Wiedźmin 3 - grafika

+
To z pax jest z tego co słyszałem z wersji pc odpalonej z detalami ustawionymi na high, ale jeśli między wersja high a ta z trailera jest taka różnica to szkoda słów na to jak będą wyglądać wersje konsolowe.

Ale ta wersja z najnowszego trailera to też high o ile wiemy, więc o co chodzi? kolega słyszał kiedykolwiek o czymś takim jak proces optymalizacji? do którego zalicza się też coś takiego jak poprawa niedoróbek graficznych-którym ewidentnie była ta skarpa.
 
Lokacja została po prostu poprawiona względem poprzedniej wersji, jeżeli CDPR pozostaje wierny swoim zapewnieniom to zwiastun również pochodzi z wersji PC w ustawieniach high. Do czasu premiery nie zobaczymy gry na ultra.
Póki co wszystkie zwiastuny pokazywały lepszą grafikę niż na gameplay'ach (no może poza "Krew Elfów"), więc raczej to co pokazują na zwiastunach to Ultra, a nawet więcej niż ultra. Biorąc pod uwagę, że SoD był ładniejszy to obstawiam, że to jest ultra, a na SoDzie było podrasowane ultra.
 
Ale ta wersja z najnowszego trailera to też high o ile wiemy, więc o co chodzi? kolega słyszał kiedykolwiek o czymś takim jak proces optymalizacji? do którego zalicza się też coś takiego jak poprawa niedoróbek graficznych-którym ewidentnie była ta skarpa.

Z tego co wiem optymalizacja polega na czynności przeciwnej, czyli usuwaniu niektórych rzeczy lub mechanizmów aby gra mogła działać lepiej wykorzystując mniej zasobów.
 
Ale ta wersja z najnowszego trailera to też high o ile wiemy, więc o co chodzi? kolega słyszał kiedykolwiek o czymś takim jak proces optymalizacji? do którego zalicza się też coś takiego jak poprawa niedoróbek graficznych-którym ewidentnie była ta skarpa.

Albo o sławnej "kwesti oswietlenia"?
 
Jedyne różnice poza oczywistą zmianą pory dnia, są w ilości roślinności oraz większym zasięgu widzenia.
Trochę czegoś zielonego co wygląda na mech na brzegu skarpy, jakiś dodatkowy krzaczek tu i tam. Z uwagi na to że pierwszy screen jest mocno zaciemnony rzucanymi cienami i jakość obu screenów nie powala. Nic innego nie jestem w stanie dostrzec.
Dla większości z nas gra będzie bardzo zbliżona wyglądem tego co mamy na drugim screenie, włączając w to konsole. Jak na moje oko całkiem przyjemnie.
 
O.k Panowie bardzo sympatycznie i fajnie, ale dlaczego w takim razie na targach pax była pokazywana wersja która wygląda tak okropnie a po paru tygodniach na zwiastunach mamy już naprawdę piękną grę? Jeżeli to coś z pax to high a trailer to ultra to w takim wypadku nie chcę wiedzieć jak wygląda gra z ustawieniami low.

Piszę posta z tego powodu że mam zamówimy pre order na ps4. Ale jeśli na mojej konsoli gra będzie wyglądać jak na pierwszym obrazku to podziękuje. Bo to wtedy będzie najgorsza fuszerka i najgorsza konwersja z pc na ps4. (tak szczerze powiedziawszy przy porównywaniu zdjęć przypomniała mi się sytuacja z pierwszym risen na xbox360).

A różnice w grafice między zdjęciami są gigantyczne: textury roślinność zasięg widzenia, liczba polygonów!! szkoda że nie ma zdjęć w wyższej rozdzielczości bo wtedy dopiero mielibyśmy przepaść.
 
Z tym, że wersje PCetowe na high i ultra wymagają dobrego sprzętu. Wiem, że architektura inna i inny rodzaj optymalizacji (uwaga, skróty myślowe), ale nie sądzę, by na PS4 ani XONE dałoby się osiągnąć efekt zbliżony do high, który jest prezentowany na zwiastunach Wiedźmina 3. Również nie widzę tam jakiejś wielkiej poprawy, której nie można byłoby osiągnąć poprzez filtry, więc poddaję prezentowanie W3 na ultra w wątpliwość.

A optymalizacja może iść w wiele stron - albo wycinanie i kasowanie elementów niepotrzebnych, mało widocznych a zasobożernych, ale też można po prostu dostosować rysowanie obiektów, odległość, ostrość itd pod pewne typy konfiguracyjne.
 
PS4 i XONE w momencie premiery odstawały od PCtów i to nie jest żadne fanboystwo, tylko prawda. PCty zawsze będą miały te "ultra", które dla konsoli byłyby zabójstwem.
 
Moim zdaniem wypowiedź Damiena Mooniera wszystko mówi w tym temacie. O ile dobrze pamiętam napisał że wolałby grać na PC na minimum niż na Xbox-one.
Więc jeśli jak zwykle PS4 da troszkę lepsze rezultaty to moim zdaniem będzie to mix minimum-średnich ustawień PC.
Nie ma co spodziewać się cudów po konsolach, ale i tak zapewne będzie to tak skonstruowane że nawet na minimum będzie co oglądać. Wystarczy spojrzeć na minimalne wymagania - bardzo duży próg wejścia.
 
Po gameplayu z PAX było wiele narzekań na ten klif oraz na widoczność. Redzi czytają forum i często poprawiają wiele rzeczy i dodają nowe, o czym przekonaliśmy się wiele razy. Podobno bugów już nie ma, teraz została im optymalizacja i dopieszczanie takich szczegółów.
 
Sam mam sprzęt trochę mocniejszy od konsoli, ale dużych różnic w tym jak się gra będzie prezentowała na moim monitorze/tv względem ps4 się nie spodziewam.
Na Twoim miejscu bym poczekał z zakupem gry do premiery. Wtedy pojawią się pierwsze opinie i zrzuty ekranu ze wszystkich wersji gry. Będzie można rzetelnie ocenić. Póki co nie ma co popadaćw panikę, powinno być lepiej niż się spodziewamy (wyłączając kilka osób oderwanych od rzeczywistości).
 
Last edited:
@warzoch Po części masz rację, lecz jak sugerować się czymś to wyłącznie oficjalnymi informacjami.
Ja też mam nadzieję że na sprzęcie spełniającym minimum uda mi się wbić choć w te średnie ustawienia. Ale nawet jeśli nie to przy takich sporych wymaganiach minimalnych grafika na low powinna być dość ładna.
 
Tak, konsole zawsze odstawał w porównaniu do pc. Np ps2 prezentowało poziom średniego pc z 1998 a miało premierw w 2000r. Większość konwersji z pc na tą konsole (poza wspaniałym half life) to crapy takie że głowa boli. Ale już ps3 już tak nie odstawało.

Na ps4 spokojnie dało by rade pociągnąć tą grę na high/ultra i w tym momencie nie przesadzam! Mówię to dlatego że ciągle w głowie mam RED DEAD REDEMPTION z ps3!! Jeśli na konsoli wyposażonej tylko w 512 ram'u (i to dzielonego na wszystko)!! udało się wycisnąć taka grafike to wydaje mi się że takie ps4 nie powinno mięć problemów z wiedźminem 3 na high.
 
Faktycznie o tym zapomniałem że dodał dlaczego. Ja osobiście wolę mniejszą rozdzielczość a dorzucić sobie jakieś wygładzanie krawędzi i inne bajery.
Dlatego nadal jestem przy monitorze 1440:900 :D

No nic tam, do premiery został trochę ponad miesiąc i się dowiemy jak to wszystko wygląda i działa.
 
Też mam ten zacny monitor - 1440x900 i nie zamierzam go wymieniać :D

Mnie niesamowicie ciekawi, czy minimalne detale będą wyglądały dobrze...
 
Last edited:
Boże, znowu ktoś chce ultra na konsoli... Ładniejszy klif jest najprawdopodobniej efektem teselacji terenu, która na konsolach zabrałaby mnóstwo mocy, która jest potrzebna na wszystko inne. REDzi jak widać postawili na postaci, wysoką reaktywność świata, dynamiczne zachowania NPCów, mnóstwo rzucanych cieni przy dynamicznym cyklu dobowym, to wszystko trzeba na bieżąco liczyć i sprawdzać. Ogladając gameplay PAX nie miałem problemu z tym, że na GTX 980 będę miał kanciastą skarpę na ustawieniach ultra, bo gra i tak wygląda przepięknie i jeżeli tak będzie wyglądać na konsoli to będzie to najlepiej wyglądająca multiplatformówka na konsole. Nawet Unity w ogólnym rozrachunku jest gorsze, bo choć ma ładną grafikę, to płynność schodzi do poziomu 18 FPS. Trzeba znać swój sprzęt i wiedzieć na ile Ci pozwoli, a nie narzekać na REDów, że będziesz miał gorszą grafikę na konsoli, skoro wszystkie gry mają gorszą i to znacznie.
 
Ciekawe czy w ogóle poznamy oficjalne wymagania sprzętowe na Ultra. Nie wiem działa ta cała reklama, oczernianie graczy i w ogóle, ale wg mnie gracze powinni wszelkie wymagania znać.
 
Top Bottom