Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+

Wydaje mi się, że na tym screenie pięknie widać przykład jak wygląda w ekwipunku broń o wymaganiach wyższych niż obecny level gracza. Obstawiam, że czerwony znaczek X-a ostrzega, że przeciągnięcie takiego rynsztunku z inwentarza do aktywnego ekwipunku będzie oznaczało zeskalowanie się takiego przedmiotu do levla gracza.

Wprawdzie Redzi tego nie powiedzieli (albo ja to jakoś przeoczyłem), ale na podstawie tego screenu można wnioskować, że skalowanie przedniotów nie będzie się dokonywało w czasie nabycia/podniesienia przez gracza danej zbroi/broni, ale w momencie jej założenia. Inaczej takie oznaczenie przedmiotów nie byłoby zupełnie potrzebne. Tak więc obstawiam, że gracz będzie miał wybór - czy chce wziąć zeskalowany miecz do ręki od razu, czy czekać ileś tam levli aż dobije postacią do levla itemu i cieszyć się jego pełnymi statami.
 
Tak więc obstawiam, że gracz będzie miał wybór - czy chce wziąć zeskalowany miecz do ręki od razu, czy czekać ileś tam levli aż dobije postacią do levla itemu i cieszyć się jego pełnymi statami.
I tak oto REDzi sprawili, że to co chcieli osiągnąć autouzupełnianiem mikstur (żeby nie zostawiać eliksirów na koniec gry) to się im odbije na mieczach, bo teraz też większość będzie chciało je zostawiać na koniec gry. Bez sensu.
 
A wg mnie x-ik może oznaczać broń całkowicie zniszczoną.
Z tego co kojarzę, to broń nie może być całkowicie zniszczona. A przykład ikonki dla przedmiotu wymagającego naprawy widzimy zapewne przy zbroi - czerwony młot.

---------- Zaktualizowano 11:31 ----------

I może rzeczywiście ten czerwony X ma oznaczać przedmiot, który jest dedykowany na wyższy poziom, taka forma ostrzeżenia. Tylko, żebyśmy jeszcze np. poprzez najechanie lub kliknięcie, widzieli na jaki poziom jest ten przedmiot przeznaczony.
 
Wydaje mi się, że na tym screenie pięknie widać przykład jak wygląda w ekwipunku broń o wymaganiach wyższych niż obecny level gracza. Obstawiam, że czerwony znaczek X-a ostrzega, że przeciągnięcie takiego rynsztunku z inwentarza do aktywnego ekwipunku będzie oznaczało zeskalowanie się takiego przedmiotu do levla gracza.
Wprawdzie Redzi tego nie powiedzieli (albo ja to jakoś przeoczyłem), ale na podstawie tego screenu można wnioskować, że skalowanie przedniotów nie będzie się dokonywało w czasie nabycia/podniesienia przez gracza danej zbroi/broni, ale w momencie jej założenia. Inaczej takie oznaczenie przedmiotów nie byłoby zupełnie potrzebne. Tak więc obstawiam, że gracz będzie miał wybór - czy chce wziąć zeskalowany miecz do ręki od razu, czy czekać ileś tam levli aż dobije postacią do levla itemu i cieszyć się jego pełnymi statami.
Też tak sądzę. Dlatego napisałem w innym temacie, że ten czerwony krzyżyk oznacza, że jeszcze za wcześnie :)
 
Mi się wydaję, że jest to znacznik tego, iż broń jest niezdatna do użytku... "X" to dziwny znacznik jak na skalowanie broni ;)
 
Odnoszę wrażenie że Dziki Gon czerpie bardzo duzo z diablo, rozwój postaci nieco podobny do diablo III (zmiana umiejętności, ograniczona liczba slotów) teraz w ekwipunku broń której nie możemy załozyć X bardzo podobny do tego z diablo, nie przeszkadza mi to w końcu Dziki Gon ma dużo z hack&slasha.

Ps
 
Last edited:
Dlaczego dziwny? Od razu sugeruje - stop, zatrzymaj się, czy na pewno wiesz co robisz?

Właśnie chodziło mi bardziej o takie STOP, w stylu nie możesz tego użyć/lub jeszcze użyć, no ale mówimy o skalowaniu się przedmiotu do poziomu Geralta, więc raczej te STOP jest tutaj mało logiczne... sam już nie wiem, tyle teorii ile ludzi na świecie ;D
 
Odnoszę wrażenie że Dziki Gon czerpie bardzo duzo z diablo, rozwój postaci nieco podobny do diablo III (zmiana umiejętności, ograniczona liczba slotów) teraz w ekwipunku broń której nie możemy załozyć X bardzo podobny do tego z diablo, nie przeszkadza mi to w końcu Dziki Gon ma dużo z hack&slasha.
Dokładnie o to mi chodziło o ten X z Diablo, gdzie nie można było użyć tego przedmiotu, bo mieliśmy za mały lvl, ale nie mogliśmy go użyć wcale (no chyba, ze ten lvl nabiliśmy). Nie było mowy o żadnym skalowaniu... Tak samo było np. w Titan Quest ;)
 
Trochę przeszkadzają mi te kolory w tle ikon przedmiotów... Wie ktoś, po co to i do czego służy? Oprócz tego, że wali po oczach i rozprasza uwagę?
 
Trochę przeszkadzają mi te kolory w tle ikon przedmiotów... Wie ktoś, po co to i do czego służy? Oprócz tego, że wali po oczach i rozprasza uwagę?
Określają rodzaj przedmiotu. Przykładowo niebieskie mogą być przedmiotami magicznymi, a żółte - epickimi.
Zdecydowanie wolę to niż napis "EPICKI" itd. dopiero po najechaniu na przedmiot.
 
Top Bottom