Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Tsst Anty-mitek dobre.. uśmiałem się, a może jeszcze test anty-Tuskie, czy kto tam jeszcze ban załapał?
 
Nie bardzo rozumiem dlaczego każdy prosi się o wadę wzroku. Ciemna noc oznacza że na ekranie g* widać. Co robi gracz? Albo używa eliksiru, o ile go posiada i poziom toksyczności na to pozwala albo podkręca podświetlenie monitora i wali sobie "spawarką" po oczach.
W trosce o wasz wzrok CDP RED rozjaśnił noc. Nie musi być kompletnie ciemno żeby było klimatycznie, nastrój buduje też muzyka, dźwieki otoczenia charakterystyczne dla tej pory dnia.
Na pewno będą lokacje gdzie bez pochodni lub eliksiru (tu problemem może być krotki czas działania) nie zobaczymy nic oddalonego o więcej niż metr od Geralta. Ale cierpieć katorgi podczas eksploracji i męczyć oczy? Ja podziękuję.
Niedługo po premierze powinny być dostępne narzędzie moderskie, wtedy będzie można się pobawić oświetleniem i z pewnością ktoś to zmodyfikuje.
 
W trosce o wasz wzrok CDP RED rozjaśnił noc. Nie musi być kompletnie ciemno żeby było klimatycznie, nastrój buduje też muzyka, dźwieki otoczenia charakterystyczne dla tej pory dnia.
Nie musi też być aż tak jasno, aby wszystko było widoczne. Tutejsze przeróbki rozsądnie połączyły widoczność z naturalnością.
 
Nie bardzo rozumiem dlaczego każdy prosi się o wadę wzroku. Ciemna noc oznacza że na ekranie g* widać. Co robi gracz? Albo używa eliksiru, o ile go posiada i poziom toksyczności na to pozwala albo podkręca podświetlenie monitora i wali sobie "spawarką" po oczach.
W trosce o wasz wzrok CDP RED rozjaśnił noc. Nie musi być kompletnie ciemno żeby było klimatycznie, nastrój buduje też muzyka, dźwieki otoczenia charakterystyczne dla tej pory dnia.
Na pewno będą lokacje gdzie bez pochodni lub eliksiru (tu problemem może być krotki czas działania) nie zobaczymy nic oddalonego o więcej niż metr od Geralta. Ale cierpieć katorgi podczas eksploracji i męczyć oczy? Ja podziękuję.
Niedługo po premierze powinny być dostępne narzędzie moderskie, wtedy będzie można się pobawić oświetleniem i z pewnością ktoś to zmodyfikuje.
Ale przecież nie chodzi o to żeby noc była ciemna jak w rzeczywistości, a o to by po nastaniu nocy gracz wiedział że to jest noc, bo jak by tak miała wyglądać noc jak na tym screenie to by wiedział tylko dlatego że ma w HUDzie znaczek który pokazuje porę dnia.
 
Czy Wy nie możecie wrócić do dyskusji na temat nocy, kiedy na sto procent będziecie pewni, że na screenie jest noc?
Póki co wygląda to tylko jak narzekanie, byleby ponarzekać. I naprawdę- nie byłoby w tym nic złego, gdybyście chociaż byli pewni, że screen został zrobiony np o 2 w nocy ;p Tymczasem nie wiadomo, czy jest to 20, czy 6 rano kiedy pada deszcz, czy może 7, ale zanosi się na burze. Pochodnia wcale nie musi oznaczać, że jest środek nocy -może oznaczać, że jest tam tylko dla klimatu zdjęcia albo że jakość płomienia została polepszona ( bo część osób narzekała tez na niego), albo że Geralt wyszedł co dopiero z jaskini, albo kilka innych powodów- w tym także i noc- ale tego nie jesteście pewni, a zaczynacie robić screeny jak to noc powinna według Was wyglądać. Ja też bym chciał, żeby była tak ciemna, jak na zrobionym przez kogoś screenie, ale póki co nie będę marudzić, bo nie mam żadnej pewności co do pory dnia podczas której został zrobiony screenshot.
 
Last edited:
A ja się zastanawiam czy CDPR nie zachowuje się czasem jak trolle:

Słuchaj musimy rzucić screena jakiegoś nowego, ale żeby dyskusja trwała żywo... o to rzućmy coś w nocy z pochodnią
Dobra, słuchać wszyscy, rzucamy do sieci nowego screena z nocy, obstawiamy

-kto obstawia że przyczepi się tylko @eustachy_j23
-kto obstawia że zdjęcie wytknie nam @raison d'etre...

-a kto obstawia że screen wywoła dyskusje na co najmniej 200 postów w 30min..
dobra zakłady przyjęte ... wrzucamy screen do sieci.
 
Last edited:
Może nie powiem nic odkrywczego, ale chcę, by noc była tak ciemna, że ograniczałaby pole widzenia. Jestem świadom, że kłóci się to z zamysłem REDów, którzy chcą jasnej nocy, by nie przeszkadzała w podziwianiu widoków. Po prostu chciałbym, żeby były w grze takie miejsca, w które bałbym się zapuszczać po zmroku. Dla mnie niesamowicie klimatyczna byłaby sytuacja, w której przemierzam nocą, dajmy na to bagna, i słyszę głosy jakichś potworów. Nie widzę ich, lecz mimo to rozglądam się dookoła nerwowo - oczywiście kamera jest umieszczona tuż za plecami Geralta. Po ataku bestii, w moim polu widzenia jestem tylko ja i one... Rozmarzyłem się...
Na koniec dodam tylko, że od podziwiania widoków powinien być dzień, a noc zarezerwowana dla ludzi o mocnych nerwach.
 
Od podziwiania widoków jest dzień. :D Chyba nie powiecie, że na wycieczkę lub gdzieś coś pozwiedzać idziecie w środku nocy? :p Mam nadzieję, że zobaczymy noc na kolejnym gameplayu i że będzie ona dostatecznie ciemna.
 
A ja się zastanawiam czy CDPR nie zachowuje się czasem jak trolle:

Słuchaj musimy rzucić screena jakiegoś nowego, ale żeby dyskusja trwała żywo... o to rzućmy coś w nocy z pochodnią
Dobra, słuchać wszyscy, rzucamy do sieci nowego screena z nocy, obstawiamy

-kto obstawia że przyczepi się tylko @eustachy_j23
-kto obstawia że zdjęcie wytknie nam @raison d'etre...

-a kto obstawia że screen wywoła dyskusje na co najmniej 200 postów w 30min..
dobra zakłady przyjęte ... wrzucamy screen do sieci.

Wiesz, naśmiewanie się z kogoś kto swoje obawy potrafi artykułować dużo lepiej niż 90% forumowiczów trochę trąci chamstwem i zawiścią.
Nie przypominam sobie, żeby którykolwiek z nich rzucał swoją niechęcią, czy jak kto woli hejtem, w sposób nieuzasadniony i nie poparty logicznymi argumentami - czego też o wszystkich tutaj nie da się powiedzieć.

Słowem - ani to zabawne, ani szczególnie uprzejme.
 
Dla wszystkich malkontentów, co by noc nie była za jasna odpalcie sobie noc w Dying Light, tam jest tak ciemno, że aż momentami przesada, a w slumsach to w nocy widoczność jest często ZEROWA !, takiej nocy chyba bym nie chciał w W3, z jednej skrajności w drugą.

@Szincza To nie miało charakteru bycia chamskim, a jak się ktoś poczuł obrażony to kajam się.
Po prostu taka myśl że CDPR celowo może takie screeny wypuszczać aby forum żyło, a nie spało w letargu.
 
Last edited:
Top Bottom