Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
 
mówcie co chcecie ale mi coraz mnie podoba się (a w zasadzie zaczyna mnie już wkurzać) fizyka wszelakiej roślinności w warunkach wietrznych.

1) prawie w każdej scence wieje wiec można podejrzewać że wieje zdecydowanie za często
2) reakcja roślinności na wiatr wygląda jakby w tempie 2x lub 4x i jest taka "sztywna" - ruch całych drzew prawie do ziemi.
 
Nie wygląda to najlepiej gdy się przyjrzeć. Czasami widać, że jedno drzewo lata, a drugie obok niego stoi sobie niewzruszone. I najczęściej to nie jest stały wiatr, tylko jakby ktoś cyklicznie co sekundę włączał i wyłączał te podmuchy.
Ale możesz pójść za radą niektórych mędrców forumowych i się nie przyglądać.
 
Nie wygląda to najlepiej gdy się przyjrzeć. Czasami widać, że jedno drzewo lata, a drugie obok niego stoi sobie niewzruszone. I najczęściej to nie jest stały wiatr, tylko jakby ktoś cyklicznie co sekundę włączał i wyłączał te podmuchy.
Ale możesz pójść za radą niektórych mędrców forumowych i się nie przyglądać.

Jesteś mistrzem narzekania. Dla Ciebie powinien powstać specjalny achievement. Czy jest jakiś aspekt gry który Cię zadowala? Bo szkoda tracić czasu na okrągłym znajdywaniu jakichś, za przeproszeniem, z dupy wziętych aspektów gry na które i tak znakomita większość osób nie zwróci uwagi podczas samej gry . Jest tyle innych gier na które można ponarzekać. A żeby było na temat. Myślałem, że trailer Miecz Przeznaczenia był bezbłędny. Teraz REDzi podnieśli poprzeczkę robiąc zwiastun na poziomie Rockstara. Brawo!
 
Wcale mnie to nie dziwi. Znakomita większość ludzi nie zauważy klauna przechodzącego im przed nosem jeśli będą rozmawiać przez telefon. Zmian w grafice też większość nie dostrzegała. Tak się składa, że ja widzę te rzeczy. Nic nie poradzę, że większość ich nie widzi. Może jakby widzieli, to gry byłyby lepsze, no ale skoro nie widzą, to po co się bardziej starać. O niewidzialnych różnicach w rozdzielczości i szybkości wyświetlania już nawet nie wspominam.
I tak, są jakieś aspekty gry, które mnie zadawalają. Prawdopodobnie.
 
Last edited:
Patrząc na sam trailer to trzeba przyznać że aktorzy motion-capture wykonali kawał dobrej i solidnej pracy ;)
 
@raison d'etre
Jestem Tobą skrajnie zmęczony ( tak wiem; napiszesz mi, że nie muszę czytać Twoich postów, albo w ogóle mogę spadać z forum).
Nie potrafisz docenić żadnego aspektu tej gry, albo inaczej, żeby nie skłamać- odkąd śledzę to forum, nie pamiętam żebyś powiedział coś dobrego. Wszyscy którzy mieli swój czas narzekań ostatecznie potrafili powiedzieć chociaż jedno miłe słowo na temat tej gry. Każdy wybredny dostrzegł w końcu jakiś pozytyw. Natomiast Ty- mam wrażenie, że przyjąłeś sobie za cel wyłapywanie błędów RED`ów.
Grafika - zła- nie taka jaką dało się zrobić. Alchemia do dupy. Wiatr za często wieje, drzewo przechyla się o 4 stopnie za bardzo w prawo. Walka za łatwa mimo, że jeszcze nigdy sam nie grałeś w tą gre.
Mówiąc o tym, że coś dało zrobić się lepiej zastanów się dwa razy. Uważam, że REDZI pchnęli praktycznie wszystko do przodu. Absolutnie wszystko. Od dawna żadnemu studio nie chciało się zrobić tego co im. Większość ( dajmy na to taki Ubisoft) wrzuca do mikrofali kotleta i go po prostu odgrzewa.
Walka jest lepsza niż w jakimkolwiek RPG, świat kilkukrotnie większy, dialogi na poziomie filmowym, historia jeszcze lepsza, otwartość świata, Geraltowi rośnie broda i włosy, Novigrad prawdopodobnie największym miastem w historii RPGów. Można by pewnie wymieniać dalej, ale Tobie i tak nic się nie udowodni.
Ty i tak wypomnisz CDP, że w drugiej minucie, czterech sekundach, po zatrzymaniu gameplay`u/trailera widać nierówny cień, albo krzywy liść 500m za horyzontem. Bo przecież Ty masz szósty zmysł- graficzny przede wszystkim. Widzisz więcej niż każdy na tym forum.
Naprawdę nie mam nic przeciw wyrzuceniu czasem błędów RED`om. Oni też dalej się uczą. Powinni wiedzieć, że dajmy na to kamerę w walce można by jeszcze zmienić ( dać możliwość jej ustawienia), albo że cegły faktycznie nie były najlepszej jakości w styczniowym buildzie.
Natomiast dla Ciebie trzeba by tą grę napisać od początku.
Mam dla Ciebie propozycje. Zabierz się za robienie modów (chyba, że już to robisz, uszanowanko). Poprawisz wszystko. Przedstawisz nam lepszą florę i faunę, lepszy wiatr. Tak, jak się to według Ciebie dało zrobić, ale CDP nie zrobił. A my ocenimy :)
 
Last edited:
Ależ bzdura. Widzę, że stałem się personifikacją wszystkich nie do końca zachwyconych. Dziesięciu ludzi może napisać, że coś im się nie podoba i mało kto zareaguje, a już na pewno nie zostanie długo w pamięci. Ja napiszę jeden post i już gromada krzyżowców się do boju rzuca z zażaleniami, że już nie mogą mnie czytać. Wielokrotnie pisałem, że pewne rzeczy mi się podobają i mam nadzieję, że zdołają przeważyć nad tymi niedoskonałościami i błędami. Nawet gdybym w każdym poście wypisywał listę pozytywów, to i tak byście się skupili na części krytycznej.
Większość ludzi ten trailer doprowadza do spazmów rozkoszy. Ja staram się usilnie znależć tam coś, co by mnie choć trochę poruszyło.

Tyle, że ty narzekasz na wszystko co się da w kwestii W3 I nie przypominam sobie, żebyś napisał jakiś pozytyw
Zacznij czytać moje posty, bo odnoszę wrażenie, że czytacie tylko nick.
 
Last edited:
Top Bottom