Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Jasne, stwórzmy monopol dla Sony, na pewno będzie fantastycznie.


Gdzie ja o jakimkolwiek Sony napisałem? Bethesda sobie radzi bez sony czy microsoftu. Co ty myślisz że jak będą kontynuować współprace z microsoftem to nie będzie podobnych sytuacji jak ta zeszłoroczna z kolekcjonerką? Albo teraz nawet Redzi nie mogą pokazać ultra ustawień czy wersji na ps4. Ciekawe dlaczego?
 
Hej dzisiaj niezwykły dzień i trochę spamu leci, więc o troszeczkę wysiłku z Waszej bym prosił. A więc (Pani Profesor z polskiego nie była by zachwycona: "nigdy nie zaczynaj zdania od 'a więc' tłumoku !"). Forumowa braci proszę o wsparcie jakże skromnymi 7 Redpoinciszkami, w celu osiągnięcia magicznej liczby 1000 i dostania w tym szczególnym dniu, pełnym serników, kebabów i innych -ów, aczivka za ową zdobytą ilość. Dajcie szaremu człowiekowi trochę radości na starość ;)
 
Mówisz o zniszczeniu Microsoftu. Wyobraź sobie rynek, w którym jedynym producentem konsol jest Sony i Nintendo ze swoją niszą.

Nie pisałem o żadnym zniszczeniu Microsoftu, nie pisałem o żadnym monopolu. Napisałem tylko o współpracy CDPR z Microsoftem który sprawia że Redzi mają zawiązane ręce w wielu przy-pa-dk-ach co pokazała już przeszłość i pokazuje teraźniejszość. Redzi powinni mieć zdrowe relacje na takich samych zasadach i z Sony i Microsoftem bez żadnych umów i zobowiązań.
 
Last edited:
Nie pisałem o żadnym zniszczeniu Microsoftu, nie pisałem o żadnym monopolu. Napisałem tylko o współpracy CDPR z Microsoftem który sprawia że Redzi mają zawiązane ręce w wielu przypadkach co pokazała już przeszłość i pokazuje teraźniejszość. Redzi powinni mieć zdrowe relacje na takich samych zasadach i z Sony i Microsoftem bez żadnych umów i zobowiązań.

Widocznie nie wiesz jak obecnie funkcjonuje branża gier. Każdy większy tytuł multi-platformowy ma podpisaną umowę albo z Sony, albo z Microsoftem. Konsole generują największe przychody, a dzięki takim powiązaniom CDPR ma niezwykle potrzebne wsparcie w kwestiach marketingu, bo gigantowi z Redmond również zależy na tym, aby Wiedźmin 3 na Xboxa sprzedał się jak najlepiej. Gdyby CDPR nie wybrało MS to musiałoby zdecydować się na Sony - tak jak np. nowy Batman.
 
oj skrólikła na niedźwiedzia szyszka i to mocno widać.

What?

Nie traktowałbym tego poważnie. Jeśli wpisy Damiena faktycznie stałyby się przyczyną bólu pupy u włodarzy M$, to pal ich licho. Damien nie zrobił niczego nagannego, wprost przeciwnie. Wreszcie dostaliśmy Q&A z prawdziwego zdarzenia, a nie zabawę w pijarową nowomodę.
 
Widocznie nie wiesz jak obecnie funkcjonuje branża gier. Każdy większy tytuł multi-platformowy ma podpisaną umowę albo z Sony, albo z Microsoftem. Konsole generują największe przychody, a dzięki takim powiązaniom CDPR ma niezwykle potrzebne wsparcie w kwestiach marketingu, bo gigantowi z Redmond również zależy na tym, aby Wiedźmin 3 na Xboxa sprzedał się jak najlepiej. Gdyby CDPR nie wybrało MS to musiałoby zdecydować się na Sony - tak jak np. nowy Batman.

Zobaczymy, jeżeli Wiedźźmin 3 sprzeda się lepiej na PS4 niż na XBOXA to będzie oznaczało że taka współpraca jest zupełnie zbędna i bezwartościowa. Oprócz 3-5 minutowego traileru/gameplaya na konferencji Microsoftu/Sony więcej korzyści z tego nie widze. Gra się sprzedaje dzięki materiałom marketingowych, pozytywnych relacjach dziennikarzy z pokazów gry, pozytywnych recenzjach i przede wszystkich przedpremierowej kampanii marketingowej w tv gazetach czy radiu.
 
Last edited:
Zobaczymy, jeżeli Wiedźźmin 3 sprzeda się lepiej na PS4 niż na XBOXA to będzie oznaczało że taka współpraca jest zupełnie zbędna i bezwartościowa. Oprócz 3-5 minutowego traileru/gameplaya na konferencji Microsoftu/Sony więcej korzyści z tego nie widze. Gra się sprzedaje dzięki materiałom marketingowych, pozytywnych relacjach dziennikarzy z pokazów gry, pozytywnych recenzjach i przede wszystkich przedpremierowej kampanii marketingowej w tv gazetach czy radiu.

Oh.... sprzedaż Wiedźmina na PS4 będzie prawdopodobnie zdecydowanie wyższa względem konkurencji , ponieważ konsol Sony jest na rynku kilka milionów więcej - czysta matematyka.

Współpraca CDPR i Microsoftu nie jest ani zbędna, ani bezwartościowa. Nawet najwięksi deweloperzy (Activision, Ubisoft, Rockstar) negocjują jak najkorzystniejsze umowy, bo nie oszukujmy się, ale chodzi tutaj przecież o pieniądze. Wsparcie w marketingu przez Microsoft przyczyni się do większej sprzedaży nie tylko gry, ale też konsol, które będą oferowane z Wieśkiem 3 w pakiecie.

Poza tym CDPR nic nie traci na takiej współpracy, bo nawet gdyby nie byli powiązani umowami z Sony i Microsoftem (nierealne) to i tak ograniczenia produkcyjne ze względu na moc konsol musiałby zostać poczynione, więc taka współpraca przynosi tylko korzyści.
 
Oh.... sprzedaż Wiedźmina na PS4 będzie prawdopodobnie zdecydowanie wyższa względem konkurencji , ponieważ konsol Sony jest na rynku kilka milionów więcej - czysta matematyka.

Współpraca CDPR i Microsoftu nie jest ani zbędna, ani bezwartościowa. Nawet najwięksi deweloperzy (Activision, Ubisoft, Rockstar) negocjują jak najkorzystniejsze umowy, bo nie oszukujmy się, ale chodzi tutaj przecież o pieniądze. Wsparcie w marketingu przez Microsoft przyczyni się do większej sprzedaży nie tylko gry, ale też konsol, które będą oferowane z Wieśkiem 3 w pakiecie.

Poza tym CDPR nic nie traci na takiej współpracy, bo nawet gdyby nie byli powiązani umowami z Sony i Microsoftem (nierealne) to i tak ograniczenia produkcyjne ze względu na moc konsol musiałby zostać poczynione, więc taka współpraca przynosi tylko korzyści.


Z punktu widzenia konsumenta nie ma żadnych korzyści, wręcz przeciwnie niestety. Być może Redzi mają jakąś zgrabną umowę dzięki którym przytulili trochę $$$, ale czy warto było biorąc pod uwagę że do dziś ludzie im wypominają tą kolekcjonerke oraz do tej pory pojawiają się teksty o sprzedaniu się, to sam nie wiem. Koniec końców i tak zgarneli by mase kasy za Wiedźźmina 3 bez współpracy czy to z Microsoftem czy Sony a opinia którą sobie wyrobili w przeszłości wciąż byłaby nie nadszarpnięta.
 
Ciekawe czy W3 otrzyma chociaż od jednej redakcji 10/10 w recenzji. Szczerze mówiąc będę zawiedziony, jeśli nie będzie żadnych dyszek -Przy takiej skali projektu, ogromnej ilości pracy, masie hajpu i obietnic... Oby. Strasznie czekam na pierwsze recenzje i mocno trzymam kciuki za REDów. Już nawet nie chodzi o to, że najwyższe oceny byłyby gwarancją jakości*, ale o to, że jest to swego rodzaju kamień milowy dla studia i świetna promocja gry.

*Pewnie zaraz ktoś wyskoczy i napisze, że dzisiaj dyszkę dostać może byle gniot :p
 
Z punktu widzenia konsumenta nie ma żadnych korzyści, wręcz przeciwnie niestety. Być może Redzi mają jakąś zgrabną umowę dzięki którym przytulili trochę $$$, ale czy warto było biorąc pod uwagę że do dziś ludzie im wypominają tą kolekcjonerke oraz do tej pory pojawiają się teksty o sprzedaniu się, to sam nie wiem. Koniec końców i tak zgarneli by mase kasy za Wiedźźmina 3 bez współpracy czy to z Microsoftem czy Sony a opinia którą sobie wyrobili w przeszłości wciąż byłaby nie nadszarpnięta.

Tylko, że tak robi każdy w tej branży i stosuje nawet gorsze praktyki ? DLC na wyłączność, czasowe DLC itd. Chyba nie myślisz, że CDPR w głównej mierze zależy na szczęściu gracza tak jak twierdzi dział PR ? Momentami wydaje mi się, że niektórzy zapominają, że firma produkująca Wieśka jest na giełdzie, musi tłumaczyć się przed inwestorami i martwi się przede wszystkim o to, żeby hajs się zgadzał pisząc bardzo potocznie.

Wydaje mi się, że tylko tutaj na forum ludzie mają problem z fizycznymi dodatkami do edycji kolekcjonerskiej - na zagranicznych portalach większość komentarzy była raczej pozytywna, w końcu żadna ze stron nie otrzyma contentu na wyłączność w grze, co dla przeciętnego gracza jest szczególnie ważne (edycje kolekcjonerskie będą stanowić pewnie z 1% ogółu sprzedaży).

@Nundran
Wizerunek CDPR w sieci jest raczej nie nadszarpnięty i na pewno współpraca z Microsoftem jak na razie nie miała na niego negatywnego wpływu. Często jest tak, że słowa dewelopera mogą wywołać burze, ale po jakimś czasie już nikt o tym nie będzie pamiętał.

Markę jakoś trzeba sobie wyrobić, a do tego potrzebne są pieniądze na marketing i wsparcie wielkiego gracza, który ma ogromne doświadczenie - w tym przypaddku jest to Microsoft, notabene druga najbardziej wartościowa marka świata.

@adventus
Jeżeli gra nie będzie zawierała większych błędów to z pewnością posypie się wiele 10. Średnia na metacritic będzie pewnie oscylować w granicach 91-96.
 
Last edited:
@selethen
Jeśli idzie o pieniądze to masz racje. Mimo wszystko trzeba pamiętać, że prócz pieniędzy jest też coś takiego jak wizerunek firmy. Jak na razie CDPR ma wśród graczy bardzo dobrą opinię. Wymuszanie przez MS dobrej miny do złej gry i zachwalanie konsol zamiast szczerości może się nieco na tym wizerunku odbić. Jak pisałem wcześniej, mam nadzieję, że CDPR nie będzie musiał wybierać między szacunkiem ze strony graczy, a współpracą z Microsoftem.

Jak myślisz, co na dłuższą metę przynosi większe zyski. Rozpoznawalna, pozytywnie kojarząca się marka, czy wsparcie ze strony pośredniej firmy?

---------- Zaktualizowano 23:09 ----------

@adventus

A ja się obawiam właśnie, że przy takim hypie i tak wielu obietnicach ewentualne błędy będą mocniej wytykane. Chociaż kto wie, może jakaś dycha się trafi ;).
 
@selethen
Co do samej współpracy chyba nikt nie ma zastrzeżeń. I póki co racja, wizerunek nie jest nadszarpnięty (może poza lekki niesmakiem związanym z gwintem). Tutaj jednak rozchodzi się o sytuację, w której MS robi problemy z powodu zwykłego Q&A, które nie zostało poprowadzone po ich myśli, a ich produkt nie był wychwalany pod niebiosa. Jeśli okaże się to prawdą będzie świadczyło o bardzo dużej ingerencji w MS w działania CDPR. Jeżeli współpraca ma wyglądać w ten sposób (pomagamy wam w zamian za tylko i wyłącznie pozytywne opinie o XBOXie pod każdym względem mimo, że nie jest to prawda), to IMO nie zmierza ona w dobrym kierunku, bo rzeczywistość zostanie zweryfikowana przez odbiorców, a wtedy już może się to odbić na wizerunku CDPR.
 
Top Bottom