Wiedźmin 3: świat

+
Były narzekania na rozmiar Novigradu i Oxenfurtu, więc nieco je ''rozbudowałem'':p
View attachment 12527
 

Attachments

  • h9y7tc5.jpg
    h9y7tc5.jpg
    427.5 KB · Views: 37
Oxenfurt wnioskując z opisu miał kształt bardziej zwarty, wszystko kręciło się i było zbudowane wokół terenu uniwersytetu. I prawdopodobnie nie tak blisko rzeki, chociaż połączony z nią kanałami.
 
@Marcin Momot , @theta77 , blisko trafiłem?
Czy ktoś dysponuje graficzną reprezentacją tego jak ma się dostępny obszar kontynentalny z Wiedżmina 3 do "rzeczywistej", stworzonej na podstawie książki mapy obszaru? Niby wiem gdzie jest Novigrad, ale tak patrzę na tę REDowską mapę to nijak mi to nie pasuje, chyba że doszło do jakiegoś kataklizmu, o którym nie wiem, potop może?
Nastąpiła po prostu mała awaria podczas testów maszyny oxenfurckiego profesora Osberta Einberga zaprojektowanej w celu terraformacji księżyca Wiedźminglobu. Maszyna przypadkiem odpaliła na miejscu, przesuwając ogromne masy gleby, na których stał uniwersytet, w kierunku Novigradu. Stanowiło to poważne zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców Oxenfurtu i Grabowej Buchty - na szczęście, choć obie miejscowości zostały zmiecione z powierzchni ziemi, ich mieszkańcami zajęła się szybko misja humanitarna z Koviru. Tymczasem pędzący błyskawicznie uniwersytet przemieszczał się coraz dalej w dół rzeki, stopniowo zagrażając Novigradowi - Chapelle w obawie o los metropolii, nakazał wysiedlić mieszkańców zewnętrznych osiedli i puścić ich dzielnice z dymem, zmniejszając teren miasta kilkukrotnie. Znacząco przy tym poprawił jakość życia w mieście - wszak większość biedoty, niedawno jeszcze mieszkającej na terenach Wolnego Miasta, znalazła się nagle poza murami miejskimi... z pędzącym prosto na nich kampusem. Na szczęście (oficjalnie dzięki modłom do Wiecznego Ognia i mateczki Melitele, nieoficjalnie - udało się docucić prof. Einberga) w końcu teren uczelni zatrzymał się na granicy niedawnych murów miejskich, w środku novigradzkiej odnogi Pontaru, nieopodal dawnej Wyspy Zbożowej, na której powoli zaczęto odbudowywać uniwersyteckie miasteczko.

Bilans strat:

- zmiana naturalnego środowiska Delty - w wyniku pchania ogromnych połaci terenu przez pędzący kampus wypiętrzony został miniaturowy łańcuch górski (jak dowiedzieliśmy się w ostatniej chwili - przed chwilą zgłoszono anonimową propozycję nazwania go mianem "Gór Pijanego Belfra"; za ujęcie autora dowcipu władze uczelni wyznaczyły nagrodę w wysokości dwustu koron, płacone wekslem);

- dezintegracja dawnego Oxenfurtu i Grabowej Buchty;

- w wyniku utraty kontroli nad paleniem przedmieść i zewnętrznych dzielnic Wolnego Miasta, zniszczeniu uległo kilkanaście świątyń o historycznym znaczeniu dla życia duchowego Kontynentu; los lewej kości piszczelowej Proroka Lebiody pozostaje nieznany;

- emigracja gnomiej populacji Novigradu do Koviru i Cesarstwa (Redańskie Ministerstwo Informacji i Propagandy stanowczo przeczy pogłoskom o aresztowaniu co wybitniejszych jednostek);

- Wieczysto Ruchadło profesora Oppenhausera, uruchomione ponownie rankiem, znowu stanęło ("Duvvelsheyss!!!", relacjonuje naszym reporterom szacowny naukowiec po wyjściu z szoku "Sheysse, sheysse, sheysse! Do trzech razy sztuka, mówili!! Pula nieszczęśliwych wypadków wyczerpana, mówili!!! Pieprzę to, po co tak bardzo przejmować się przyszłością chędożonego świata? Od teraz zabieram się za materiały wybuchowe, otrzymałem od redańskiego króla intratną propozycję współpracy z zespołem wybitnych ludzi z całego świata, nad projektem, który tak zmieni ludzkość, że otrzeźwieje i stanie się tolerancyjna. Będziecie mnie błogosławić jeszcze!");

- stłuczenie kości ogonowej przez Jego Świątobliwość Cyrusa Engelkinda Hemmelfarta po upadku z nocnika;

- zagubione okulary profesora Lindenbroga, zwanego Opałkiem;

- rozmaite mniejsze zniszczenia dokonywane w promieniu kilkunastu mil przez porozrzucanych po całym obszarze Delty studentów w stanie niepełnej trzeźwości.
 
Last edited:
- zmiana naturalnego środowiska Delty - w wyniku pchania ogromnych połaci terenu przez pędzący kampus wypiętrzony został miniaturowy łańcuch górski (jak dowiedzieliśmy się w ostatniej chwili - przed chwilą zgłoszono anonimową propozycję nazwania go mianem "Gór Pijanego Belfra"; za ujęcie autora dowcipu władze uczelni wyznaczyły nagrodę w wysokości dwustu koron, płacone wekslem);
Od teraz to chyba oficjalna nazwa :D
Cały tekst bezbłędny, dałbym z 10 RedPointów gdybym mógł :p
 
Od teraz to chyba oficjalna nazwa
Jak już w końcu Wikia lub Gamepedia się zorientuje, że adminuję jednocześnie na wikiach obu wrogich sobie serwisów i mnie wywalą, to napiszę bezkarnie o tych górach artykóła :pirate:

No nie przymierzając Cantarella światka wiedźmińskich serwisów.
Nie przyrównywałbym Cantarelli do takiego lenia, nieroba i obiboka jakim jestem :p
 
Last edited:
Nie będzie źle. Jak dotąd REDzi bardzo nieśmiało pokazują najciekawsze (tak sądzę) lokacje. Nadal nie widzieliśmy Oxenfruitu od "środka". Kaer Trolde też. Novigrad również w sporej części pozostaje tajemnicą (poza fragmencikiem z gameplay'a 37 minutowego widzieliśmy tylko kawałek rynku i ze 2 inne mało interesujące shoty).

Głównie serwuje nam się lasy i pola z Ziemii Niczyjej.
 
Last edited:
Założę się, że w kanałach będą co najmniej ze dwie fajne i większe miejscówki o znaczeniu questowym.
 
Na bazie Geralta można 'wyliczyć', że promień tego okręgu (do zewnętrznego muru) ma ~16m. W bardzo dużym przybliżeniu.
Ale jak ktoś chce, to może na bazie tego oszacować wielkość świata i sprawdzić, czy faktycznie zgadza się z deklaracjami REDów ;)
 
Top Bottom