Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Przynajmniej muzyka jest normalna :p Montarz też lepszy, choć wkurzają mnie te przejścia miedzy scenami za pomocą tego czerwonego tła IGN'a.
Walka z babą wodną wg mnie prezentuje się genialnie, jest szybka i to najważniejsze. Te potwory przypominające zgnilce nawet mnie zaskoczyły pokazując, że potrafią skakać na dość duże odległości, aczkolwiek trochę mi się przejadły po W2. Co do reszty - ujdzie. Wywerna za to wydaje mi się jeszcze większa.
 
Ech... oby gamespot dostarczył lepsze materiały.

Materiał faktycznie taki se, ale widać tam jedno, łatwo nie jest i to cieszy.*

*Wspomniałem może kiedyś, że nie lubię kamery walki? Chyba nie. No to wspominam. Dlaczego ona musi zmieniać kąt i położenie nawet przy jednym niemilcu, a przy dwóch i więcej to już w ogóle. CDP RED dajcie możliwość wyboru w tej kwestii, plizz.

Ja wiem, że to już nudne, ale jak męczyć do skutku, to do skutku.
 
Materiał faktycznie taki se, ale widać tam jedno, łatwo nie jest i to cieszy.*

*Wspomniałem może kiedyś, że nie lubię kamery walki? Chyba nie. No to wspominam. Dlaczego ona musi zmieniać kąt i położenie nawet przy jednym niemilcu, a przy dwóch i więcej to już w ogóle. CDP RED dajcie możliwość wyboru w tej kwestii, plizz.

Ja wiem, że to już nudne, ale jak męczyć do skutku, to do skutku.
Daje Red Point głównie za wypowiedź po "*", chociaż z częścią przed gwiazdką też się zgadzam.
Liczę, że RED'zi to zmienią.
Skoro na miesiąc przed premierą potrafią dodać zmieniającą się twarz Geralta po eliksirach ( dlatego, że wiele osób podsuwało ten pomysł), to dlaczego, u licha, nie mieliby dodać ustawień kamery, skoro naprawdę mnóstwo osób o to prosi.
 
I szarych włosów Ciri.

@Qyzu' to są właśnie zgnilce :p

Trawa jest bardzo ładna(nie przypuszczałem, że to kiedykolwiek powiem).
 
Miejmy nadzieję, że z tą kamerą już się uporali. Mieli czas na zmiany na twarzy, rosnącą brodę i trzy waluty, a tak prostej rzeczy nie mogą zaimplementować.
I o ile automatyczność kamery mi nie przeszkadza, tak jej odległość od Geralta już tak.
 
Skoro na miesiąc przed premierą potrafią dodać zmieniającą się twarz Geralta po eliksirach ( dlatego, że wiele osób podsuwało ten pomysł), to dlaczego, u licha, nie mieliby dodać ustawień kamery, skoro naprawdę mnóstwo osób o to prosi.

Sorry, ale zabawne jest jak niektórzy (w tym przypadku Ty) twierdzą, że jak REDzi coś pokazali, to akurat dodali to teraz.
 
Nie rozumiem zarzutów o krótkie działanie eliksirów i brak animacji, przecież to nie czas ma znaczenie a efekt działania. Moim zdaniem taka 20 sekundowa jaskółka, która daję naprawdę sporą regenerację życia a taka która trwała chyba 5 min w Wiedźminie 2 a jej działanie było znikome jest na korzyść tej z trójki. Użycie tej z dwójki sprowadzało się do tego, że jeśli przed walką zażyliśmy jaskółkę i nasze zdrowie spadło do niskiego poziomu podczas walki to żeby odzyskać zdrowie było trzeba biegać około minuty jak nie więcej, żeby je odzyskać, bezsensu.

Natomiast co do eliksirów to wydaje mi się, że brak animacji jest spowodowany tym, że walka jest bardzo szybka i żeby mieć czas na użycie eliksiru musielibyśmy znacznie odbiec od przeciwników co chyba nie byłoby za fajne. Może w pojedynkach jeden na jeden byłby na to czas, ale gdy atakuje nas grupka potworów czy ludzi nie ma czasu żeby w przerwie od wymiany ciosów łyknąć sobie eliksiry zważając na fakt, że nie ma tzw "kolejkowania" a przeciwnicy zachodzą nas od tyłu.
 
I to właśnie sprawiało że ten system był unikalny, w przeciwieństwie do tych wujowych "czerwonych połszonów" z innych gier (piszę głównie o jedynkowym). Jaskółka przyspieszała regenerację zdrowia Geralta, a nie leczyła go niczym REDpotion (tak, do was piję), od tego powinien być Dekokt, który przy okazji miał olbrzymią toksyczność... nie kupuje mnie też argument o szybkiej walce, bo eliksiry wiedźmińskie powinno się zażywać przed nią, a nie w trakcie, no chyba że chcemy narazić się na śmierć...
 
I to właśnie sprawiało że ten system był unikalny, w przeciwieństwie do tych wujowych "czerwonych połszonów" z innych gier (piszę głównie o jedynkowym). Jaskółka przyspieszała regenerację zdrowia Geralta, a nie leczyła go niczym REDpotion (tak, do was piję), od tego powinien być Dekokt, który przy okazji miał olbrzymią toksyczność... nie kupuje mnie też argument o szybkiej walce, bo eliksiry wiedźmińskie powinno się zażywać przed nią, a nie w trakcie, no chyba że chcemy narazić się na śmierć...

Przecież tu też nie leczą tylko znacznie zwiększają regenerację zdrowia. A przecież istnieją te eliksiry mutagenne, które się powinno zażywać właśnie przed walką. Dla mnie takie rozwiązanie wydaje się okey, zobaczymy jak się sprawdzi w grze :).
 
Nie chcę mi się znowu o tym rozpisywać, więc krótko, dopóki nie zobaczę, będę uważał ten system za zły u podstaw, z kilku powodów, które w ogóle nie wpasowują się dla mnie w świat Wiedźmina (brak animacji, krótki czas działania, redpotion, auto odnawianie i mutageny działające jak itemy, a nie eliksiry)...
 
Last edited:
Sorry, ale zabawne jest jak niektórzy (w tym przypadku Ty) twierdzą, że jak REDzi coś pokazali, to akurat dodali to teraz.
No wiesz...nie zgodzę się z Tobą. Nie w tym przypadku. Od wczoraj jest wybuch euforii na interze, w związku z tym, że REDzi mówi, że eliksiry nie będą miały wpływu na wygląd Geralta, a jednak okazało się nagle, że mają. Oczywiście sam inter jako taki nie jest źródłem najpewniejszych informacji ( każdy mógł po prostu palnąć jakąś plotke), ale dodatkowo Marcin Momot napisał, że słuchają forumowiczów i przekazał ten pomysł do wewnątrz studia, w związku z czym został umieszczony w grze. Tak więc, nie jest to na pewno stary ficzer ;p Miało tego nie być, a teraz jest.
http://forums.cdprojektred.com/threads/34395-DISCUSSION-Witcher-3-News?p=1601887#post1601887
 
Last edited:
jesli eliksiry maja byc po 20 sekund to ja podziekuje i poczekam na mody.

rozumiem za wybranie potiona z ekwipunku, geralt szybkim ruchem wypija to w biegu (bez kucania) a
mikstura dziala przez 10-20 minut toksycznosc utrzymuje sie 2 razy dluzej wiec trzeba uwazac zeby nie przedawkowac.(a i biala mewa znow jest urzyteczna)

to taki system jest niegodny redefinizji gatunku rpg, i ktos madry postanowil namieszac tak by logiki w tym nawet fanbojom trudno było sie doszukac

:cheers:
 
Top Bottom