Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
A moim zdaniem REDzi powinni tylko i wyłącznie skupic się na debugowaniu i optymalizacji, sprawdzeniu czy tak MASYWNa gra nie wywala się itp itd. Jesli kamera miałaby być bardzo dowolna to oznacza zdecydowanie więcej sprawdzania, czy każdy element się wgrywa tak jak powinien. Tak więc do uzyskania statusu gry GOLD prosiłbym forumowiczów o nie narzekanie, a proszenie REDów o to by takie opcje przyszły w oficjalnym patchu, a nie w postaci fanowskiego moda. Skoro do teraz nikt tego nie wprowadził to miesiąc przed premierą, czyli tylko parę dni przed zaczęciem wytłaczania gry też nikt tego nie wprowadzi
 
Czy są tu takowi, dla których (tak jak dla mnie) obecna kamera jest ok bądź obojętna?

Mnie obecna kamera pasuje, powiedziałbym wręcz ze wole ją od tej z Wiedźmina 2 z racji tego że jest większy pogląd na otoczenie, nie jest taka klaustrofobiczna. Gdybysmy jednak dostali wybór to by się nic nie stało :p . Znacznie bardziej mnie jednak martwi jak działanie kamery zostanie rozwiązane podczas walki na M/K, bo tego nie podaruje jak zostanie schrzanione :p .
 
Ja jak na razie nie mam zastrzeżeń do kamery. Wszyscy narzekają, a nikt nie maił okazji sprawdzić osobiście jak to funkcjonuje. Gameplaye nigdy nie oddadzą realnych odczuć z rozgrywki. Poczekajcie do premiery i dopiero wtedy narzekajcie. Jest to chyba jedna z rzeczy którą można wprowadzić w jakimś patchu jeśli zajdzie taka potrzeba.

Keep calm :)
 
Przejrzałem jeszcze ostatnie materiały i dalej nie mogę dopatrzy się niczego co zepsułoby by mi zabawę. Fakt, kamera potrafi odjechać dość daleko, ale generalnie trzyma się za plecami Geralta, w pewnej odległości rzecz jasna :p, zauważyłem że podczas uników ucieka troche na bok ale z tym da się przeżyć.
Prezentuje się zdecydowanie lepiej niż choćby na starym filmiku z walką z Wilkołakiem gdzie chwilami zupełnie uciekała, obecnie wygląda znacznie płynniej.
Poza odległością z jaką będzie dane nam oglądać Geralta reszta jest jak najbardziej pod kontrolą gracza.
Nie rozumiem lamentu.
 
Ja nikogo nie bronię, po prostu te gorzkie żale uważam za absurdalne tak samo jak płacz, że trawa jest za mało zielona, albo nocne niebo za mało czarne.
Jak przyjdzie moment, że w ogóle braknie obsługi myszy i klawiatury, bo target jest gdzie indziej, to też powiesz, że absurdalne są żale i przecież można kupić pada.
 
To ja powiem tak. Odnośnie kamery wypowiem sie po kilku godzinach grania. Na razie to wygląda jak wygląda, no właśnie, kluczowe skowo, WYGLĄDA Ne wiemy jak sie ma czucie mechaniki gry versus kamera. Strzelam ze większość z nas tutaj zmieni zdanie już po pierwszej nocy grania i tak około 4 nad ranem stwierdzimy ze kamera jest ok. Wyjątkiem jest tutaj exploracja gdzie od kopa możemy stwierdzić ze jest za daleko, na podstawie samych gameplayow. Pamiętajmy ze gre Wiedzmin 3 tworzą i testują gracze, tacy sami jak my. Musi być dobrze
 
Czy są tu takowi, dla których (tak jak dla mnie) obecna kamera jest ok bądź obojętna?

O! Tutaj! I dla mnie też jest obojętna jasność nocy czy zagęszczenie trawy, czy Ciri będzie miała białe/szare/mysie/bialo-szare włosy, czy świat będzie 20x lub 50x większy od tego w Skyrimie, czy w Novigradzie będą gnomy niziołki czy inne stworzenia, czy poszczególne miejscówki na mapie będą oddzielone za pomocą wielganych gór czy zbiorników wodnych oraz czy Biały Sad to Odmęty z W1 (chociaż to już fajny smaczek)
 
Dla wszystkich wątpiących w kamerę: znajdźcie mi jeden czy dwa artykuły, w którym dziennikarze podczas grania narzekali na pracę kamery. Oni mieli możliwość przetestowania gry i nie był to ich pierwszy raz w życiu.
 
Jak przyjdzie moment, że w ogóle braknie obsługi myszy i klawiatury, bo target jest gdzie indziej, to też powiesz, że absurdalne są żale i przecież można kupić pada.

Wtedy na pewno będę rozczarowany, ale nie uważam żeby płacze na forum na taki czy inny element miały wpłynąć na twórców. To nie jest gra z Kickstartera gdzie darczyńcy są de facto współtwórcami. Ekipa robi grę, a potem każdy potencjalny konsument decyduje czy jest to coś co trafia w jego gusta czy nie. To tak jakby każdy patrzył kucharzowi na ręce i instruował go jak ma przygotować obiad.
 
Dla wszystkich wątpiących w kamerę: znajdźcie mi jeden czy dwa artykuły, w którym dziennikarze podczas grania narzekali na pracę kamery. Oni mieli możliwość przetestowania gry i nie był to ich pierwszy raz w życiu.
Nie było takich również przy Assassin's Creed, Batmanach ani drugiej części gry. No i?
 
Wtedy na pewno będę rozczarowany, ale nie uważam żeby płacze na forum na taki czy inny element miały wpłynąć na twórców. To nie jest gra z Kickstartera gdzie darczyńcy są de facto współtwórcami. Ekipa robi grę, a potem każdy potencjalny konsument decyduje czy jest to coś co trafia w jego gusta czy nie. To tak jakby każdy patrzył kucharzowi na ręce i instruował go jak ma przygotować obiad.
W jakim celu więc się tutaj spotykamy? To nie jest chyba klub cheerleaderek dopingujących śpiewem i tańcem drużynę aż po koniec meczu, tylko miejsce do dyskusji. Jeśli nie ma sensu dyskutować i zgłaszać swoich wątpliwości, bo i tak na nic to nie wpłynie, to równie dobrze można zredukować działalność tego miejsca do wstawiania okolicznościowych laurek i mów pochwalnych. Redom będzie miło i wszyscy będą szczęśliwi.
 
Top Bottom