Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

+
Status
Not open for further replies.
Wg tej samej filozofii, którą prezentujesz 100 watowa żarówka żarowa daje ponad 6 razy więcej światła niż 15 watowy LED*.

Wg tej samej filozofii, można twierdzić, że bateryjka R6 to prawie to samo co elektrownia Bełchatów*.

*Porównanie jest chybione. Te żarówki, niby, dają tyle samo światła.
Nie ma bomby konwencjonalnej, która choćby się zbliża mocą do najsłabszych ładunków jądrowych (no chyba, że za bombę uznać gazowce do transportu LNG).
 
http://www.tvn24.pl/robert-leszczynski-mam-nadzieje-ze-umre-zanim-sie-zestarzeje,529912,s.html

Komu z was będzie go brakowało? Bo mnie bardzo to był niegłupi facet a to rzadki dziś przymiot. Jako krytyk muzyczny potrafił wprost nazwać sztukę sztuką a szajs szajsem bardzo to w nim ceniłem. Dokonywał dość niefortunnych wyborów politycznych jednak liberalna lewica miała w nim niestrudzonego obrońcę. Wieść o jego śmierci sprawiła mi przykrość. Dbajmy o nasze zdrowie, ponieważ może boleśnie o sobie przypomnieć. A wy jak go zapamiętacie? Może ktoś z was miał okazję go poznać?
 
Nie znałem i zbytnio o nim nie słyszałem.
Ale jak pokazano jego zdjęcie w dredach to coś mi w głowie zaświtało. Chociaż obecny polski "szoł-biznes" to niezły rynsztok, żal człowieka, że tak młodo i niespodzianie zszedł.

Może to uświadomi tych na górze, iż nawet "gwiazdeczki" mogą niespodziewanie zgasnąć.
Trzeba o siebie dbać, a nie twierdzić, że jest się ponad wszystkim.
 
Byłby. Francuzi są znani z tego, że są bardzo skrupulatni w egzekwowaniu zapisu o rozdzielności państwa i religii. Stąd choćby awantura związana z zakazem noszenia islamskich chust w szkołach publicznych.
 
Wesołych Świąt!

 
No to znów się zacznie. :(
[video]http://www.tvn24.pl/nowy-zapis-rozmow-z-tupolewa-rmf-fm-publikuje-opinie-bieglych,531071,s.html[/video]
 
@Mario666

Zbliża się kolejna (okrągłą) rocznica katastrofy, a dodatkowo mamy rok kampanii prezydenckiej oraz parlamentarnej. Przygotujmy się na to, że słowa: "Smoleńsk" i "zamach" nie zejdą z ust członków/sympatyków PiS'u (a jakby przegrali któreś z wyborów to do słownika dojdzie jeszcze "fałszerstwo" ).
 
@I_w_a_N
Ale gdyby to się potwierdziło, to właśnie ugrupowanie, które wspomniałeś straciłoby najwięcej. Zresztą, nie zamierzam się wgłębiać w ten temat, nie znam się na "drzewach pancernych". ;)
 
Ja tam poczekałabym na ewentualny komentarz instytutu z Krakowa i innych ekspertów. Przyczyna katastrofy jest znana, reszta to detale.
 
@Mario666

Ale gotować parówki i zgniatać puszki umiesz? ;) ...

Wybaczcie, musiałem.

Prawda jest taka, że praktycznie nigdy dana strona nie przejdzie na inną. Walka toczy się (niemal) tylko o tych niezdecydowanych. Tak czy inaczej, ten poziom argumentów (powoływanie się na czyjąś śmierć - nie ważne czy w wyniku wypadku czy też zamachu) w dyskusji politycznej jest lekko żenujący.
 
Ludzie błagam was! Chyba wszyscy mamy już dosyć? Coś tam poszło nie tak ale w zamach żadną miarą nie uwierzę.
 
Ależ wiem rzecz w tym, że niektórzy w Polsce wbijają nam teorię zamachu niemal dosłownie pałą wyrobiło to we mnie taką negację bezwarunkową. Wniosek? Starania sympatyków/członków PIS są nieskuteczne im częściej wrzeszczą o "Zamordowaniu" Prezydenta tym trudniej ludziom uznać to za fakt. Są ludzie, którzy zaprzeczą temu choćby na przekór i właśnie, dlatego że ową tezę lansuje Prezes. Nie macie podobnego wrażenia?
 
Ale tu przecież nikt nie wspomina o zamachu.
Ale z drugiej strony również szykuje się ofensywa: http://wpolityce.pl/smolensk/238177...-roth-wedlug-niemieckich-sluzb-1004-to-zamach

Przewiduję dużo szumu, jeszcze więcej oskarżeń CAPSEM mówionych - a ostatecznie i tak przekonani pozostaną przekonanymi, a nieprzekonani nieprzekonanymi. Linia podziału jest od dawna ustalona.

im częściej wrzeszczą o "Zamordowaniu" Prezydenta tym trudniej ludziom uznać to za fakt. Są ludzie, którzy zaprzeczą temu choćby na przekór i właśnie, dlatego że ową tezę lansuje Prezes. Nie macie podobnego wrażenia?
Owszem. Ale sęk w tym, że po drugiej stronie są ludzie z podejściem odwróconym o 180 stopni. Dla których wszelkie informacje przeciwne teoriom zamachowym z góry są manipulacją albo fałszerstwem.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom