Bloodborne

+
O właśnie. Powiedz mi, co jest w pudełku jeszcze oprócz płyty? Jest jakaś instrukcja albo coś ?
Coś z tego co na obrazkach?
View attachment 12046
View attachment 12047

Nic nie ma prócz reklamy W3 i tej instrukcji sterowania
Ogólnie pograłem 15 minut i jestem rozczarowany poziomem trudnosci :/
Podchodzę do przeciwnika i kładę go na strzał, i tak sobie siekałem jedenego za drugim WTF !?
Chyba że to tak na poczatku tylko
 
@Daniel Abatemarco
Jeżeli chcesz konsolę kupić tylko dla Bloodborne i ewentualnie 3-4 wartych uwagi exclusive'ów to nie, nie opłaca się. Co innego, jeśli zamierzasz grać również w multiplatformy. Ja wydałem 2100 zł i nie żałuję (no dobra, trochę - kupiłem konsolę zdecydowanie za wcześnie).
 
Jeśli, łącznie z Bloodborne i Uncharted 4, będzie kilka innych naprawdę dobrych exów, to wtedy się opłaca. Moim zdaniem.
No i, tak sobie myślę, jak From Software znowu zrobi jakiegoś killera na PS4, no to jeszcze lepiej.
 
pograłem trochę, znaczy tak ze 3-4 h i wow, super to jest. Fakt, początkowi przeciwnicy są łatwi, o ile walczy się z jednym, ale i tak jest intensywnie. Doszedłem nawet kawałek, podejrzewam, że niedaleko pierwszego bossa jestem - wykładam się na dwóch wielkich psopodobnych czarnych stworach na moście. Widać je często na gameplayach. Łatwo nie jest (zwłaszcza że to moja druga gra na dualshocku) ale na pewno nie niesprawiedliwie. W końcu je załatwię - teraz było blisko ale tak się skupiłem na unikach, że nie zauważyłem że się cofnąłem w grupę innych potworów no i NIE ŻYJESZ.

WCIĄGA!
 
pograłem trochę, znaczy tak ze 3-4 h i wow, super to jest. Fakt, początkowi przeciwnicy są łatwi, o ile walczy się z jednym, ale i tak jest intensywnie. Doszedłem nawet kawałek, podejrzewam, że niedaleko pierwszego bossa jestem - wykładam się na dwóch wielkich psopodobnych czarnych stworach na moście. Widać je często na gameplayach. Łatwo nie jest (zwłaszcza że to moja druga gra na dualshocku) ale na pewno nie niesprawiedliwie. W końcu je załatwię - teraz było blisko ale tak się skupiłem na unikach, że nie zauważyłem że się cofnąłem w grupę innych potworów no i NIE ŻYJESZ.

WCIĄGA!

Molotov im pół hp ściąga. Może się Ci się to info przyda jeśli masz z nimi problem :).
 
Żaden problem, tylko moje błędy. Dwa razy dopiero próbowałem, raz mnie zapędziły do rogu że się nie mogłem wyrwać a za drugim uniki mnie doprowadziły do innych potworów więc szans nie było;) Zdecydowanie są do pokonania bez molotova. No i na szczęście otworzyłem sobie skrót, więc nie muszę przebijać się koło ogniska.


To czego nie jestem w stanie sobie wyobrazić to pokonanie tego wielkiego kata, do kórego idzie się w lewo od schodów zamiast w prawo do ogniska z tłumem.

Aha - wie ktoś gdzie można zmienić broń? Póki co pomykam z laską/biczem i jest spoko, ale chciałbym też spróbować innych możliwości.


Jeszcze jedna refleksja - siedzę w robocie i kminię jak tych gnojów załatwić, dawno mi się coś takiego nie zdarzyło:)
 
Last edited:
To czego nie jestem w stanie sobie wyobrazić to pokonanie tego wielkiego kata, do kórego idzie się w lewo od schodów zamiast w prawo do ogniska z tłumem.
Naucz się, wręcz powinieneś, nauczyć się riposty bronią. Strzelasz w momencie kiedy wróg bierze zamach, zostaje on wytrącony z równowagi, wtedy go dobijasz zadając spore obrażenia.
Po drugie używaj ataku ładowanego. Przytrzymujesz R2 (pojawia się mały błysk nad bronią oraz dźwięk) i wtedy puszczasz.

ED:
osobiście nie mam BB, ale z tego co kojarzę z filmików, to chyba broń się wymienia tam w tym drugim świecie gry - tym, co trafiliśmy do niego po pierwszej obowiązkowej śmierci na samym początku rozgrywki.
Broń można zmieniać w każdej chwili. Jako że w grze nie ma pauzy, to można sobie nawet zmienić podczas walki, wystarczy wejść do inventory.
Z tego co widziałem, pistolet jest obowiązkowy, by wytrącać przeciwnika z ataku i łatwiej sobie z nim radzić*
Jasne, że nie jest obowiązkowy. Strzałem w odpowiednim momencie można wytrącić przeciwnika z równowagi, tak jak opisałem wyżej.
 
Last edited:
@MadYarpen osobiście nie mam BB, ale z tego co kojarzę z filmików, to chyba broń się wymienia tam w tym drugim świecie gry - tym, co trafiliśmy do niego po pierwszej obowiązkowej śmierci na samym początku rozgrywki.

Z tego co widziałem, pistolet jest obowiązkowy, by wytrącać przeciwnika z ataku i łatwiej sobie z nim radzić*;)
 
Fajne postacie ktoś spłodził w kreatorze:


http://www.gram.pl/news/2015/04/03/...-postac-w-bloodborne-oto-kilka-pomyslow.shtml

... i całkiem śliczna kobietka:
http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=157479538&postcount=332
 
Naucz się, wręcz powinieneś, nauczyć się riposty bronią. Strzelasz w momencie kiedy wróg bierze zamach, zostaje on wytrącony z równowagi, wtedy go dobijasz zadając spore obrażenia.
Po drugie używaj ataku ładowanego. Przytrzymujesz R2 (pojawia się mały błysk nad bronią oraz dźwięk) i wtedy puszczasz.

ED:

Broń można zmieniać w każdej chwili. Jako że w grze nie ma pauzy, to można sobie nawet zmienić podczas walki, wystarczy wejść do inventory.

Jasne, że nie jest obowiązkowy. Strzałem w odpowiednim momencie można wytrącić przeciwnika z równowagi, tak jak opisałem wyżej.

Z tą zmianą to ja pytałem o zakup innej, pojawił mi się już mieczomłot więc to chyba jest tak, że z czasem w "sklepie" pojawia się większy wybór.
Ze strzelaniem próbuję, ale trudno jest mi to wyczuć. Czasem mi się udaje, ale nawet nie próbuję póki co do tego kata podchodzić, bo za szybki jest.

BTW - pierwszy boss za mną, chyba raczej miałem szczęście/koktajle niż umiejętności, ale grunt że jest za mną. Teraz muszę rozkminić gdzie iść dalej (nie pytam o to, bo sam chcę znaleźć;)) - podejście "graczu radź sobie sam" bardzo mi się podoba. Zero trzymania za rękę. Jedyne czego nie rozumiem, to brak pauzy. Wszystko przyjmuję do wiadomości, nietypowy system zapisywania gry, respawn, brak mapy, brak porządnego tutoriala, fabułę którą trzeba samemu w ogóle znaleźć z tego co widzę - ale to, że nie mogę sobie od tak angażującej gry odejść do toalety jest bez sensu.
 
Ktoś wie dlaczego nie mogę używać "wglądu" w tym drugim sklepie. Czytałem, że można tam jakiś inne przedmioty kupować właśnie za tę walutę, to się jakoś później odblokowuje czy jak to jest?
 
Jedyne czego nie rozumiem, to brak pauzy. Wszystko przyjmuję do wiadomości, nietypowy system zapisywania gry, respawn, brak mapy, brak porządnego tutoriala, fabułę którą trzeba samemu w ogóle znaleźć z tego co widzę
Z tego co widzę masz pierwszy raz doczynienia z grą od From Software, to znaczy nie grałeś w nic z serii Souls.
W takim razie czeka Cię piękna przygoda :) Może nawet growa prztgoda życia ;)



Ktoś wie dlaczego nie mogę używać "wglądu" w tym drugim sklepie. Czytałem, że można tam jakiś inne przedmioty kupować właśnie za tę walutę, to się jakoś później odblokowuje czy jak to jest?
Musisz mieć ich 10. wtedy odblokowuje się ta mała fontanna(?) koło drzwi do budynku w Hunter's Dream.


Z tą zmianą to ja pytałem o zakup innej, pojawił mi się już mieczomłot więc to chyba jest tak, że z czasem w "sklepie" pojawia się większy wybór.
Tak właśnie jest. Zwłaszcza po pokonaniu bossów - sprawdzaj asortyment.
Btw - zwiedź dokładnie kanały, niedaleko pierwsszego bossa, znajdziesz tam coś bardzo fajnego ;)
 
Nie grałeś w grę, a wiesz o niej więcej niż osoby, które w nią grały
Paradoksalnie tak jest.
Dobra znajomość mechaniki i gier poprzednich też coś daje.
A i jest taki gość jak ENB, współpracował przy oficjalnych poradnikach, przechodził te gry pewnie może nawet po kilkanaście razy. Oglądałem kilka jego filmików. Można czasami coś podpatrzeć +wiki. Bardzo przydatne rzeczy czasami.

24:00
@MadYarpen
 
Panowie, ten klucz za 10 tys warto brać ?
Początek gry, czy to jest taki klucz jak w DS ? co otwiera jakieś postronne drzwi ?
 
Top Bottom