Wiedźmin 3 - grafika

+
@nocny Z nimi nie zawalczysz, oni dalej będą pisali o tym "dołngrejdzie". A niektórzy za bardzo uwierzyli, że gra może być kopią rzeczywistości - no niestety, tak się nie da :p
 
Dałeś dwa zupełnie odmienne obrazki o różnych porach dnia i rejonach nazywając przy tym innych idiotami. Good job!
Pomijając obniżenie jakości oprawy najbardziej zastanawia mnie to dlaczego REDzi zdecydowali się na bardziej jaskrawe kolory, cukierkowość. No dlaczego? Ani to lepiej nie wygląda ani nie jest bardziej klimatyczne. Oczywiście porównuje tylko obie wersje. Nadal uważając że wiedźmin jest bardzo ładny :)

To nie ja dokonywałem tych porównań. To po pierwsze.
Po drugie dla mnie te słoneczne obrazki mają o wiele więcej atmosfery niż te przytłaczające i ciemne. Poza tym, bardziej kojarzą się z ową słowiańszczyzną tak wyczekiwaną przez wielu. Ja rozumiem, że w Polsce niewiele jest słonecznych dni. Większość czasu to smętna zima, a jak nie zima, to deszcz. Cóż, może dlatego mi się podoba, że najlepsze chwile z dzieciństwa to wakacje, słońce i buszowanie po krzaczorach. Zresztą to jest idealny klimat dla południc, a nie jakiś tam mrok.

Dlaczego wielu uważa, że przerysować można tylko światłem, kolorem, czy nasyceniem? Mroczne klimaty również bywają przerysowane i to bardzo. Co więcej; niektóre mroczne dzieła fantasy są bardziej kiczowate i infantylne, niż kolorowe bajki dla dzieci.
 
To fakt. Takie bloodborne zdaje się być super mroczne na siłę, przez co wydaje się sztuczne i kiczowate. Jak scena teatru, w której zmniejszono nasycenie kolorów, nawrzucano potworów najbrzydszych jakie się tylko da plus tony dekoracji kojarzących się tylko z mrokiem i śmiercią... Albo outlast, gdzie praktycznie nie było pomieszczenia bez 50 litrów rozlanej krwi i muszli klozetowej nie zawierającej urwanej nogi / głowy. Horror zamienia się w niepoważną i nie potrafiącą budować klimatu szopkę.

Co do tamtego porównania -Starsze screeny mają tylko lepszą roślinność (Na tym screenie ze Skellige wygląda obłędnie). Cała reszta -Oświetlenie, chmury itd. wygrywa najnowszy build. Gdyby porównywali to do VGX to może bym im przyznał rację, ale najstarsze z najstarszych screenów? Eee :p
 
Last edited:

Na screenach ze starszego buildu jest słonecznie ale jednak odczuwa się pewnien niepokój, natomiast z nowszego jest już bardziej bajkowo, wiecie chyba o co chodzi. Oczywiście wszystko się okaże po premierze. Może uświadczymy podobnego klimatu jak na 2 pierwszych screenach :)
 
Bo te screeny takie miały właśnie być - i zastosowano do tego odpowiednie filtry oraz zabiegi artystyczne, by uchwycić punkt nadchodzącej burzy. Nie widzę przesadnej bajkowości ani baśniowości w najnowszym zwiastunie Wiedźmina, chyba że ktoś myli bajkowość ze słońcem, trawą, która jest (uwaga!) zielona, niebieskim niebem (Aczkolwiek sztormowe też się pojawiło) i ogólnie naturalną kolorystyką szaty roślinnej, które w odpowiednich warunkach właśnie tak bujnie i soczyście potrafi wyglądać.

Zarzut o bajkowość Wiedźmina niniejszym odrzucam.
 
Pierwszy screen ma straszliwie przesadzony zielony filtr. Nie ma co nawet komentować -Było, minęło. Takiej kolorystyki bym na pewno nie przełknął.

Drugi screen -Tu jest ładnie i naturalnie. Tak jak teraz. Potrzebne są tylko odpowiednie warunki pogodowe / odpowiednia pora dnia.

Trzeci i czwarty screen -Bullshoty pełną gębą. Niewątpliwie bawiono się nimi w photoshopie tak długo, aż osiągnięto taki efekt -Przesyconej kolorystycznie, wypolerowanej sterylności. Nie ma to na pewno wiele wspólnego z realnym gameplay'em.

Również zarzut o bajkowość odrzucam :p Jedyny "bajkowy" build jaki był, to chyba ten z 37 minutowego gameplay'a w niektórych fragmentach.
 
Last edited:
Kurcze to ujęcie z pierwszego screena jest moim ulubionym z dotychczasowych materiałów. Gdybym tylko mógł dodać sobie ten jak mówisz filtr (choć nie ma pewności) :sad:
Jednak swoje podtrzymuje i z Novigradem jest coś nie tak i nie chodzi o to że jest słoneczko! ogólnie! (albo dramatyzuje i amam swoja wlasna urojona wersje klimatu tego miasta??? juz 2 ide spać)
 
Last edited:
Jak na razie Novigrad w mojej głowie, to Novigrad serialowy :p Jedna z tych rzeczy, które mi się tam podobały. Ale jak zagram to może zmienię zdanie.
 
Kurcze to ujęcie z pierwszego screena jest moim ulubionym z dotychczasowych materiałów. Gdybym tylko mógł dodać sobie ten jak mówisz filtr (choć nie ma pewności) :sad:
Jednak swoje podtrzymuje i z Novigradem jest coś nie tak i nie chodzi o to że jest słoneczko! ogólnie! (albo dramatyzuje i amam swoja wlasna urojona wersje klimatu tego miasta??? juz 2 ide spać)

http://a.pomf.se/neujng.mp4
 
REDzi tak bardzo wzięli sobie do serca nasze uwagi o przesadzonym falowaniu wody, że teraz nawet woda w morzu nie ma fal :troll:



Było nie podpuszczać Redów :p
na pewno będzie słychać te fale (piękny szum morza) ale już nie widać hehe
 
Pierwszy screen ma straszliwie przesadzony zielony filtr. Nie ma co nawet komentować -Było, minęło. Takiej kolorystyki bym na pewno nie przełknął.
Dla niektórych jest to szczyt jakości i najlepszy build ever.

Trzeci i czwarty screen -Bullshoty pełną gębą. Niewątpliwie bawiono się nimi w photoshopie tak długo, aż osiągnięto taki efekt -Przesyconej kolorystycznie, wypolerowanej sterylności. Nie ma to na pewno wiele wspólnego z realnym gameplay'em.
Akurat w najnowszym zwiastunie urywek, gdzie pokazane jest miasto bardzo mocno współgra z tym, co widać na screenach.
 
Ja też wolałbym tamten filtr niż obecny.

SweetFX oferuje filtr wyostrzającyi kilka innych bajerów.
Na miesiąc przed premierą dostaliście gameplay który obrazuje jak wygląda gra obecnie. To chyba dość czasu żeby odpowiedzieć sobie na pytanie czy gra wizualnie każdego zadowala. Nawet jeżeli downgrade był, to i tak już piździec, gorzej gdyby każdy nadal miał przed oczami te stare materiały a na ekranie zobaczył coś innego.
Gra się zmieniła przez te dwa lata, niektóre elementy są znacznie lepsze, inne może wyglądają słabiej.
 
Last edited:
Wiedźmin 3 różnice graficzne

Witam.
Chciałbym przedstawić 2 zdjęcia przedstawiające prawdopodobnie to samo miejsce:
View attachment 12413

View attachment 12414

To pierwsze zdecydowanie i nieporównywalnie gorsze pochodzi z prezentacji na targach pax

To poniżej pochodzi już z najnowszego zwiastuna
To z pax jest z tego co słyszałem z wersji pc odpalonej z detalami ustawionymi na high, ale jeśli między wersja high a ta z trailera jest taka różnica to szkoda słów na to jak będą wyglądać wersje konsolowe.
 

Attachments

  • wiesiek ps4.jpg
    wiesiek ps4.jpg
    52.2 KB · Views: 57
  • wiesiek real.jpg
    wiesiek real.jpg
    77.5 KB · Views: 61
Witam.
Chciałbym przedstawić 2 zdjęcia przedstawiające prawdopodobnie to samo miejsce:
To pierwsze zdecydowanie i nieporównywalnie gorsze pochodzi z prezentacji na targach pax
To poniżej pochodzi już z najnowszego zwiastuna
To z pax jest z tego co słyszałem z wersji pc odpalonej z detalami ustawionymi na high, ale jeśli między wersja high a ta z trailera jest taka różnica to szkoda słów na to jak będą wyglądać wersje konsolowe.

Lokacja została po prostu poprawiona względem poprzedniej wersji, jeżeli CDPR pozostaje wierny swoim zapewnieniom to zwiastun również pochodzi z wersji PC w ustawieniach high. Do czasu premiery nie zobaczymy gry na ultra.
 
Top Bottom