Seriale

+
TWD
Ano zaczyna się dziać ciekawie, bo ten serial w oazach spokoju nie ma jednak dłuższej racji bytu. Rickowi jawnie włącza się psycho podlane chętką na blondynkę, Sasha bawi się w Rambo (niech już ją zjedzą), i coś czuję że ekipa podzieli się na dwa obozy. Szkoda Noah, mógł jeszcze parę odcinków pobyć. Młodsze osoby z grupy fajnie się zaczęły integrować, dopóki Aiden i jego przydupas nie spieprzyli sytuacji. Ogólnie motyw z tym, że po miesiącach w terenie, gdy znaleźli bezpiecznie miejsce, i zaczęło im odwalać - bardzo na plus. Konfident Gabriel jednak miał trochę racji, patrząc na zachowanie Ricka, ale i Carol nie odstaje :) Ostatni 1,5h odcinek będzie gruby.
 
Last edited:
@CylonkaKama przypomnieliście mi, że istnieje taki serial jak Black Sails. Rzeczywiście tak słabo? Piratów z Karaibów uwielbiam, ale nie wiem czy to taki sam klimat?
 
@Szincza Właśnie zachęciłeś mnie do oglądania. Pierwszy sezon to dla mnie 5/10, nudy straszne. Dopiero pod koniec coś się zaczęło dziać. Tytusa Pullo uwielbiam, więc nie mam wyboru. Trzeba oglądać.

Przy seansie pierwszego sezonu cały czas miałem wrażenie zmarnowanego potencjału i wytrwałem do końca właściwie tylko dzięki stronie produkcyjnej, bo serial wygląda pierwszorzędnie. W kontekście kontynuacji wychodzi na to, że pierwsza seria była wyłącznie wprowadzeniem - do świata i postaci. Chaotyzm wątków i różnica poziomu w tym, jak bardzo są angażujące wynika z tego, że scenarzyści starali się pokryć materiałem właściwie całość i wyłożyć sobie fundamenty pod to, co jest teraz. A jest - jak już mówiłem - fantastycznie. Czarne Żagle z serialu, na który "mehałem" zrobił się chyba najlepszy, który aktualnie jest emitowany. Oczywiście czasami trzeba przymknąć oko na konwencje i przyjąć postawę "don't think about it, just roll with it", ale zdarza się to sporadycznie.

Polecam gorąco.
 
@Karesh, Piraci z Karaibów to przygodowa komedia, Black Sails są na poważnie i dla dorosłych ;) Ale pierwszy sezon faktycznie taki se, w drugim daleko nie zabrnąłem, ale wszyscy mówią że o wiele lepiej.
 
History szykuje kolejny serial. Tym razem o templariuszach.

http://tvnights.pl/content/show/article/237

Zobaczymy ci z tego wyjdzie. Producenci nie zachwycają jakimś szczególnym portfolio.

Ciekawy jest też nowy projekt Showtime'u o nazwie Billions, głównie ze względu na świetną obsadę. Paul Giamatii i Damian Lewis wystarczą żeby się poważnie zainteresować produkcją. http://www.tv.com/news/billions-series-order-showtime-paul-giamatti-damian-lewis-142722005787/
 
Nadrobiłem w końcu Black Sails. Odpuściłem w zeszłym roku po 5 odcinkach, czekając na lepsze recenzje. Na pewno jest dużo lepiej. Choć sama fabuła była OK od początku, to nie przekonywali mnie bohaterowie, byli po prostu nudni, przez co serial mnie nie wciągnął - teraz stał się tym, czym chciałem żeby był. Największe zaskoczenie i plus to Nick Cave na napisach ostatniego odcinka. Miód na moje uszy.
 
Last edited:
@Włooczykij ja właśnie mam zamiar się zabrać za tą serię, bo w obecnym czasie, praktycznie, nie mam co oglądać z seriali ;) zobaczymy, dużo narzekacie, że nudy, ale np. Banshee na początku też nie rzuciło mnie na kolana a potem pokochałem ten serial ;)
 
No to się porobiło :p Athelstana mi nie szkoda, bo ostatnio mnie już tylko irytował. Szkoda za to mi Judith. Scena nawiedzenia Athelstana - dno, co to kufa miało być? xD Floki badass - coraz bardziej mu odbija, za chwilę pewnie zarżnie Helgę z małą, by mieć spokój^^ Ragnarowi też coraz bardziej chyba odbija, nie wiadomo co mu za chwilę do głowy wpadnie. Rollo ciągle bezbarwny (totalnie spieprzony bohater przez scenarzystów...)
 
Finał drugiego sezonu Black Sails zniszczył system. Nie dość, że oferuje niemal filmowy rozmach, to jeszcze fabularnie sięgnął wyżyn.
W życiu bym nie pomyślał, że ten serial będzie aż tak dobry. Pod koniec nie mogłem się przestać uśmiechać z powodu tego, co zaserwowali twórcy.

Jednocześnie chyba na żaden inny serial nie będę tak czekał, jak na BS w trzecim sezonie. Jeśli ktoś jeszcze nie oglądał - niech natychmiast nadrobi zaległości. Warto.
 
Właśnie skończyłem oglądać, na usta ciśnie się jedno słowo WOW. Niesamowity finał sezonu, najlepszy serial o piratach. Czekamy na 3 sezon ;)
 
Czy Black Sails leci gdzieś w polskiej TV? Gdzieś mi mignęło, C+ czy HBO może? Chętnie zobaczyłbym tam 1 sezon od początku, na pewno będą powtórki.
 
A ja wspomnę o The Americans. Ktoś tutaj w ogóle ogląda? W tym momencie to chyba jedyny serial, gdzie wyczekuję kolejnego odcinka i oglądam na bieżąco.
Najnowszy odcinek był świetny. Może się wydawać, że praktycznie pół odcinka to tylko rozmowa. Ale za to jaka! Starsza pani z tego epizodu zagrała fenomenalnie.
'Brutalna' część odcinka też niczego sobie. Twórcy serialu nie przebierają w środkach, jak już dochodzi do takich scen.
Bardzo niedoceniony serial według mnie. Co prawda ma swoje dość powolne tempo, ale mi to pasuje. Mam nadzieję, że będzie 4ty sezon, bo wątków jest wystarczająco dużo, żeby to dalej pociągnąć.

Do tego bardzo lubię intro serialu. Dość klimatyczne.

 
@CylonkaKama Oglądam, oczywiście. Rzeczywiście, rozmowa z starszą panią świetna. Jestem ciekawy czy uda się twórcom dociągnąć serial do końca (upadek komunizmu). O czwarty sezon jednak bym się nie bał. Serial jest bardzo dobrze oceniany przez krytyków i widzów. Widowni może wielkiej nie ma (szczerze mówiąc nie wiem, ale nie wydaje mi się) ale jest chyba wystarczająca żeby być spokojnym o dalsze losy.

---------- Zaktualizowano 12:46 ----------

Szef stacji John Langraf w styczniu stwierdził, iż widzi co najmniej 5 sezonów dla Americans. Co prawda, oficjalnie nie został zamówiony nowy sezon ale pokazuje to wiarę w ten serial. Zresztą FX to stacja, która działa dość rozsądnie.
 
Top Bottom