Wiedźmin 3: świat

+
patrzac na ta walke z gryfem to trudno powiedziec ze ci 'dziennikarze' sa wystarczajaca kompetentni zeby wypowiadac sie na temanty inne inz to co np zjedli na sniadanie w hotelu
No tak. Zobaczyłeś jak jeden koleś walczy z gryfem i już wiesz, że żaden dziennikarz nie jest w stanie podać wiarygodnych danych :|.
 
No tak. Zobaczyłeś jak jeden koleś walczy z gryfem i już wiesz, że żaden dziennikarz nie jest w stanie podać wiarygodnych danych :|.

byl kiedys raport na temat standardow dziennikarstwa i zadna z wiekszych redekcji nie spelniala podstawowych kryteriow na temat wiarygodnosci zrodel, etyki dziennikarskiej, obiektywizmu i niezaleznosci od naciskow ze strony zewnetrzych firm itp
 
Dosłownie chwilę temu liczyłem ile może zająć przemierzenie mapy w Skyrim. Mierząc czas potrzebny do pokonania odległości dzielącej Rorikstead i Fort Szara Przystań z buta, przy pomocy klawisza W, w linii prostej (a przynajmniej bardzo do niej zbliżonej). Czas między dwiema lokacjami to 3min 30sec. Po naniesieniu na mapę wychodzi, że pokonanie Skyrim po skosie (jedna z największych odległości) w linii prostej zajmuje około 18-20min.
 
Up Użyj kodu na zwolnienie kamery i poleć trochę nad mapę gry, wydaje mi się że wtedy kamera porusza się z taką samą prędkością jak postać, a żadne przeszkody terenowe nie będą przeszkadzać.
 
Up Użyj kodu na zwolnienie kamery i poleć trochę nad mapę gry, wydaje mi się że wtedy kamera porusza się z taką samą prędkością jak postać, a żadne przeszkody terenowe nie będą przeszkadzać.
Tylko po co nam taka odległość? Przecież W3 też był liczony przy galopie, a zatem z każdą nierównością terenu.
 
Sprawdziłem dokładnie ile potrzeba czasu by przejechać Novigrad z przyległościami + ZN galopem (jeszcze nie najszybszy bieg konia), gdyby jechać cały czas prostą linią. Z gameplaya 37 minutowego wziąłem kawałek jaki Geralt przejechał galopem, zaznaczyłem go, podzieliłem na wysokość mapy i wyszło precyzyjne 6 minut :p

To ma jakieś praktyczne zastosowanie poza zabijaniem nudy w leniwe, świąteczne popołudnie?
Takie zboczenie forumowiczów, przyzwyczaj się
 
Last edited:
Ale zdajecie sobie sprawę, że dochodzi tutaj jeszcze różnica, że tak powiem, rączości rumaka. Nie dostąpiłem osobiście jeszcze łaski grania w Skyrima, ale na materiałach poglądowych typu filmiki z yt to wygląda jakby tamtejszy bohatejro dosiadał szkapy, która lata świetności ma już dawno za sobą i emeryturę powinna spędzać na kalifornijskich plażach, a nie próbować się rozpędzać do tej namiastki kłusa.
Więc czas podróży tak właściwie nie ma tu zastosowania.
 
Czemu jeszcze nikt nie obliczał powierzchni Wysp Skellige na podstawie tego obrazka? :p

 
patrzac na ta walke z gryfem to trudno powiedziec ze ci 'dziennikarze' sa wystarczajaca kompetentni zeby wypowiadac sie na temanty inne inz to co np zjedli na sniadanie w hotelu
Masz na myśli to, że nie umieją grać? :p A potem mówią, że walka jest wymagająca? W każdym razie i tak inteligencja tego gryfa była dużo wyższa niż na pierwszym publicznym gameplay'u.
 
W każdym razie i tak inteligencja tego gryfa była dużo wyższa niż na pierwszym publicznym gameplay'u.
Wydaje mi się, że AI nie da się ocenić po tak krótkim fragmencie. Przynajmniej nie miarodajnie.
Co natomiast widać na pierwszy rzut oka to znacznie usprawnione animacje gryfa (zwłaszcza gdy jest na ziemi). I to się chwali.
 
Ale trzeba przyznać że lokacja wygląda super. (Bije na głowę wszystkie miejsca z W2) Zachód słońca również. Jedyny minus to ta kamera. Powinna być nieco bliżej Geralta, a w trakcie walki nie odjeżdżać aż tak daleko. Szkoda że Redzi uparli się na tak jasne noce, bo klimat mogłby się zmieniać kompletnie w takiej lokacji. No ale zobaczymy ;)
 
Czemu jeszcze nikt nie obliczał powierzchni Wysp Skellige na podstawie tego obrazka? :p


diameter = średnica

Żółte koło ma średnicę około 8 kratek, co ma niby stanowić równowartość 4 km. Czyli bok pojedynczej kratki ma 500 m, a jej pole to 0,25 km2. Na obrazku jest 14 x 14 kratek = 196 kratek stanowiących w sumie kwadrat o bokach 7 km i polu 49 km2. Z pokazanych na rysunku 196 kwadratów tylko około 30 stanowi ląd. Stanowiło by to około 7-8 km2 powierzchni wolnej od wody.

No i do tego dochodzą jeszcze jakieś podwodne skarby i rupiecie - Geralt będzie mógł nurkować, a Redzi zapowiadali jakieś podwodne niespodzianki.
 
Last edited:
Top Bottom