Wiedźmin 3 - grafika

+
Ja tam i tak się tylko zastanawiam czego możemy oczekiwać po grze w stosunku do naszego sprzętu. Bo tak między Bugiem a prawdą, to żeby przetoczyć przez bebechy naszego sprzętu tony danych, aby ta gra wyglądała cudnie jak na co niektórych ilustracjach promocyjnych to nie łudźmy się, to może być trochę za wiele jak na masze sprzęty. Ja będę zadowolony jeśli na kompie w rozsądnej cenie gra będzie wyglądać choć trochę tak dobrze, jak na co niektórych ujęciach. Przede wszystkim jednak liczę na fabułę, soczysty klimat i to, że będzie po prostu miodnie :p
 
Nęka mnie pewna kwestia...szukałem w internecie, ale niestety nic na ten temat nie znalazłem. Czy REDzi mówili coś o ustawieniach "very high".? Jak dotąd Marcin Momot napisał raz, że zdjęcie było miksem high i ultra, co mogłoby świadczyć o tym, że ustawienia very high nie ma, jednak na interze dzisiaj ktoś napisał, że chyba usłyszał kiedyś, że ustawienia very high również mogą znaleźć się w grze.
Gdyby takie ustawienia istniały, bardziej byłbym skłonny uwierzyć, że ultra faktycznie będą uderzeniem w twarz. W końcu dwa poziomy wyżej, to nie to samo co jeden.
Ktoś z Was wie coś na ten temat ?
 
Wiedźmin 3 - Krew

Na ostatnich materiałach zauważyłem ze krew z ludzkich przeciwników w ogóle nie chlapie na ziemię, widać wyraźnie że po ataku są zakrwawieni, widać nawet latające wiązki krwi w powietrzu które niestety przy kontakcie z ziemią znikają, w efekcie mamy dziwny fenomen gdzie można szatkować wrogów na różne sposoby, możemy doprowadzić do tego że będą cali ubrudzeni w krwi, ale ziemia pozostaje czysta co ... wygląda bardzo dziwnie.

Na wcześniejszych materiałach juchy na ziemi nie brakowało, ale wersja którą ogrywa IGN i wypuszcza z niej materiały zaczyna mnie mocno martwić pod tym względem, tutaj przykład o czym mówię:


https://youtu.be/McI_PbjqWsg?t=14m14s - walczy z 2, krwi na ziemi jak nie było tak nie ma, dopiero jak truchło bandziora leży chwile to pojawia się kałuża krwi, ale nie o to mi do końca chodzi w tym temacie.

Najnowszy materiał od IGNu: http://www.ign.com/videos/2015/04/1...he-magic-of-the-witcher-3-wild-hunt-ign-first (matko boska za tą muzykę bym kogoś udusił) również utwierdza mnie w przekonaniu że coś jest nie tak.

Najbardziej jednak zaskakuje mnie to że przy walce z dwoma wilkami krew na ziemi się pojawiała po trafieniach, natomiast przy walce z Wyverną we wcześniejszym materiale już nie (przynajmniej nie z potwora, jak Geralt zbierał to się z niego na ziemię lało).

Wiem że to trochę dziwne zmartwienie, ale po splatynowaniu Bloodborne'a zacząłem doceniać dobrze zrobiony system "chlapania" krwi: https://www.youtube.com/watch?v=5e709avUvbg
 
Last edited:
Najdziwniejsze jest to, że w W1 krew była bardzo dobrze w tym względzie zrobiona, a z części na część jest coraz gorzej. W materiale z PAX krew się lała, więc może po prostu w tych materiałach z IGN nie były włączone wszystkie efekty? Ciężko przewidzieć. A kolejna sprawa to fakt, że krew wygląda "galaretowato". W porównaniu do W1 jest to definitywne obniżenie jakości w tej kwestii.
 
Ta kamera jest tak daleko od Geralta żeby słabiej widać było niedoróbki graficzne typu gorsze futro czy trawa. Ot moja teoria. I dlatego tego nie zmienią.
 
Problem w tym że to wersja IGNu jest chyba najbardziej aktualna, nie ta z Paxu, mam cichą nadzieję że to jakiś glitch jest bo tak jak wspomniałem w walce z wilkami krew na ziemię padała, głównie ludzcy przeciwnicy stanowią problem.

Tutaj kolejny przykład:



Tyle klepania w gościa i nic, nawet krew po dekapitacji spada pod ziemie i wszystko jest czyściutkie.
 
Last edited:
Poszczególne elementy może będą miały kilka poziomów w ustawieniach, ale równie dobrze wszystkie mogą mieć cztery, czyli niskie, średnie, wysokie i ultra...
Niektóre sceny pewnie są na ustawieniach wysokich dla większości elementów z pojedynczymi wyjątkami (np. zielsko) na ultra.
 
Problem w tym że to wersja IGNu jest chyba najbardziej aktualna, nie ta z Paxu, mam cichą nadzieję że to jakiś glitch jest bo tak jak wspomniałem w walce z wilkami krew na ziemię padała, głównie ludzcy przeciwnicy stanowią problem.

Tutaj kolejny przykład:



Tyle klepania w gościa i nic, nawet krew po dekapitacji spada pod ziemie i wszystko jest czyściutkie.

Sad but true.
Niestety do premiery już nic się nie zmieni. Jeżeli chodzi o krew to fakt, w jedynce chlapała pieknie, ale jeżeli mam wybierać miedzy śladami krwi które mają na moich oczach znikać po paru sekundach jak to bywa w wielu grach to wolę żeby nie było ich wcale
 
Osobny temat poświęcony problemowi znikającej krwi jest zbędny więc scaliłem z tym wątkiem. Na przyszłość proszę się zastanowić przed założeniem nowego tematu czy nie istnieje już jakiś odpowiedni, w 99% przypadków istnieje.
 
Osobny temat poświęcony problemowi znikającej krwi jest zbędny więc scaliłem z tym wątkiem. Na przyszłość proszę się zastanowić przed założeniem nowego tematu czy nie istnieje już jakiś odpowiedni, w 99% przypadków istnieje.

Nie wiem czy to pasuje do grafiki... no ale mniejsza, teraz na pewno zaden dev tego nie zauwazy (temat z grafika omijaja szerokim lukiem i wcale sie im nie dziwie, za duzo gadania o downgrade'ach) wiec rownie dobrze moge sobie darowac dalsza dyskusje :)
 
Last edited:
Właśnie przeczytałem, że Miles Tost przyznał, iż W3 na konsolach to pecetowego miks low/medium/high. Nie będą się zatem różnice ograniczać do bajerów od Nvidii i nie ma visual parity. Zważywszy na konfigurację konsol obecnej generacji, to jak mają się wydajnościowo do blaszaków, co mają do zaoferowania w kwestii oprawy w tytułach multiplatformowych, czy wreszcie na podstawie samych wymagań minimalnych W3, było to do przewidzenia. Teraz jednak mamy coś w rodzaju oficjalnego potwierdzenia.

A jednak nie do końca, wymigał się od odpowiedzi, mówiąc że określenie tego nie jest rzeczą prostą, zapewnił, że poziom detali jest zróżnicowany i wycisnęli z konsol ile się dało.

Tost was also asked whether the PS4 graphics are similar to Low, Medium or High level of detail on PC, but the answer wasn’t that simple, as both consoles have custom level of detail presets to push them as far as they can go.

Jest to odpowiedź wysoce dyplomatyczna, ale w zasadzie znaczy dokładnie to samo. Konsole to miks ustawień (czytaj miks low/medium/high, jak w innych tytułach multiplatformowych) i ponad wszelką wątpliwość nie high, inaczej przedstawiciel studia przyznałby to wprost. Tak czy siak nie ma visual parity, można świętować
 
Last edited:
Właśnie przeczytałem, że Miles Tost przyznał, iż W3 na konsolach to pecetowego miks low/medium/high. Nie będą się zatem różnice ograniczać do bajerów od Nvidii i nie ma visual parity. Zważywszy na konfigurację konsol obecnej generacji, to jak mają się wydajnościowo do blaszaków, co mają do zaoferowania w kwestii oprawy w tytułach multiplatformowych, czy wreszcie na podstawie samych wymagań minimalnych W3, było to do przewidzenia. Nie każdy jednak chciał w to wierzyć.

Nie, nie to napisał. Już zresztą poruszyłem to w tamtym temacie.Ależ dezinformacja jest szybko powielana :/

"Cytat Zamieszczone przez Jonek52 Zobacz posta
http://www.dualshockers.com/2015/04/...and-much-more/
Parę fajnych informacji od Milesa. Napisał też skromnie ( chyba jako pierwszy z RED`ów), że konsole to nie high z PC, ale mix low, medium i high.
-"PS4 graphics = Low/Medium/High PC?"
-"None of the above. Both consoles have their own individual "presets" to push them as far as possible."
Nie wprowadzaj proszę innych w błąd, nie napisał niczego takiego. Napisał natomiast "@Idastakeer @MadYarpen None of the above. Both consoles have their own individual "presets" to push them as far as possible."
Co oznacza że żadne z powyższych a obie konsole mają swoje indywiudalne presety , tak by wycisnąć co się z nich da.
Moderatora proszę o nie usuwanie mojego posta, ponieważ chciałbym uniknąć wprowadzania forumowiczów w błąd."
 
Dokładnie. Równie dobrze może być coś z ultra, by np. postaci w cutscenkach wyglądały perfekcyjnie, a coś poniżej poziomu low PC, jak w Dying Light zasięg rysowania szczegółów.
 
Właśnie przeczytałem, że Miles Tost przyznał, iż W3 na konsolach to pecetowego miks low/medium/high. Nie będą się zatem różnice ograniczać do bajerów od Nvidii i nie ma visual parity. Zważywszy na konfigurację konsol obecnej generacji, to jak mają się wydajnościowo do blaszaków, co mają do zaoferowania w kwestii oprawy w tytułach multiplatformowych, czy wreszcie na podstawie samych wymagań minimalnych W3, było to do przewidzenia. Nie każdy jednak chciał w to wierzyć.

Nie, takie słowa nie padły. Miles sam jest użytkownikiem PS4 i stwierdził tylko, że konsole mają swoje indywidualne presety umożliwiające wyciśnięcie z nich jak najwięcej .
 
Odpowiedź nie jest precyzyjna i oczywiście taka być nie mogła. Do ograniczeń w klatkach i rozdzielczości jeszcze się przyznają przy pytaniach o konsolowe technikalia, bo jest to już tajemnicą poliszynela i wszyscy o tym wiedzą. Ale jedyna odpowiedź na pytanie o inne szczegóły grafiki to "będzie pan zadowolony" w różnych wersjach.
 
@GosuPL
Nie, nie to napisał. Już zresztą poruszyłem to w tamtym temacie.Ależ dezinformacja jest szybko powielana :/

"Cytat Zamieszczone przez Jonek52 Zobacz posta
http://www.dualshockers.com/2015/04/...and-much-more/
Parę fajnych informacji od Milesa. Napisał też skromnie ( chyba jako pierwszy z RED`ów), że konsole to nie high z PC, ale mix low, medium i high.
-"PS4 graphics = Low/Medium/High PC?"
-"None of the above. Both consoles have their own individual "presets" to push them as far as possible."
Nie wprowadzaj proszę innych w błąd, nie napisał niczego takiego. Napisał natomiast "@Idastakeer @MadYarpen None of the above. Both consoles have their own individual "presets" to push them as far as possible."
Co oznacza że żadne z powyższych a obie konsole mają swoje indywiudalne presety , tak by wycisnąć co się z nich da.
Moderatora proszę o nie usuwanie mojego posta, ponieważ chciałbym uniknąć wprowadzania forumowiczów w błąd."
Uważam, że jest to Twoja interpretacja, kontra moja. Tak, Ty przetłumaczyłeś to dosłownie i w dosłownym tłumaczeniu masz oczywiście racje, natomiast ja odnoszę się do wcześniejszych wypowiedzi RED`ów, tj. PC high = konsole. Czy według Ciebie odpowiedz Miles`a dalej to podtrzymuje? Otóż nie.
Moim zdaniem, pisanie "konsole mają swoje presety, tak żeby wyciągnąć z nich tyle ile możliwe" jest gadaniem w celu nie zasmucania konsolowców.
Po styczniu dużo ludzi myślało, że na PS4 i XONE dostaną odpowiednik Wiedźmina z high. Wiele osób pisało, że wówczas W3 na kompie musiałby mieć naprawdę kiepską grafikę, albo coś jest naprawdę nie tak z optymalizacją.
Miles nie brzmi już tak pewnie siebie, jak to REDZi brzmieli w styczniu jeżeli chodzi o porównywanie PC z konsolami. Nie piszę tego, że rozpocząć jakąkolwiek platformową kłótnie.
Po prostu dalej podtrzymuje to, że wypowiedź Milesa oznacza ( nie dosłownie), że PC będzie miksem ustawień z komputera ( co nie jest jakimś odkryciem Ameryki). Uważam za to, że Ty swoim postem możesz podtrzymać niepotrzebną nadzieję.

---------- Zaktualizowano 23:53 ----------
 
Last edited:
Yep, panowie, peace, już edytowałem wpis, nie doczytałem zawczasu. Tak czy inaczej, choć Miles zachował się tu niczym wytrawny dyplomatyczna (order Shilarda się należy) informacja oznacza de facto jedno. Brak visual parity, a ustawienia z konsol na pewno nie stanowią odpowiednika high, w przeciwnym przyznano by to wprost.

Moim zdaniem, pisanie "konsole mają swoje presety, tak żeby wyciągnąć z nich tyle ile możliwe" jest gadaniem w celu nie zasmucania konsolowców.

Dokładnie tak. Mimo mocno asekuracyjnego charakteru wypowiedzi, tak aby przypadkiem nikogo nie urazić i nie wywołać zarazem medialnej burzy, przekaz jest jasny.
 
Last edited:
Top Bottom