Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Już bardziej bym wolał ograniczenie poziomu i brak możliwości założenia, niż psucie sobie itemów z powodu bzdurnej mechaniki...
 
Czyli podchodzimy do skrzyni, czytamy staty i jak jest level za wysoki, to nie lootujemy, tylko przyjdziemy po loot za jakiś czas? Bez sensu. Lepiej gdyby po wyposażeniu w ten miecz staty się zmieniały, a nie od razu po podniesieniu.


Zgadzam się w 100 %. Coś takiego byłoby znacznie lepsze.
 
Dla mnie to w ogóle jest bez sensu. Już wolałbym ograniczenia co do levelu, aby założyć broń niż żeby się zmieniały statystyki miecza w zależności od poziomu.
 
Tylko, że to ma sens, bo uzależnia możliwości danego miecza, od tego ile Geralt sam w sobie jest w stanie z niego w danym momencie wyciągnąć.
Dmg Geralta, to np 50, dmg miecza 100, a więc mieczem możemy zadać maksymalnie 75 dmg ( to oczywiście takie uproszczone skalowanie :D). Później, dmg miecza jako tako nie rośnie, ale wraz z osiąganiem nowych lvl rośnie dmg Geralta, a więc ogólny dmg również. Następnie znajdujemy znów nowy miecz, i od początku. Dla mnie ten system jest naprawdę bardzo sensowny. Dziwie się, że tak bardzo Wam się nie podoba.
@raison d'etre dziwie się Tobie, bo pisałeś o tym, że dmg powinien bardziej zależeć od Geralta. Ten system właśnie to wymusza. Jeżeli pragniecie, żeby gry oddawały realizm, to ten pomysł właśnie go oddaje. Znajdujemy hiper, legendarny miecz, ale to, ile będziemy w stanie wyrządzić nim szkód, zależy przede wszystkim od tego, ile siły i dmg mamy. Później, zdolności miecza nie rosną. Rośnie jedynie nasza siła i ogólnie, trzymając miecz w łapie mamy coraz większy dmg, ale jest on podyktowany naszą siłą.
 
Last edited:
Albo już lepiej by było, gdyby miecz dostosowywał swoje statystyki od razu jak Geralt ten miecz pierwszy raz zobaczy (np. przeglądając wyposażenie zabitego wroga).

Ciekawe też jak się rozwiąże kwestia ceny miecza podczas sprzedaży. Im większy mamy poziom tym większa cena będzie? Czy może każdy znaleziony miecz będzie kosztować tyle samo? Dziwne.
 
Last edited:
Następnie znajdujemy znów nowy miecz, i od początku.
Tylko po co? Jaki jest sens w tym idiotycznym procesie, w którym psujemy świetne przedmioty downgrade'ując je do niskiego poziomu, skoro na ten niski poziom są bronie odpowiednie dla Geralta? To brzmi śmiesznie, a zaprezentuje się iście kretyńsko, jeśli tak będzie w grze.
 
Moim zdaniem, lepszy byłby system z bardzo małą ilością dobrych mieczy, który pozyskanie ogranicza ich bardzo wysoka cena wykonania/trudno dostępne materiały itd. Reszta broni może różnić się statystykami nieznacznie.
Jak wiadomo wiedźmin był bardzo do swych mieczy przywiązany i nie ma potrzeby ich bezustannej rotacji.
Ale, już i tak po wszystkiemu i trza przygotować się na to co będzie.
 
Być może broń będziemy mogli wziąć do ekwipunku ale dopiero gdy ją założymy to się dostosuje do naszego lvl.

No właśnie według tego co Damien powiedział to chyba nie, ale biorąc pod uwage że mógł się pomylić podobnie jak z kamerą ostatnio to przydałoby się żeby jakiś RED nam opisał jak działa ten obecny system dokładnie...

@Marcin Momot @blooddragon @REDDorigen moglibyście nam wytłumaczyć działanie obecnego systemu? Czy po podniesieniu miecza odrazu nam się on zeskaluje do naszego levelu, czy dopiero po tym jak go założymy? Czy obecny system działa podobnie jeżeli chodzi o zbroje?
 
Last edited:
Już widzę te rozmowy graczy po premierze:
-Lutłem sobie zajebisty miecz w Wiedźminie
-Taaa, jaki?
-Zajebisty, pisało że legendarny i miał duże DMG
-O to pewnie te mobki, jak one się zwały? Biesy bierzesz teraz na kilka hitów
-Nie, bo mi gra go przeskalowała i bije nim po 3...
 
Już widzę te rozmowy graczy po premierze:
-Lutłem sobie zajebisty miecz w Wiedźminie
-Taaa, jaki?
-Zajebisty, pisało że legendarny i miał duże DMG
-O to pewnie te mobki, jak one się zwały? Biesy bierzesz teraz na kilka hitów
-Nie, bo mi gra go przeskalowała i bije nim po 3...
No i dobrze. Nawet najlepszy nóż nie zrobi z kelnera kucharza.
 
Jeżeli wyświetli się informacja ile obrażeń wiecęj zadawałby miecz gdybyśmy mieli bardziej doświadczoną postać.... To wtopa, sam system mogę sobie w miarę racjonalnie wytłumaczyć, ale takich informacji wolałbym nie widzieć :s
 
I to wszystko by teraz wyjaśniało, czemu na wcześniejszych gameplay'ach Geralt miał miecz o obrażeniach 20, a teraz o obrażeniach 500 :p
 
gdzieś od 1:00.

Myliłem się - jest tak jak pisaliście. Broń nie leveluje z nami. Dostosowuje się do poziomu jaki mamy i nie rośnie.
Gwoli ścisłości: 1:00:00 :p Jak coś to możesz pod filmem kliknąć w zakładkę "Udostępnij", zaznaczyć "Rozpocznij od:" z pożądaną minutą i skopiować link, wtedy film zacznie się od tej minuty.

@Marcin Momot
REDzi, moglibyście doprecyzować temat skalowania przedmiotów? Ładnie prosimy. Na chwilę obecną ten system brzmi dla mnie dość średnio, mam nadzieję, że jest to jednak dobrze rozwiązane. Skoro są już te levele dla przedmiotów, to logicznym by było, żeby:
1) móc go wyekwipować dopiero po osiągnięciu danego poziomu
2) możemy go wyekwipować wcześniej, ale będzie miał gorsze statystyki, po osiągnięciu wyższego lvlu statystyki także urosną

Z dotychczasowych informacji wynika, że po znalezieniu wcześniej jakiegoś przedmiotu, który w domyśle developerów miał być przeznaczony do znalezienia później, po prostu tracimy bezpowrotnie bonusy i obrażenia. Niefajno, słabo, bee...
Nie wiemy także czy ten spadek dokonuje się już po wzięciu/podniesieniu przedmiotu (to już byłoby w ogóle dziwne) czy dopiero po założeniu go.
Ewentualnie, gdyby przed użyciem przedmiotu wyświetliła się stosowna uwaga, że ryzykujemy częściową utratę statystyk. Ale to też takie naciągane.
 
Dmg Geralta, to np 50, dmg miecza 100, a więc mieczem możemy zadać maksymalnie 75 dmg
Nie. Nadal bez sensu. Skończy się to tak, jak napisał kolega wyżej, że gracze będą później żałować, że ubili danego stwora, bo stracą na statach miecza. Paradoksalnie lepiej będzie je ubijać nie na niższym levelu niż potwór, aby nic nie stracić. Trochę to wywraca cały erpegowy świat, gdzie za wysiłek nagradzali.
Ktoś może powiedzieć, że potwory strzegące czegoś cennego będą po prostu mocniejsze, ale to będzie taka zabawa w kotka i myszkę, aby spotkać się na równych poziomach.
 
Top Bottom