Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Druga sprawa to to, że na PS4 raczej nie kupię używanej gry za 50zł. Dlaczego? Bo jeżeli w sklepie kosztuje ona 220, to Janusz z allegro będzie wolał ją wystawić za 120 niż za 50.
Generalnie masz rację, promocję obejmują przeważnie gry które już mają kilka ładnych lat na karku co nie znaczy że nie warto w nie zagrać. Te nieco nowsze nie kosztują już 15 zł a trzy razy więcej... no chyba że to kompletne kupy.
Sam całkiem niedawno kupiłem Red Dead Redemption i Max Payne 3 na PS3 za łącznie nieco ponad 40 zł więc i na tej platformie da się całkiem sensowne promocje znaleźć, choć to wersje cyfrowe niestety.
Tylko nie do końca zrozumiałeś, pisząc "co w rozrachunku będzie oznaczało wydanie do 50 zł na tytuł o ile uda się go odsprzedać " miałem na myśli to że kupując grę za te 220 zł można ja przejść i po tygodniu czy dwóch sprzedać za 170-80 złotych, stąd te magiczne 50zł w ogólnym rozrachunku, Podobnie to zadziała gdy już kupisz używaną grę i odsprzedasz z jeszcze mniejszą stratą. Mam nadzieję że teraz to jasne.
Oczywiście są też tytuły z którymi się nie będziemy chcieli rozstać, ale z tym również trzeba się liczyć.
Tym samym chciałbym temat kosztów gier na obie platformy zakończyć.
Pozdrawiam.
 
Last edited:
(...)Tylko nie do końca zrozumiałeś (...)

Mam usprawiedliwienie - była 9.13, nie wymagaj ode mnie zbyt wiele :)

Ale i na ten argument mam kontrargument. Dragon Age. Mass Effect. Wszystkie gry od EA (ale nie tylko - patrz Dishonored od Bethesdy) dostają pierdyliard DLC. Sprzedając grę uniemożliwiasz sobie zapoznanie się z dodatkami (ostatnio po 18zł kupiłem Omegę i Cytadelę do ME3). Na kompie wygląda to trochę inaczej - po pierwsze gra jest tańsza więc końcowy koszt razem z dodatkami jest niższy (same DLC też chyba mniej kosztują), chociaż z drugiej strony znów odpada możliwość odsprzedania gry. 'Jak się nie obrócisz, i tak rzyć z tyłu'.
 
Nie jest. Różnica jest mała. Gdyby to było 50-100 zł to mógłbyś się zastanowić.
Jeśli chcesz kręcić to weź 4590K a jeśli nie to 4590 bez K Ci spokojnie wystarczy.
 
Hej! Mam pytanie czy na takim sprzęcie Wieśiek 3 ruszy?
GTX 960 MSI Oc
I3-4160 Haswell
8gb ram
Be quiet 500?

Wiem i5 byłby zdecydowanie lepszy ale obecnie portfel nie pozwala. Z wymienionego sprzętu nie mam tylko karty więc pytanie jest takie czy jest sens ją kupować i czy Wieśek 3 w ogóle by na tym ruszył, a jeśli tak to na jakich ustawieniach?
 
Last edited:
@Rysio-Kalisz

W RAM oraz karcie mieścisz się bez problemu (w minimum), ale CPU może sprawiać problem i okazać się powodem przez który nie uruchomisz gry.
I3 to dwa rdzenie, a i5 to cztery. Widać więc jasno, że gra chociażby z tego powodu powinna nie ruszyć.
 
Czyli wstrzymać się z zakupem gry tak?
I3- jest chyba równy niektórym prockom amd które mają sporo rdzeni więc czy faktycznie może być za słaby?
Dzięki za szybką odpowiedź.
 
Czyli wstrzymać się z zakupem gry tak?

Raczej lepiej się wstrzymać.

Tutaj nie chodzi o samą prędkość CPU (zegar), a właśnie o ilość rdzeni. Kilka rdzeni potrafi wykonywać niezależnie kilka operacji, tak więc w programach (lub grach) pisanych pod kilka rdzeni/wątków ma to realne przełożenie i znaczenie. Tutaj RED'zi założyli, że Wiedźmin 3 będzie wymagał GPU z czterema rdzeniami (stąd i5), więc nie ma co startować z i3 (który ma dwa rdzenie).
 
Dzięki za pomoc. Może zarykuję choć nie spodziewam się cudów. Na szczęście w lipcu i tak planuję kupno i5 ale dopóki to się nie stanie będę musiał zaryzykować. Chyba każdy fan Wieśka mnie rozumie :D Pozdrawiam
 
Jeżeli miałeś zamiar kupować GPU to zastanów się czy nie uda Ci się kilka stówek dołożyć i kupić PS4. Stawiam mały palec u lewej stopy że w sklepach będą zestawy PS4 + Wieśmin.

Kumpel na starym sprzęcie Wiedźmina 2 odpalił na średnich w 640x480 i grał więc myślę że ruszy, pytanie czy Ty dasz radę w to grać :)
 
Dzięki za pomoc. Może zarykuję choć nie spodziewam się cudów. Na szczęście w lipcu i tak planuję kupno i5 ale dopóki to się nie stanie będę musiał zaryzykować. Chyba każdy fan Wieśka mnie rozumie :D Pozdrawiam

Tak pozwolę sobie szybko się wtrącić - a nie rozważałeś może zakupu w takiej samej cenie jakiejś używki i5? Skoro i tak chcesz później procka wymienić to może być nawet trochę zmęczony, byle działał. A faktycznie różnica ilości rdzeniu może być dość istotna, teraz 2 rdzenie to już trochę stare rozwiązanie :)
 
Skoro mowa o używanych to rozważam ale taki procek nie posłuży pewnie za długo? (Nie kupowałem nigdy używanych kart graficznych lub procesorów)

Jeżeli miałeś zamiar kupować GPU to zastanów się czy nie uda Ci się kilka stówek dołożyć i kupić PS4. Stawiam mały palec u lewej stopy że w sklepach będą zestawy PS4 + Wieśmin.

Kumpel na starym sprzęcie Wiedźmina 2 odpalił na średnich w 640x480 i grał więc myślę że ruszy, pytanie czy Ty dasz radę w to grać :)

Gdybym miał kilka stówek do dołożenia obecnie to nie kupowałbym GTX 960 i PS4 tylko GTX 970 który posłużyłby mi zapewne do końca tej generacji konsol :D
 
Last edited:
Skoro kupa jak AC: Unity uruchamia się na i3 to nie widzę powodu dla którego Wiedźmin ma nie uruchomić się. Far Cry 4 ma, bądź miał, blokadę na dwu rdzeniowe procesory, ale na i3 chodził.
Pewnie będzie dostawał zadyszki jak na ekranie pojawi się więcej NPC. Wspomniany AC w takich sytuacjach nawet i7 potrafił dawać w kość.
Gra się pewnie uruchomi bez problemu, ale może na razie jednak poczekaj. Jak zaczniesz rozgrywkę dwa dni po premierze to się raczej świat nie zawali ;).
W przyszłości pomyśl o i5, procesory intela nie tracą dużo na wartości więc na sprzedarzy swojej sztuki nie będziesz aż tak stratny.
 
i5-2500K obecnie można kupić używany (nowego raczej ze świecą szukać) za około 700 PLN. Jego nowszy "odpowiednik" - Intel Core i5 4590 - (ten sam zegar oraz ilość rdzeni - lepszy proces technologiczny 22 nm) stoi (obecnie) na pułapie niecałych 900 PLN.

PS4 kosztuje (w podstawowej wersji) kosztuje około 1500 PLN.

Do maja ceny pewnie jeszcze nieco spadną (tym bardziej jak dolar zachowa obecną tendencje spadkową).
Tak czy inaczej, czekałbym z zakupem niemal na ostatnią chwilę.
 
Last edited:
Ja nie wiedziałem, że aby cieszyć się sernikiem potrzeba i3, a co dopiero i5*. Myślałem, że wystarczy piekarnik, a i to niekoniecznie jeśli idzie o wersję na zimno. Się pozmieniało.

*Strasznie dziwnie się czyta jak gadacie o wypiekach i podzespołach jako rzeczach powiązanych
 
Last edited:
I3 udźwignął AC:Unity który przykładem dobrej optymalizacji nie jest grałem w niego z kartą GTX 650 (obecnie mam w planie GTX 960). Więc mam nadzieję że Wiedźmin 3 również odpali. Po za tym Wiedźmina 2 który miał spore wymagania odpaliłem na jeszcze gorszej specyfikacji niż obecnie próbowałbym uruchomić Wieśka 3.
Co do Ps4 gdybym miał obecnie parę stówek do dołożenia to na pewno nie kupiłbym konsoli tylko jak już wspomniałem GTX 970 który zjada obecną generację. I spokojnie starczy do jej końca.
 
Last edited:
Top Bottom