Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Witam! Potrzebuję rady kogoś kto lepiej zna się ode mnie nt. podzespołów oraz samego działania Wieśka. Czy przy takim PC pogram na przynajmniej średnich ustawieniach?

Procesor: Intel Core i5-4460 / 3.2GHz (wymieniam za starego E8400)
Karta graficzna: AMD Radeon HD 7850 2 GB
RAM: Corsair 4 GB DDR2 (+ dokupię chyba jeszcze kostkę 4 GB)

Pytanie to kieruję głównie z tego powodu, iż w wymaganiach http://pomoc.cdp.pl/hc/pl/articles/203788588 "najsłabsza" karta Radka na jakiej pójdzie W3 to HD7870. Czy oznacza to, że przy moim HD7850 nie mam czego szukać? Z tego co czytałem w internecie są to bardzo podobne karty, ale jednak byłym wdzięczny gdyby ktoś doradził mi konkretnie w tym przypadku. Z góry dzięki!
Pozdrawiam! :)
 
Nie sugeruj się pomocą CDP.PL - gra z powodzeniem pójdzie na słabszych kartach od sugerowanych w tych pseudo-wymaganiach :)
 
Nie sugeruj się pomocą CDP.PL - gra z powodzeniem pójdzie na słabszych kartach od sugerowanych w tych pseudo-wymaganiach

Przestań proszę sugerować ludziom, że gra pójdzie im na sprzęcie niespełniającym minimalnych wymagań. Na tą chwilę jedynym wyznacznikiem jaki posiadamy są oficjalne wymagania. Po premierze nie zabraknie testów mierzących wydajność gry na różnych konfiguracjach, wtedy będzie można wyciągać obiektywne wnioski.
 
Sugeruje to co trzeba brać na logiczny rozum. Sam pomyśl Nars, czy te wymagania nie są śmieszne i mało spójne? Są i to bardzo. Zgadzam się z poczekaniem do testów, aczkolwiek jestem pewien, że mnóstwo graczy ze słabszymi kartami w W3 pogra.
 
Sam pomyśl Nars, czy te wymagania nie są śmieszne i mało spójne?

Nie.

aczkolwiek jestem pewien, że mnóstwo graczy ze słabszymi kartami w W3 pogra.

Nie możesz być pewien, póki nie pojawią się testy. Możesz być co najwyżej głęboko przekonany, ale to nijak nie uprawnia Cię do wprowadzania ludzi w błąd.
 
Last edited:
To poczytaj i przemyśl, bo śmieszne jest to co napisałeś ;) W tych wymaganiach są dziury i to bardzo dobrze widoczne nawet dla laika w temacie sprzętu :)
 
Ale przez Twoje "porady" ktoś może wydać ciężko zarobioną kasę, wierząc, że jego sprzęt uciągnie grę. Wielce prawdopodobne, że tak się nie stanie, a wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów.
 
Spokojnie Nars, szanuje czyjeś prośby i się do twojej przychylam.

Pan u góry - nic nie jest wielce prawdopodobne, wielce niepewne bym prędzej powiedział ;)
 
Last edited:
Pytanie to kieruję głównie z tego powodu, iż w wymaganiach http://pomoc.cdp.pl/hc/pl/articles/203788588 "najsłabsza" karta Radka na jakiej pójdzie W3 to HD7870. Czy oznacza to, że przy moim HD7850 nie mam czego szukać? Z tego co czytałem w internecie są to bardzo podobne karty, ale jednak byłym wdzięczny gdyby ktoś doradził mi konkretnie w tym przypadku. Z góry dzięki!

Specyfikacje podane przez CDP są nielogiczne tak więc nie dziwota, że można się zamotać. Generalnie twoja karta ma 2 giga ramu i obsługuje Directx 11, a skoro tak to zgodnie z tym co napisał CDP karta spełnia wymagania, a że nie ma jej wśród wymienionych to inna kwestia bo i GTX580 wersji 3 giga też nie ma wymienionej, a jest lepsza od minimalnie zalecanej czyli GTX660. Komunikat CDP jest po prostu niespójny. U Ciebie to problemem może być raczej brak pamięci RAM aniżeli karta graficzna. Ramu możesz nie przeskoczyć bo jednak 4 giga dzisiaj to mało. Sam system zeżre Ci około 1,5 giga. Musiałbyś chyba system w trybie awaryjnym włączać albo z dyskietki bootować ... No i musisz mieć system postawiony na 64 bity bo tego też nie przeskoczysz.
 
Uważam, że wymagania są nieco zawyżone, i to w cale nie jest zła informacja przecież! :) Ale rzeczą jasną jest, że dobrze mieć sprzęt spełniający i przebijający wymagania minimalne czy zalecane (zależy w co celujemy) o tak, dla pewności i spokoju ducha :) Ja mam nadzieję, że ze swoim :
Intel Core I7 4790
GTX 970
8 GB RAM

Dam radę pograć w Ultra na 50-60 FPS? Ostatnie newsy na to wskazują.
 
Różnice w testach gier pomiędzy GTX 980 a 970 sięgały do 20%. Więc z tymi 30 fpsami bym nie przesadzał :p.
Zakładając, że doniesienia o tych 60 fpsach w ultra są prawdziwe :p
 
Ale w Novigradzie na 980 były spadki do około 40. Poza tym monitory mają zwykle 60Hz więc na 50, 40 FPS może zdarzać się tearing, lepiej blokować na 30.
 
Poza tym monitory mają zwykle 60Hz więc na 50, 40 FPS może zdarzać się tearing, lepiej blokować na 30.

Ja tam mam starego poczciwego CRTka którego na żaden złom LCD/LED bym nie wymienił. Żadnych opóźnień, kątów widzenia, rozdzielczości natywnej, martwych pikseli i innych nowoczesnych udziwnień.
 
Top Bottom