Forumowa filmówka

+
@the_tApion "Pokłosie" to film zupeeeeełnie inny. Kompletnie nieporównywalny. "Jack Strong" to film akcji z elementami biograficznego a "Pokłosie" to film martyrologiczny opowiadający o pewnej zagadce historii o podłożu kryminalnym. Co do swego rodzaju napięcia jakie widz odczuwał przy "Pokłosiu" to rzeczywiście było ono dość duże, ale z pewnych że tak powiem makabrycznych względów jakich dostarczał główny zagadkowy właśnie wątek. A w "Jack Strong" to napięcie było wywołane tym, że ktoś nie może się o czymś dowiedzieć bo jak się dowie to będzie źle i żadnej stricte zbrodni (poza tą która była na samym początku filmu, ale do niej widz nie przywiązał mino wszystko wielkiej wagi) nie było, dlatego odczucie napięcia nieco mniejsze. Poza tym "Jack Strong" opowiada o historii naszego kraju i naszego narodu dlatego część polaków (ta która uważa Kuklińskiego za bohatera na przykład między innymi ja) utożsamia się z bohaterami tego filmu co przynajmniej dla mnie nieco podnosi jego walory. To tak jak grać w Wiedźmina. Nie przeczytałeś książek to grasz i mówisz że gra jest świetna. Przeczytałeś to mówisz że gra jest świetna ale poza tym jest jeszcze coś więcej bo w pewnym sensie się z nią bardziej utożsamiasz :D.
Co do argumentów, że film słabo wykonany czy niedopracowany to serio jak na polskie realia ja nie dopatrzyłem się żadnego niedopracowania. Powiem więcej film podobał mi się właśnie ze względu na jego wykonanie. Praca kamerą, scenografia, kostiumy wszystko oddawało ponury klimat PRL.
To że ten film przypominał dokument czy tam stricte jako dokument można go odbierać to się zupełnie nie zgodzę bo nie przedstawiał on ani jednego elementu który dokument musi spełniać.
 
Od czasu filtru z polityką, Erni nie zgrał w żadnym porządnym filmie. Wciąż liczę, że passa mu się odmieni, ale jakoś nie potrafię się zmusić do uwierzenia, że Maggie, to coś więcej niż zgrabnie zmontowany trailer. W każdym bądź razie trzymam kciuki.
 
Teaser z fanowskiego filmu PREDATOR: Dark Ages.


@HuntMocy
Uwierz mi że scjentologia ma coś do rzeczy, a mi chodziło bardziej o tego typu filmy: 'Born on the Fourth of July', 'Magnolia', 'Jerry Maguire' or 'Eyes Wide Shut'.
 
Pierwszy obrazek Reynoldsa :)

 
@Tarathelion, chodziło mi o to że według wcześniejszych doniesień, opcje użycia postaci są ograniczone i np. Marvel nie może w filmach podać ich nazwiska (powiązanie z Magneto do którego nie mają praw) ani powiedzieć że są oni mutantami (w filmach prawdopodobnie będą z rasy Inhumans tak jak w najnowszych komiksach). Do tej pory w materiałach z Age of Ultron figurowali tylko jako Quicksilver i Scarlet Witch, a nie Pietro i Wanda Maximoff. Stąd moje zdziwienie.
 
Genialnie prosty jest ten trailer nowego 007. Ciekaw jestem, czy cały film będzie w takim stylu. Trochę brakuje wybuchów, ale na pewno się*pojawią.

No i nowiutki Aston Martin :D
 
Genialnie prosty jest ten trailer nowego 007. Ciekaw jestem, czy cały film będzie w takim stylu. Trochę brakuje wybuchów, ale na pewno się*pojawią.

No i nowiutki Aston Martin :D

To nie Majkel Bej i Transformersy, żeby były wybuchy. Mi osobiście eksplozje w Bondzie są zbędne.
 
Noo na taki własnie film jeśli chodzi o nowego Bonda czekam. Będzie super ;). No i dwa polskie akcenty z tego co słyszałem. Bodajże polski operator choć nie wiem czy to nadal aktualne no i podobno w jednej ze scen Bond ma pić polską wódkę Belvedere ;).
 
Uprzedzony przez Narsa. Tak czy siak,"they should have sent a poet". <3 Nie sądzę, by cokolwiek mogło pobić "Spectre" i "Star Wars" w rankingu tegorocznych blockbusterów, ale rysuje się tutaj jednak jakiś potencjał.

Tymczasem obejrzałem "Ex Machinę" (15. wypad do kina w tym roku!) i zdecydowanie polecam. Wyborne hard SF: kameralne, gęste, dojrzale napisane, krwiste aktorsko, chwilami hipnotyzujące realizacją. Gdyby tylko bardziej urastało ponad inspiracje... 7.5->8/10
 
Swoją drogą sukces amerykańskiej Godzilli był na tyle duży, że oprócz sequela w 2018, doczekamy się kolejnego filmu ze stajni Toho w 2016. Tak, mowa tu japońskiej Godzilli, robionej przez Japończyków... w Japonii. News nie jest nowy, bo pierwsza zapowiedź była już w zeszłym roku, ale w końcu całość zaczęła nabierać kształtów. Za scenariusz jest odpowiedzialny Hideaki Anno (twórca Evangeliona), reżyseruje Shinji Higuchi (panowie współpracowali już wcześniej). Pojawiły się spekulacje jakoby Godzilla z kraju kwitnącej wiśni miała pobić wzrostem amerykańską. Jest też pierwszy plakat:



---------- Aktualizacja 02-04-2015 09:05 ----------

Deadpool wydaje się iść w dobrym kierunku. Jeśli zastanawialiście się jaką kategorię wiekową dostanie nowy film, Ryan ma dla Was odpowiedź.


:D

BTW, tak, to był Ryan w oficjalnym kostiumie Deadpoola.
 
Last edited:
Top Bottom