karty. Zegary to GPU 1210 MHz i GRAM 1415 MHz. :victory:
Ed
W3 Może pójdzie na nisko-średnich:hmm:
 
Last edited:
Wracając do tematu 980ti... Jeśli cenowo karta będzie między 2,5k a 3k - elegancko. Do mojego monitora (full hd póki co, latem może jakiś 2560x1440) 6gb starczy na luzie. Pytanie tylko czy zmieniać latem 780 na 980ti, czy może czekać na Pascala?:p Liczę, że do W3 obecna karta na luzie starczy do mixu wysokie/ultra (typu mniejsze MSAA i już w pytę klatek przybędzie).
 
Wracając do tematu 980ti... Jeśli cenowo karta będzie między 2,5k a 3k - elegancko. Do mojego monitora (full hd póki co, latem może jakiś 2560x1440) 6gb starczy na luzie. Pytanie tylko czy zmieniać latem 780 na 980ti, czy może czekać na Pascala?:p Liczę, że do W3 obecna karta na luzie starczy do mixu wysokie/ultra (typu mniejsze MSAA i już w pytę klatek przybędzie).

Czekać to można w nieskończoność a w nowe tytuły pograsz na takim 980Ti komfortowo, gdzie na 780 już nie.
 
@Muuszyn
Nie wiem czy wiesz, ale w tej cenie (ok. 5300-5500 zł) można złożyć nieco lepszy sprzęt. Takie gotowce są zazwyczaj trochę przepłacone.

Na pewno dałoby się doinwestować w procesor w wersji K (i7 4790K) i płytę na chipsecie Z97 co umożliwi podkręcanie. Do tego np. lepsze chłodzenie na procesor i większy dysk SSD.

Tu przykładowa konfiguracja z bardzo dobrą płytą główną. http://www.pcprojekt.pl/index.php?/...ikYRj43zjqmfPRtS7Ii713na2PnXW948gI7w$kcNS6w**

Do pełni szczęścia może brakować tylko GTX980, ale to już spora dopłata. Ale nawet mając i5 4690K powinno byś świetnie, aktualnie tylko pojedyncze przypadki gier potrafią realnie wykorzystać technologię HT z serii i7. Jak będzie z Wieśkiem 3 okaże się po premierze
Dziękuję za odpowiedź :)
 
Raczej 3. 3.5 k

Liczę, że cenowo 980ti będzie na poziomie 780ti, czyli 3k nie przekroczy. Rzecz jasna przy obecnym kursie dolara te kilkaset złotych więcej jest pewne jak amen w pacierzu:) Oby do wakacji wartość dolara spadła, ale na cuda nie ma co (chyba) liczyć. Czasy, gdy dolar kosztował 2,5zł (2007 rok np.) już raczej nie wrócą:)
 
Ludzie bez przesadzy w full hd bez problemu odpali na GTX 770 z zalecanych co dopiero 970, nie trzeba odrazu Titan X - 980 Ti - R9 390X
 
Ja się chyba załamię jak okaże się, że na grafice: gigabyte gtx 970 g1 gaming, nie pójdzie mi W3 na ultra z hairworks bo to będzie znaczyło, że w 100% wizualnie cieszyć się można tą grą za ponad 7000 zł.
 
Ja się chyba załamię jak okaże się, że na grafice: gigabyte gtx 970 g1 gaming, nie pójdzie mi W3 na ultra z hairworks bo to będzie znaczyło, że w 100% wizualnie cieszyć się można tą grą za ponad 7000 zł.
Musiałeś bardzo się starać, jeżeli złożyłeś komputer z 970 za 7 tysięcy.
 
Nie zrozumiałeś mnie, ja kompa planuje mieć za jakieś 5-6 z tą właśnie grafiką. Jeśli okaże się, że mi Wiesiek nie pójdzie na full to znaczy, że trzeba mieć bankowo przynajmniej gtx 980 a więc przynajmniej tysiąc więcej :)
 
Top Bottom