Gry i programy - pytania, problemy, forumowa pomoc

+
Przesiadłem się z FF na Chrome (polecam, śmiga o wiele szybciej), ale nie wiem, jak wymusić, żeby kliknięte lewym przyciskiem myszy linki ZAWSZE otwierały się w nowym oknie. Ktoś coś doradzi?
 
Tfu, właśnie o kartę/zakładkę mi chodziło. Dzięki!

---------- Zaktualizowano 20:12 ----------

Dobra, to jeszcze tylko coś, co zamieni miejscami "Nowa karta" z "Odśwież" w tym miejscu:
 
Tfu, właśnie o kartę/zakładkę mi chodziło. Dzięki!

---------- Zaktualizowano 20:12 ----------

Dobra, to jeszcze tylko coś, co zamieni miejscami "Nowa karta" z "Odśwież" w tym miejscu:
Po co? o_O
Przecież masz skróty klawiaturowe, do odśwież jeszcze F5 i ikonkę po lewej, a do nowej karty przycisk na końcu zakładek...

Ale jeżeli faktycznie ci to potrzebne to nie wiem ;)
 
Jest to temat o grafice zatem mam do Was pytanie, ponieważ otwieram kolejną firmę a zawsze wychodzę z założenia żeby robić to co się lubi i zarabiać na pasji to jest ona związana ze sprzętem, podkręcaniem, testami itd.

Chciałbym nagrywać między innymi gamepleye z "Wiedźmina 3" w najwyższej możliwej jakości ustawień graficznych.
Z racji tego że wolałem zakupić monitor z G-Synciem 144hz 1440p , zamiast 4k 60hz. To będą to gamepleye w 1440p ze wszystkim co się da na maksa + G-Sync.
4k również ale dopiero kiedy pojawi się na rynku konkretny monitor 4k powyżej 60hz.

Pytanie jest następujące:
Czy ktoś z Was wie jakim najlepiej programem nagrywać gamepley tak by nie nie tracić na jakości? Fraps tworzy pliki chorej wielkości i mi to na YouTuba chyba by latami szło ;-). Nvidia ShadowPlay jest ok z tym że jakość mimo najwyższych ustawień, mnie nie zadowala w pełni.
Inna sprawa to to że YT ma swoją kompresję która też z jakości odbiera.
Bardzo proszę o sugestię, ponieważ chcę dostarczyć w szczególności tym z Was, którzy nie mają możliwości wymaksowania gry, gamepleye pełne immersji, pozwalające cieszyć się pięknem gry i całkowitą płynnością.

Tak swoją drogą, niebawem (tylko czekam jeszcze na karty) nagram materiał z sesji kręcenia 4x GTX Titan X (na powietrzu oraz "wodzie") + I7 5960X na azocie :)
Mierzymy w czołówkę Futuremark Hall Of Fame :)
Materiał z tego szaleństwa, będzie dostępny na yt :)
Strona internetowa już powstaje, między innymi składanie chorych kompów zestawy powyżej 10/15k ;-)

Gamepleye będą takim miłym dodatkiem do jednego z jej działów.
 
Nagrywaj Frapsem, potem przy montażu wybierzesz sobie taki bitrate i taką wielkość wideo, jaka będzie Ci odpowiadała. Fraps nagrywa wideo bezstratnie, przenosząc obraz 1:1, bez żadnej straty jakości. Wprawdzie minuta nagrania zajmuje 1-2 GB, ale zakładam, że jak masz taki sprzęt jak w sygnaturce, to posiadasz też dysk 500-1000 GB, który spokojnie wystarczy na nawet dłuższy gameplay :) . Potem w programie do obróbki wideo skompresujesz to sobie do jakości/wielkości pliku, która Cię zadowala.
PS: Jak już chcesz wstawiać gameplaye na JuTuba, to zawsze przesyłaj je w 4K. Bitrate jest wtedy największy, a kompresja najmniejsza. Nawet jak masz film w 1080p, to zrób upscaling i wrzuć to jako 4K. Jak ktoś będzie miał monitor 4K, to efekt będzie słaby, ale na monitorze Full HD obraz będzie dużo lepszy niż w zwykłym, jutubowym 1080p.
 
@GosuPL

Przeniosłem Twój post do odpowiedniego tematu.

Aktualnie są zasadniczo 4 możliwości: fraps, dxtory, shadowplay lub zewnętrzna karta do nagrywania. Filmiki z frapsa mają bardzo dużą wagę, więc czasami są jaja przy kompresji, ma on też widoczny wpływ na ilość wyświetlanych FPSów. Shadowplay ma najmniejszy wpływ na FPS'y i rozsądny rozmiar plików końcowych, ale nie jest jakościowym szczytem możliwości. Dxtory to program enigma, niektórzy twierdzą, że na głowę bije frapsa, inni narzekają na problemy z kompatybilnością i gorszą współpracą z niektórymi tytułami bez wyraźnej przyczyny. Osobiście miałem z nim sporo problemów. Odnośnie zewnętrznej karty, to chyba nie muszę się wypowiadać, bo jeżeli celujesz w jakość lepszą niż jutubowe 1080p, to musiałbyś wydać kasę jak na dobry PC.
 
@Onarion

Dzięki wielkie za informację, dyski to nie problem, mam 2x 1 tB + 1x 3TB + SSD pod system.

@Nars

Również dzięki za informacje :)
Kasa to w gruncie rzeczy nie problem ;-)
Pokombinuje.
 
@GosuPL
Jeszcze można nagrywać MSI Afterburner który również nie wypada najgorzej jeśli idzie o jakość/wpływ na wydajność ... wszystko zależy jak się ustawi samemu
(Jeśli ma lądować na YT to i tak lwią część detali zje kompresja mimo że się staraliśmy na dobrą jakość)
Po testuj sobie wszystkie programy do nagrywania.. a i jeszcze jest Mirilis Action, chociaż i tak ze wszystkich najlepszy chyba się okaże dla ciebie Shadowplay a Fraps no cóż tak obciąża nagrywanie, że dla mnie kiepski wybór.
 
@froget67

Jak ustawię w ShadowPlay największy bitrate przy 60 fps to będzie najlepsza jakośc, tak?

---------- Zaktualizowano 13:40 ----------

Zapomniałem o tym, ale nagrywanie Dzikiego Gonu na maxa w 60fps w 4k ? hmmm.... fantastyka ?

O to się nie martw, zwróć uwagę na sprzęt jakim dysponuje, a jak nie starczy. Dorzucę kolejnego Titana X ;-)
Po za tym póki co to będzie 1440p + wszystko na maksa bo G-Sync daje niesamowite wrażenia z gry.
Jak wyjdzie monitor 4k z G-Synciem jakiś konretny to wtedy będzie w 4k.
Co prawdą mogę wyłączyć G-Synca i używać DSR do 4k no ale to nie to samo.
 
@froget67

Jak ustawię w ShadowPlay największy bitrate przy 60 fps to będzie najlepsza jakośc, tak?

No tak im większy bitrate tym lepsza jakość obrazu, ale YT ma swoje maksymalne widełki dla poszczególnych rozdzielczości, jeśli idzie o bitrate więc zjadą przy konwersji do maksymalnego dopuszczalnego bitrate.
Przesadzać też nie ma co z bitrate, bo nie będziesz uploadować filmiku 4K 60fps z bitrate 40mb/s oj wielka była by to waga.
Trzeba wszystko w granicach rozsądku, i w granicach YT

Dla 1080p ustawienia YT

Resolution
1920x1080
Video Bitrates
Maximum 6000 Kbps
Recommended 4500 Kbps
Minimum 3000 Kbps
 
Last edited:
Nadzieją na lepsze czasy dla nagrywających, może się okazać nowa kompresja obrazu H.265 która zastąpi wysłużonego poprzednika, oferując lepszą jakość przy dużo mniejszej objętości.

Dokładniejsza rozpiska YT i jakości

Bitrate
Standard quality uploads

Type Video Bitrate Mono Audio Bitrate Stereo Audio Bitrate 5.1 Audio Bitrate
2160p (4k) 35-45 Mbp 128 kbps 384 kbps 512 kbps
1440p (2k) 10 Mbps 128 kbps 384 kbps 512 kbps
1080p 8,000 kbps 128 kbps 384 kbps 512 kbps
720p 5,000 kbps 128 kbps 384 kbps 512 kbps
480p 2,500 kbps 64 kbps 128 kbps 196 kbps
360p 1,000 kbps 64 kbps 128 kbps 196 kbps



High quality uploads for creators with enterprise quality internet connections

Type Video Bitrate Mono Audio Bitrate Stereo Audio Bitrate 5.1 Audio Bitrate
1080p 50,000 kbps 128 kbps 384 kbps 512 kbps
720p 30,000 kbps 128 kbps 384 kbps 512 kbps
480p 15,000 kbps 128 kbps 384 kbps 512 kbps
360p 5,000 kbps 128 kbps 384 kbps 512 kbps

https://support.google.com/youtube/answer/1722171?hl=en&rd=1
 
Last edited:
Ale nagrywasz dla nas czy dla czerpania przyjemności z gry? Nie zauważymy synchronizacji, a 4K już tak.

No dla ludzi :) Sam i tak i tak będę sobie grał tak jak mi będzie wygodniej, ale gamepleye planuję zrobić konkretne które pozwolą się wczuć solidnie w fabułę i świat.

@froget67

Dzięki :)

Przed premierą "Wiedźmina 3" chciałbym przejść jeszcze raz "Wiedźmina 2" wraz z modem FCR (piruety itd).
Intencją jest nagranie gamepleyu w taki sposób żeby pomijać zbędne zbieractwo itd.
Mam zamiar sporo Geraltem chodzić zamiast biegać - Myślę że to doda klimatyczności.
Ustawienia na jakich będę grał to 2560x1440 + ultra + uber. Czyli realnie 2.5k x4 :)
Rad byłbym za otrzymanie sugestii, najlepiej byłoby zrobić ankietę (proszę jakiegoś zacnego moda o pomoc w tej inicjatywie).

Głosowanie :)

-Jaka ścieżka?
-Jakie podejście do Triss? (chędożyć, mitrężyć o Miłości czy nie?)
-Jakie drzewko rozwoju?
-Robić questy poboczne czy skupić się na fabule?
Itd.
 
Last edited:
Niedawno kupiłem laptopa, żeby przynajmniej w niektóre gry móc sobie pograć na wyjazdach, ale spotkała mnie pewna niemiła niespodzianka jeśli chodzi o gry powiązane ze Steamem. Mianowicie na laptopie nie widzę wszystkich zapisów, które mam w tych grach na stacjonarce. Czym to może być spowodowane, bo jeśli chodzi o Steama, to jestem kompletnym likiem :). A trochę bez sensu mi zaczynać kolejny raz od początku grę jak na stacjonarce też zacząłem niedawno całkiem.
 
Niedawno kupiłem laptopa, żeby przynajmniej w niektóre gry móc sobie pograć na wyjazdach, ale spotkała mnie pewna niemiła niespodzianka jeśli chodzi o gry powiązane ze Steamem. Mianowicie na laptopie nie widzę wszystkich zapisów, które mam w tych grach na stacjonarce. Czym to może być spowodowane, bo jeśli chodzi o Steama, to jestem kompletnym likiem :). A trochę bez sensu mi zaczynać kolejny raz od początku grę jak na stacjonarce też zacząłem niedawno całkiem.

Skopiuj sejwy ze stacjonarki i wrzuć na laptopa. Nie wszystkie gry mają chmurkę, więc sejwy zapisują się tylko na dysku i trzeba się bawić w kopiowanie.
 
Top Bottom