Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
jeden gość sprzedaje kolekcjonerke za patola, której fizycznie nie ma. Kod jest Twoja własnością - ja nie widzę problemu.
 
Takie trochę sekrety Kuźniara ale off-top na szczęście tylko częściowy.
Dzisiaj ma do mnie przyjść nowy komp z 970 na pokładzie... Aż jestem ciekaw na jakich detalach gra będzie latała, ale myślę że będzie wysoko (na ultra nie liczę a jak choć trochę o nie zahaczę to będę przyjemnie zaskoczony)

A dlaczego na 970 nie pójdzie na ultra. Ja do i5-2500k biorę gtx970 i myślę, że ultra 1080p 35-40fps bez problemu będzie
 
w 1080p? Sądzę, że może być problem. Obecnie to wróżenie z fusów, ale spodziewam się mieszanki high-ultra na 1080 fp. Ja na swoim 1680x1050 liczę na high-ultra w stabilnych 40+fpsach. Być może bez AA na maxa i Nvidia Furr. ;)
 
Jeżeli 980 ciągnął pełne ultra w 60 fps to podkręcona 970 nie ma prawa zejść poniżej 40. Może to i wróżenie z fusów, ale opierając się na dotychczasowych informacjach to jedyny możliwy wniosek.
 
To może i poleci, u mnie na pokładzie i5 4590 ale nie znam się na tych zabawkach więc nie wiem czy Twój 2500k lepszy czy nie. Tak jak powiedziałem, wolę się nastawić na trochę gorsze efekty i być mile zaskoczony :)
 
Czy zasilacz chieftec GPS-700A8 da rade i7 4790k i gtx 980?

Pobór prądu w spoczynku i7-4790k to ok 45 wat, w obciążeniu to już blisko 150. W przypadku gtx 980 pobór prądu w spoczynku to ok. 60 wat, a w obciążeniu blisko 300. Pamiętaj, że do tego dochodzą inne podzespoły, gdzie każde z nich inaczej się "poci" :) Osobiście zainwestował bym w coś mocniejszego. Ja przy swoim i5-3570k i gtx 670 mam zasilacz 1250w. Myślę, że inwestycja w zasilacz chiefteca o mocy 1000w to dobry wybór jak dla ciebie.

---------- Zaktualizowano 12:17 ----------

A dlaczego na 970 nie pójdzie na ultra. Ja do i5-2500k biorę gtx970 i myślę, że ultra 1080p 35-40fps bez problemu będzie

Nie ma szans na ultra w tej konfiguracji, chyba że REDzi przeszli samych siebie z optymalizacją.
 
Czemu nie? Różnica między GTX970 a GTX980 jest stosunkowo nieduża - 10%, max 20%. Skoro na GTX980 Wiedźmin chodził na ultra w 60 klatkach, to na GTX970 nie powinno być drastycznej różnicy - maks. kilkanaście klatek. Fakt, procki są inne - Mr Cloudancer ma bodajże i5 4590, a na prezentacjach wykorzystywano i7 4790K, ale różnica między nimi jest odczuwalna zwykle przy liości fps-ów większej niż 60. Czyli moja szklana kula jest bardziej optymistyczna niż ta należąca do kolegi wyżej i wróży ultra przy jednoczesnym zachowaniu płynności :)
PS: Tak nawiasem, to są już wyniki testów kart graficznych w GTA V - i wygląda na to, że tym razem Rockstar się przyłożył: http://pclab.pl/art57777.html
 
As Gamestar reported, an Intel i7-4790 with 16GB of RAM and an NVIDIA GTX980 was able to run the game at 1080p on Ultra settings with almost constant 60fps.

Opieram swoją opinie tylko i wyłącznie na opiniach portali/osób które miały faktyczną styczność z grą i mogą się na ten temat wypowiedzieć. Jeśli gamestar twierdzi, że i7-4790 i gtx980 to PRAWIE cały czas stałe 60fpsów w fullhd, to wątpie żeby i5-2500k i gtx970 dały rade stałym 40fpsom także jakości fullhd. Ultra - może i tak - ale nie w stałych 40 klatkach
 
bez fullhd i 1080p sądzę, że większość ustawień na ultra będzie włączona, z drobnymi wyjątkami i paroma dodatkami jak Furr. Wtedy może być stałe 40+ fpsów.
 
Strasznymi fatalistami jesteście :) Ale to może i dobrze, przynajmniej większa szansa na pozytywne zaskoczenie Was czeka. Fakty są takie, że między 970 z 980 nie ma OGROMNEJ różnicy, a i5/i7 (tak samo taktowane) ZWYKLE nie robią potężnej różnicy W GRACH. No chyba, że W3 w tym względzie naprawdę będzie się wyróżniał.

Z innej beczki: Składam właśnie maszynę. Nie ukrywam, że celuję w ultra Wiedźmina. Większość konfiguracji już mam, ale zastanawia mnie kwestia zasilacza, gdyż w tym temacie jestem zielony. Jaki zasilacz doradzilibyście mi, w cenie między 250 a 350 zł? Reszta konfiguracji to: i7 4790k (+sensowne chłodzenie), MSI gtx 970, MSI Gaming 5, 8 GB RAM-u 2400? Będę wdzięczny za porady ludzi obeznanych z tematem :)
 
Ja Panie i Panowie celuje w jakość grafiki porównywalną do konsoli. I tutaj pojawia się pytanie - czy optymalizacja będzie na tyle miodna, że mi pozwoli na komfortową grę od 25 do iluś tam fpsów :)
 
Last edited:
Ja mam zasilacz firmy firmy Chieftec o symbolu CFT-750-14CS, jeszcze bez dopisków 80+ i podobnych dodatków. Kupiłem go w styczniu 2011 r. i odpukać w niemalowane cały czas chodzi jak skała. Nie mam z nim żadnych problemów. Dałem wtedy za niego prawie 370 zł.
 
Nie ma szans na ultra w tej konfiguracji, chyba że REDzi przeszli samych siebie z optymalizacją.

No właśnie ciężko stwierdzić przed premierą. Po różnych benchmarkach (innych gier)wychodzi na to, że dobrze podkrecony 2500k i 970 dają bardzo zbliżone rezultaty do 4690k a nawet i7-4790k, strata ok.12% maks, i podobna strata w przypadku 970 vs 980.
Zakładając, że strata wyniesie 30% fps w stosunku do i7-4790k i gtx 980, to można liczyć na stabilne 30 fps w 1080p. Można zejść z najwyższego ustawienia AA i może być stabilne 40.
Fakt jednak taki, że to gdybanie. Po premierze się okaże jak wyszła optymalizacja. Może być ultra, ale równie dobrze gra może dusić się ma high.

---------- Zaktualizowano 05:47 ----------

Dobry żart.

Obyś się mylił :)
Fakt, dużo doniesień z początku tego roku nie nastraja optymistycznie, ale kilku pozytywnych "plotek" też nie brakuje hehe
 
Top Bottom