Bloodborne

+
No żesz karwasz twarz. Biję go i biję, za każdym razem zostaje mu resztka życia, ale oczywiście musi mnie zabić w ostatniej chwili.
#$@*#*##$.
 
HA! Ojczulek zniszczony, satysfakcja niesamowita (mimo, że trochę zczitowałem, bo jak się wyłączy grę w trakcie umierania na walce z bossem, BEsy pojawiają się przed mgłą :p).
Dotarłem już do Cathedral Ward i coś czuję, że ta lokacja będzie jeszcze lepsza niż Central Yharnam. Świetnie wykonana (chociaż dość mała) świątynia, podziemia tak ciemne, że nawet z pochodnią w ręce nic nie widać i wyskakujący na gracza znienacka wilkołak. Ta gra ma klimat cięższy niż większość współczesnych survival horrorów. Co tylko świadczy o jakości współczesnych survival horrorów i kunszcie designerów From Software.
 
Ta gra ma klimat cięższy niż większość współczesnych survival horrorów. Co tylko świadczy o jakości współczesnych survival horrorów i kunszcie designerów From Software.
No tak. Nic dodać, nic ująć.
Nowy Alien jest podobno dobry, w sensie straszy. Też jeszcze do ogrania.

czyli trzeba się gapić przez minutę w logo gry
Może już niedługo - do patcha :)
 
Last edited:
Ciężki klimat w BB wynika też z tego, że wystarczy chwila nieuwagi i jest się trupem, czyli trzeba się gapić przez minutę w logo gry:)
 
Cześć wszystkim, ze 2 dni temu kupiłem sobie PS4 z Bloodbornem, trochę pograłem idzie mi chyba całkiem nieźle bo jestem w tej dzielnicy katedralnej gdzie chodzią ci goście w maskach, cylindrach i z laskami którymi mnie próbują uderzyć. Ogólnie radzę sobie z tymi wszystkimi potworami, nawet tymi dużymi ale mam kilka pytań:
1.O co chodzi z tymi literkami w premiach atrybutów przy wybiorze broni?

2.I czemu niektóre z nich są białe a niektóre czerwone lub niebieskie?

3.No i mam 2 bronie - rozpruwacza i mieczomłot, mimo że w statystykach w fizycznym ataku przy mieczomłocie mam napisane 105+22 a przy rozpruwaczu 99+18 (99 bo jest +1 i ma jakiś kryształ z bonusem +1.1% do obrażeń) więc teoretycznie mieczomłotem powinienem bić mocniej, a tymczasem rozpruwaczem bije rzeczywiście około 100 za cios(zależy od potwora, czasem trochę mniej np.60) a mieczomłotem mój pierwszy cios to zaledwie kilkanaście obrażeń, spełniam wymagania obu broni, mam 16 siły i 21 umiejętności.
 
Cześć wszystkim, ze 2 dni temu kupiłem sobie PS4 z Bloodbornem, trochę pograłem idzie mi chyba całkiem nieźle bo jestem w tej dzielnicy katedralnej gdzie chodzią ci goście w maskach, cylindrach i z laskami którymi mnie próbują uderzyć. Ogólnie radzę sobie z tymi wszystkimi potworami, nawet tymi dużymi ale mam kilka pytań:
1.O co chodzi z tymi literkami w premiach atrybutów przy wybiorze broni?

2.I czemu niektóre z nich są białe a niektóre czerwone lub niebieskie?

3.No i mam 2 bronie - rozpruwacza i mieczomłot, mimo że w statystykach w fizycznym ataku przy mieczomłocie mam napisane 105+22 a przy rozpruwaczu 99+18 (99 bo jest +1 i ma jakiś kryształ z bonusem +1.1% do obrażeń) więc teoretycznie mieczomłotem powinienem bić mocniej, a tymczasem rozpruwaczem bije rzeczywiście około 100 za cios(zależy od potwora, czasem trochę mniej np.60) a mieczomłotem mój pierwszy cios to zaledwie kilkanaście obrażeń, spełniam wymagania obu broni, mam 16 siły i 21 umiejętności.

Mieczomłot skaluje się z siłą (chyba 2 najlepsza bron pod sile w calej grze), a największe obrażenia ma w tej formie z młotem, ten mieczyk nie bije za dużo ale jest szybki. :).
 
jestem w tej dzielnicy katedralnej gdzie chodzią ci goście w maskach, cylindrach i z laskami którymi mnie próbują uderzyć.
Oni tymi laskami punktują bruk :)

View attachment 12581
Im dalsza litera w alfabecie S, A, B, C, D, E tym słabiej się skaluje. Na creenie ten ,,młotek'' ma skalowanie A do siły. A jako, że jest to pierwsza litera alfabetu, to skaluje się bardzo ładnie, że tak powiem. Ale nie najlepiej, bo najlepiej skalują się te z paremetrem S Tak samo jest w Dark Souls.

Litery, tak jak i inne parametry, podświetlone na niebiesko - oznaczają, że parametry są wyższe niż obecnie trzymana broń. Czerwone podświetlenie liter - gorsze parametry niż obecnie trzymana broń.

Tak to mniej więcej wygląda w DS:
S 140%
A 100%
B 75%
C 50%
D 25%
E 1%
 

Attachments

  • dZFOOkl.jpg
    dZFOOkl.jpg
    213.3 KB · Views: 191
Last edited:
Mieczomłot skaluje się z siłą (chyba 2 najlepsza bron pod sile w calej grze), a największe obrażenia ma w tej formie z młotem, ten mieczyk nie bije za dużo ale jest szybki. :).

Jak dla mnie to rozpruwacz bije i mocniej i szybciej. Coś ciężko o bronie w tej grze, w ciągu kilku ładnych godzin mam te 2 początkowe(czyli rozpruwacz i pistolet) i mieczomłot ze sklepu z którego korzystać raczej nie będę. Nie wiem czy mam wszystkie ulepszenia pakować w rozpruwacz czy może niedługo znajdę kolejną broń z bonusem do umiejętności :p
 
Coś ciężko o bronie w tej grze
Ale wiesz, że każda broń ma dwa tryby i można kombosy mieszać tzn. częśc kombosa może być w jednym trybie i w trakcie ataku można zmienić już na drugi tryb. Dzięki temu jest większa różnorodność i pole do ekserymentowania.
 
Ale wiesz, że każda broń ma dwa tryby i można kombosy mieszać tzn. częśc kombosa może być w jednym trybie i w trakcie ataku można zmienić już na drugi tryb. Dzięki temu jest większa różnorodność i pole do ekserymentowania.

Wiem, ale boje się że teraz naładuje upgradów do mojej pierwszej broni, potem znajdę lepszą nie będę miał już tych fragmentów kamieni krwi(czy jakoś tak) i przez to będę miał pod górkę :p
 
kamieni do ulepszania broni (na +1,2,3...) nie brakuje, zwłaszcza tych pierwszych do ulepszenia do +3.
Broń raczej należy ulepszać niż czekać aż sie znajdzie lepszą. Bo nie ma ich w grze dużo. Ja mam dwie - laskę oraz ostrze ludwiga. i nie sądzę żebym szybko coś lepszego znalazł.
 
kamieni do ulepszania broni (na +1,2,3...) nie brakuje, zwłaszcza tych pierwszych do ulepszenia do +3.
Broń raczej należy ulepszać niż czekać aż sie znajdzie lepszą. Bo nie ma ich w grze dużo. Ja mam dwie - laskę oraz ostrze ludwiga. i nie sądzę żebym szybko coś lepszego znalazł.
Powyżej +3 do ulepszeń będą inne kamienie?

BTW czemu niektórzy w tych samych broniach mają inne premie do atrybutów? Np @Daniel Abatemarco w mieczomłocie ma A przy sile a ja mam C? Te same przedmioty mogą mieć różną premię?
 
tak, powyżej +3 (a w broni palnej chyba powyżej +2) są inne kamienie potrzebne. Tych pierwszych mam teraz grubo ponad 50;)
inne premie - zgaduję, że to zależy od poziomu broni, podstawowa laska miała chyba C na skillu, a teraz mam B.
 
tak, powyżej +3 (a w broni palnej chyba powyżej +2) są inne kamienie potrzebne. Tych pierwszych mam teraz grubo ponad 50;)
inne premie - zgaduję, że to zależy od poziomu broni, podstawowa laska miała chyba C na skillu, a teraz mam B.
W rozpruwaczu u mnie niezmiennie a mam chyba +3 nawet :| przydałaby się jakaś broń szybka z premią do umiejętności bo mój rozpruwacz ma od samego początku E do umięjętności i chyba C albo niżej do siły :/
 
Top Bottom