Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Nie prawda. Era dominacji konsol minęła.

Wprowadasz tylko ludzi w błąd i wrzuczasz linki z artykułami, których sam chyba do końca nie przeczytałeś. Konsole jeszcze przez długi czas będą stanowić większość zysków uzyskanych z sprzedaży gier AAA na co wskazują nie tylko ilości sprzedanych kopii, ale to w jakim tempie aktualnie konsole się sprzedawają.

Artykuł i ten cały wykres podsumowuje jakie przychody przyniesie oprogramowanie PC w 2015 r. - nie ma tam podziału na gry AAA takie jak Wiedźmin. Co z tego, że świetnie zarabiają tytuły takie League of Legends, Dota 2, CS:GO, WoT i inne darmowe, nawet facebookowe gierki skoro największe tytuły sprzedają się w takich ilościach na PC, że stanowią maksymalnie 15% całości sprzedanych kopii ?
 
Co z tego, że świetnie zarabiają tytuły takie League of Legends, Dota 2, CS:GO, WoT i inne darmowe, nawet facebookowe gierki skoro największe tytuły sprzedają się w takich ilościach na PC, że stanowią maksymalnie 15% całości sprzedanych kopii ?

No i? Nie ważne na czym. Zarabia więcej i nie można temu zaprzeczyć. Te lole, doty i ceesy też są częścią rynku PC.
 
Z materiału można się jedynie dowiedzieć, że używaną walutą będzie ta novigradzka (nie pada jej nazwa) ale znaleźć można również oreny i nilfgaardzkie monety, które będzie się wymieniało w banku Vivaldich. Poza tym nic nowego.

Ed. @Mengaard : Mówili, która waluta będzie domyślną? :p W takim razie mój błąd.
 
Last edited:
Z materiału można się jedynie dowiedzieć, że używaną walutą będzie ta novigradzka (nie pada jej nazwa) ale znaleźć można również oreny i nilfgaardzkie monety, które będzie się wymieniało w banku Vivaldich. Poza tym nic nowego.

To tez nie jest nowe info, bo tu już latało na forum.
 
Nowe info jest takie, że dopiero w późniejszej części prologu będzie można sobie ustawić jakich wyborów dokonaliśmy w W2 -Opcja dla graczy bez sejwów. Ma to być w formie "przesłuchania". Coś pewnie w stylu pogadanki z Rochem na początku dwójki.
 
No i? Nie ważne na czym. Zarabia więcej i nie można temu zaprzeczyć. Te lole, doty i ceesy też są częścią rynku PC.



Więcej offtopu nie będzie.
 
Aha. No fajnie. Tyle, że to prawda.

Oczywiście, że to prawda i te różnice będą się powiększać ze względu na coraz większą podaż tzw. indyków oraz gier F2P. Niedługo konsole zostaną też wyprzedzone przez urządzenia mobilne (smartfony i tablety).

Myślę, że @selethen ma na myśli to, że w kontekście Wiedźmina 3 istotny jest tylko konkretny wycinek z tych dochodów, a dokładniej rzecz biorąc są to zyski z gier AAA. W tym wycinku rzeczywiście konsole wypadają lepiej i ten trend szybko się nie zmieni.
 
Nie tylko miał na myśli a nawet wprost to napisał. Wykorzystano w zasadzie część zdania wyrwaną z kontekstu aby udowodnić coś co nijak ma się ma się do sensu jego wypowiedzi.
 
Myślę, że @selethen ma na myśli to, że w kontekście Wiedźmina 3 istotny jest tylko konkretny wycinek z tych dochodów, a dokładniej rzecz biorąc są to zyski z gier AAA. W tym wycinku rzeczywiście konsole wypadają lepiej i ten trend szybko się nie zmieni.

Jest to temat o Wiedźminie, który jest grą AAA i który z pewnością sprzeda się znacznie lepiej na konsolach (% udział w ilości sprzedanych kopii). Akurat to, że PC zarabia więcej jako platforma w tym kontekście nie ma nic do rzeczy, bo taki stan jak pokazuje wykres utrzymuje się już od 2012 roku.
Inne rankingi pokazują natomiast to, że w przyszłości PC spadnie z tronu na rzecz urządzeń mobilnych, oczywiście jeżeli mowa o przychodach z oprogramowania, bo pod względem ilości sprzedawanych urządzeń w stosunku do PC to smartfony przegoniły na tym polu komputery osobiste już w 2009/2010 roku.

Tutaj masz bardziej zaufane statystyki odnośnie przychodów ze sprzedaży gier (nie całego oprogramowania) od Gartnera.
 
Wprowadasz tylko ludzi w błąd i wrzuczasz linki z artykułami, których sam chyba do końca nie przeczytałeś. Konsole jeszcze przez długi czas będą stanowić większość zysków uzyskanych z sprzedaży gier AAA na co wskazują nie tylko ilości sprzedanych kopii, ale to w jakim tempie aktualnie konsole się sprzedawają.

Artykuł i ten cały wykres podsumowuje jakie przychody przyniesie oprogramowanie PC w 2015 r. - nie ma tam podziału na gry AAA takie jak Wiedźmin. Co z tego, że świetnie zarabiają tytuły takie League of Legends, Dota 2, CS:GO, WoT i inne darmowe, nawet facebookowe gierki skoro największe tytuły sprzedają się w takich ilościach na PC, że stanowią maksymalnie 15% całości sprzedanych kopii ?

Podaj proszę źródło tych precyzyjnych danych, które zacytowałeś lub ewentualnie raport z własnych badań rynku.

Wskazany przeze mnie artykuł dotyczy raportu z podsumowaniem przychodów za rok 2014 oraz prognoz na lata 2015-2018 (2019 wg. wykresu) z tytułu sprzedaży oprogramowania do gier przeznaczonego na komputery PC. Więc to jednak Ty wprowadzasz w błąd lub nie rozumiesz co czytasz i na co patrzysz.

Dla dochodowości danej platformy nie ma znaczenia jaki segment przyczynia się do tego w największym stopniu. Jeśli gry AAA tracą na znaczeniu w porównaniu z innymi formami rozrywki elektronicznej, to niby dlaczego miałyby być wyznacznikiem czegokolwiek? Zauważ, że zjawisko to zachodzi nie tylko na PC, ale również na konsolach (aby to stwierdzić nie trzeba precyzyjnych danych, wystarczy obserwacja rynku), a wzrost procentowego udziału w rynku gier, kosztem AAA zaliczają nie tylko produkty freemium, ale też niezależne.

Poza tym, wybacz jeśli całkowicie zburzę Twój obraz świata, ale moim zdaniem obecna generacja konsol będzie ostatnią. Przyszłe platformy do gier będą już wyłącznie programowe, a więc będzie można do nich uzyskać dostęp za pomocą dowolnego urządzenia wyposażonego w odpowiednie moduły wejścia/wyjścia. Valve mógł przyśpieszyć ten proces, gdyby tak koszmarnie nie partolił roboty z tymi Steam Machines. Najpierw jednak rozegra się kolejna wojna platform pomiędzy zestawami VR (które oczywiście obsługiwane będą w większości prze PC).
 
Podaj proszę źródło tych precyzyjnych danych, które zacytowałeś lub ewentualnie raport z własnych badań rynku.

Źródło tego wykresu, który zamieściłem to Gartner, czyli jedna z największych firm analityczno-doradczych specjalizująca się w zagadnieniach strategicznego wykorzystania technologii oraz zarządzania technologiami.

Chyba nie zauważasz w jakim temacie się znajdujemy i czego dotyczy dyskusja - ja skupiam się na grach AAA takich jak Wiedźmin, co z tego, że jakaś facebookowa farma lub gry moba generują ogromne przychody przez co podnoszą statystyki ogólnej sprzedaży gier PC ? Sam jestem graczem stricte komputerowym, ale Twoje argumenty są zupełnie absurdalne.
Artykuł, który wcześniej zalinkowałeś przedstawiał przychody z oprogramowania, a przecież to nie ma żadnego porówanania do tego jak dziela się przychody w grach typu Wiedźmin, które jakby nie było nadal stanowią lwią część rynku.
Poza tym analiza przygotowana przez OGA pozostawia wiele do życzenia i stąd biorą się nieścisłości.
Jeżeli zastanawiasz się skąd biore informację, że proporcjonalna ilość sprzedanych kopii Wiedźmina na konsole będzie przewyższała kilkakrotnie sprzedaż na PC to opieram się na obserwacjach rynku i na tym, jak ta sytuacja wygląda u innych deweloperów.

Ubisoft:


Mój obraz świata nie opiera się na tym, czy powstanie kolejna generacja konsol czy też nie - mam inne ważniejsze sprawy niż zastanawianie się nad tym.

I szczerze mówiąc nie wydaje mi się, aby była to ostatnia generacja konsol, ponieważ. sprzedaja się one zbyt dobrze, żeby tak po prostu to porzucić. Szczególnie będzie zależało na tym Sony, które powoli wychodzi z kryzusu właśnie dzięki ogromnym zyskom z Playstation. Oczywiście może to być ostatnia generacja konsol w takiej formie jaką znamy obecnie, ale to nie znaczy, że będzie to definitywny ich koniec.
 
Last edited:
Top Bottom