Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
@Marcin Momot To jak będzie - cykl dobowych aktywności NPCòw (rano wstają, idą jeść, coś zrobić, wieczorem np. karczma, później spać) - jest w grze czy nie?

Przyznam szczerze, mnie też, tak jak i eustachego, to ciekawi.
 
Myślę ze eustachemu nie chodziło o to co będą robić NPC ale czy będą to robic niezależnie od okoliczności. Innymi słowy - czy będą przyspawani do swoich czynności w porach od-do itd.
 
Myślę ze eustachemu nie chodziło o to co będą robić NPC ale czy będą to robic niezależnie od okoliczności. Innymi słowy - czy będą przyspawani do swoich czynności w porach od-do itd.
Chyba było już potwierdzone, że np. w czasie burzy, nie będą powiedzmy pracować w polu, tylko schowają się w domach.
Więc ich zachowanie zależy nie tylko od pory dnia, ale także od pogody.
 
Już w jedynce ludzie chowali się przed deszczem - czy to wieśniacy, czy też mieszczanie z Wyzimy (wyjątkiem byli chyba ceglarze z bagien, ale oni akurat lubili deszcz).
 
Jakiej odpowiedzi się spodziewasz? Nie nie mamy systemu pogodowego i dobowego?

Przede wszystkim nie o to pytałem. To że to o czym piszesz w grze jest, to ja wiem, bo o tym się mało, ale jednak mówiło i nawet coś tam pokazano. Pytałem o algorytmy kierujące enpecami, czy mają, zgodnie z zapowiedziami sprzed dwóch lat cykl dobowych aktywności (samo chowanie przed deszczem, o ile w ogóle jest, to jeszcze nie cykl), czy też przeciwnie i to wypadło. I tak, spodziewałem się chociaż krótkiego tak/nie. Jeśli to tam jest, co za problem potwierdzić, a jeśli nie, wówczas brak odpowiedzi jest jak najbardziej zrozumiały.
 
Myślę ze eustachemu nie chodziło o to co będą robić NPC ale czy będą to robic niezależnie od okoliczności. Innymi słowy - czy będą przyspawani do swoich czynności w porach od-do itd.

Większość npców w naszej grze będzie mieć swoje obowiązki, zwyczaje, będą chodzić spać, a także oczywiście reagować na nasze zachowanie. Oddanie realizmu w przypadku miast, wiosek, osad oraz ich mieszkanców było jednym z naszych priorytetów przy tworzeniu ogromnego, żyjącego świata jaki zobaczycie w grze. :)
 
Marcin tak odpowiedział, że dalej nic nie wiadomo. Chodzi o to czy wieśniaczka przez 7 dni w tygodniu przez 10h będzie robić pranie, a wieśniak na okrągło stukał w płot.
 
Chodzi o to czy wieśniaczka przez 7 dni w tygodniu przez 10h będzie robić pranie, a wieśniak na okrągło stukał w płot.
Ja bym nie oczekiwał niczego więcej. Bo po co więcej? Niech NPC po prostu coś robią, niech jest ta iluzja żyjącego świata i nic ponad to. Nikt raczej nie będzie zwracał uwagi na to co robi konkretny NPC w ciągu tygodnia. Tym bardziej, że wiosek jest masa i w żadnej z pewnością nie zatrzymamy się na długo.
 
Last edited:
Oddanie realizmu w przypadku miast, wiosek, osad oraz ich mieszkanców było jednym z naszych priorytetów przy tworzeniu ogromnego, żyjącego świata jaki zobaczycie w grze.

A czy jest szansa, że i ten temat poruszycie przy okazji jakichś materiałów?

Eustachy się ucieszy

Cieszy, jest wdzięczny i może wreszcie (w miarę) spokojnie czekać.

Chodzi o to czy wieśniaczka przez 7 dni w tygodniu przez 10h będzie robić pranie, a wieśniak na okrągło stukał w płot.

Akurat to jest normalne i jak najbardziej akceptowalne. Gry siłą rzeczy zawsze cechuje w tym względzie duża umowność. Problemem byłoby, gdyby enpece nie robili nic poza tym, tylko stali w jednym miejscu bite 24h.
 
Last edited:
Zastanawiam się czemu? Przecież nie dostałeś odpowiedzi na pytanie

Wprawdzie wolałbym coś bardziej wyczerpującego, najlepiej w formie materiału wideo z odpowiednim komentarzem, ale jednak dostałem.

Większość npców w naszej grze będzie mieć swoje obowiązki, zwyczaje, będą chodzić spać, a także oczywiście reagować na nasze zachowanie.

W gothicu było tak samo

I ujrzeli deweloperzy, że było to dobre i naśladować poczęli.
 
Czymś to się różni od zachowań npc-ów z jedynki? Robili dokładnie to samo. Nie widzę żadnego postępu, przynajmniej wnioskując z opisu i znikomej chęci do chwalenia się tym aspektem gry. Było to w jedynce, było w dwójce, jest i w trójce. Bez zmian.

ed
Specjalnie na zamówienie. Dobrze, że jest, bo mogłoby nie być.
 
Last edited:

Attachments

  • 11111111111.jpg
    11111111111.jpg
    111.8 KB · Views: 44
Last edited:
Top Bottom