Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Co nie zmienia faktu że mój komputer rady nie da a wymienić go muszę bo... niewiele jest rzeczy, którym radę daje.

W rekomendowanych jest wymieniony i7 3770... Podejrzewam że jest lepszy niż i5-4590, ale czy znacząco?
 
Last edited:
Ehh, wy sobie będziecie spokojnie w Wiesia cisnąć na piecykach a ja jestem zmuszony do kupna PS4 :c Ale najważniejsza jest fabuła :/ Tak można mówić... Mam nadzieje że grafika mnie nie zawiedzie ,będę mógł pograć PŁYNNIE i cieszyć się rozgrywką :3
 
@ximord Powinien, gdy ja składałem komputer było mówione że karta z 2GB pamięci spokojnie styka, trochę później wyszły gry typu Shadow of Mordor i lipton, trzeba było mieć więcej.
Ale wydaje mi się i mam nadzieję że i7 będzie potrzebne gdy zechcesz odpalić Ultra.
 
Last edited:
Ale wydaje mi się i mam nadzieję że i7 będzie potrzebne gdy zechcesz odpalić Ultra.

Według obecnych spekulacji, i5 4690k + GTX 970 ma wystarczy na ultra w 30fps. Wiadomo, są to tylko domysły. Wszystko się wyjaśni, jak już dziennikarze dostaną wersje do testów :)
 
Co powiecie na taką konfigurację?
 

Attachments

  • komp-utronik.jpg
    komp-utronik.jpg
    405.6 KB · Views: 57
Wg mnie RAM zmień na taki z minimum CL9. Im niższy timing, tym lepiej. Te Kingstony mają CL11. Ewentualnie weź jakieś z CL11/CL10 ale 2133mhz. Procesor i płyta główna ok, ale za wiele na tym nie zdziałasz jeśli chodzi o potencjalne podkręcanie. Nie lepiej dołożyć do Z87/z97? Takie jest moje zdanie przynajmniej, jak już składasz od podstaw to lepiej kupić nieco lepszą płytę główną. Kwestia tylko ile możesz przeznaczyć gotówki oraz czy chcesz podkręcać:)
 
Na podkręcaniu się ani trochę nie znam a gotówkę tak Bogiem a prawdą już przekroczyłem. Liczyłem że zmieszczę się w 4.000...

Wg mnie RAM zmień na taki z minimum CL9. Im niższy timing, tym lepiej. Te Kingstony mają CL11.

Corsair DDR3 2x 4GB 1600MHz CL8 Vengeance Red - czyli to będzie lepsze niż Kingstony? Ale i droższe sporo...
 
Last edited:
Na temat różnicy między systemami i działaniem się nie wypowiadam, bo nie testowałem osobiście;) Sam używam win7 64bit i powodów do narzekania nie mam. Co do pamięci, to niekoniecznie musisz od razu brać te corsairy. Możesz śmiało brać goodramy z mojej sygnaturki, są w podobnej cenie do tych kingstonów, ale już CL9 i timingi lepsze. Możesz też zawsze napisać na priva do GosuPL w sprawie doboru pamięci, on ci dobrze doradzi.
 
To ja może spróbuję pomóc - sam zestaw jest całkiem okej, ale w tym Komputroniku cenu są zdecydowanie za wyskokie :) W morelach dostaniesz praktycznie to samo prawie 200 złotych taniej - http://www.morele.net/inventory/info/FolrEO/
Pozwoliłem sobie wprowadzić kilka poprawek:
- Zasilacz zmieniony na modularny i trochę porządniejszy
- Pamięci 1600 MHz CL8 w jednej kości
- Dużo lepsza obudowa - tamta to była padaka :)
- Chłodzenie zmienione na Ferę 2 - Tamten Shadow Rock jest kompletnie niepotrzebny, Fera spokojnie wystarczy
- Windows 8.1 - jest trochę szybszy od Siódemki, a jak przeszkadzają Ci kafelki, to zainstaluj sobie takie coś: http://www.classicshell.net/ I Siódemkę i Ósemkę będzie można zaktualizować do Dziesiątki, to w sumie to, jaką chcesz wersję zależy od Ciebie :)
Sam składałem ostatnio podobny zestaw i szkoda byłoby, żebyś przepłacił tyle kasy
 
Last edited by a moderator:
Grafikę zdecydowanie bierz EVGA - mają świetny serwis, za opłatą możesz przedłużyć gwarancję z 3 do 5 albo 10 lat, ma wyższe zegary i chłodzenie półpasywne - jak karta nie będzie obciążona, wentylatory w ogóle nie będą się kręcić.
PS: Wybacz niespójność i błędy w poprzednim poście - niby często wchodzę na forum wiedźmińskie, ale głównie po to, żeby przejrzeć dział z linkami. A dzisiaj akurat postanowiłem komuś pomóc w kwestiach sprzętowych, pierwszy raz napisałem posta na tym forum i widzisz - od razu falstart :)
 
Rozumiem że to Ty pisałeś jako 1000000005000cośtamcośtam?

Przejrzałem ten koszyk z Moreli, podłubałem trochę w tym z komputronika i złożyłem kompa za 220zł więcej. Z drugiej strony do tego drugiego mam blisko i jakoś na miejscu chyba wygodniej w razie czego z serwisem... Wysyłanie kompa na serwis w razie czego nie wydaje mi się zbyt komfortowe. Nie mogłem jednak znaleźć tam RAM'u o którym wspomniałeś więc wrzuciłem to: http://www.komputronik.pl/product/2...OODRAM_DDR3_2x_4GB_1600MHz_CL9_Play_Blue.html Wygląda podobnie tyle że w 2 kościach.
 
Top Bottom