Wiedźmin 3: Dziki Gon w tłoczni!

+
Biadolicie o tej kamerze jakby była "sprawa życia lub śmierci".

Pamiętam, że w pierwszym Wiedźminie chwaliłem sobie tą możliwość oddalenia widoku, gdyż w niektórych (większych) potyczkach dawało bardziej taktyczne spojrzenie na "pole bitwy".

Może wasze "modły" zostaną wysłuchane przy okazji Edycja Rozszerzona (jeśli takowa kiedyś powstanie). Na razie nie ma co mieszać z czymś tak złożonym jak ustawienie kamery.
 
Pamiętam, że w pierwszym Wiedźminie chwaliłem sobie tą możliwość oddalenia widoku, gdyż w niektórych (większych) potyczkach dawało bardziej taktyczne spojrzenie na "pole bitwy".
I to jest słowo kluczowe. Teraz nie mamy zbytnich możliwości żeby tą kamerą operować jeśli o odległość chodzi.
 
Biadolicie o tej kamerze jakby była "sprawa życia lub śmierci".

Pamiętam, że w pierwszym Wiedźminie chwaliłem sobie tą możliwość oddalenia widoku, gdyż w niektórych (większych) potyczkach dawało bardziej taktyczne spojrzenie na "pole bitwy".

Tak się składa, że dla mnie to jest "sprawa życia i śmierci", czy raczej kwestia grać albo nie grać. Na domyślną patrzeć nie mogę, psuje mi calutki odbiór jeśli o walkę idzie. W W1 był wybór i tak samo powinno być w przypadku trójki. Nie wyobrażam sobie aby na coś równie banalnego w realizacji, jak kwestia wyboru kamery trzeba było czekać aż do ewentualnej edycji EE. Jeśli jednak Redzi z jakichś względów nic z tym nie zrobią, to oczywiście pozostanie liczyć na scenę moderską.
 
@Marcin Momot - serdeczne, wielkie, ogromne gratulacje dla całego zespołu! Wiadomość bardzo pozytywna, w szczególności ze statusem gold. REDania teraz może na chwilę złapać oddech, poleżakować i zaraz znowu szybciutko przygotowywać się na dzień zero. Oby odbył się on bez wielkiej dramy, padniętych serwerów, uduszonego forum, hektolitrów łez (chyba, iż ze wzruszenia) oraz niekończąćych się jęków ;)
A tak na poważnie - założę się, że jesteśmy dokładnie tak mocno podekscytowani, ajk Wy, drodzy REDzi. Oby do 19!
@eustachy_j23 - otóż to, otóż to. Od siebie dodam sterowanie K+M. Ale pomarudzić pójdę gdzie indziej.
 
Ja również ślę gratulacje całemu zespołowi. Swoją EK mam już opłaconą, teraz tylko codziennie zaklinam swój komputer co by obudzić w nim demoniczną moc która pozwoliłaby mi pograć w tą grę przynajmniej na średnich ustawieniach :) Jak na razie nie przyniosło to żadnych rezultatów ale do 19 mam jeszcze trochę czasu, żyćcie mi powodzenia ;)
 
Pojawiła się już może informacja na ilu płytach będzie gra Wiedźmin 3 w wersji na PC? Słyszałem że na 6 ale nigdzie nie mogę znaleźć oficjalnego komunikatu.
 
Pytanie tylko czy te 6 płyt będzie zajmowała sama gra, czy może na dodatkowym krążku (krążkach?) znajdą się jakieś dodatki typu filmów "making of" czy muzyki z gry.
 
Stawiam na cztery płyty z grą, piąta making of z elektroniczną wersją drukowanego stuffu i szósta muzyka.

Heh, przecież.na buy.thewitcher.com jest podany skład każdej edycji :wallbash:.
Więc będzie pewnie 5 DVD z grą plus muza. Chyba, że miejsce na płyty w steelboxie jest pozostawione na zapas, a gra będzie spakowana na jednej dwuwarstwówce (bądź dwóch).
 
Last edited:
Chyba, że miejsce na płyty w steelboxie jest pozostawione na zapas, a gra będzie spakowana na jednej dwuwarstwówce (bądź dwóch).
Jak? Przecież instalacja by trwała długie godziny przy takiej kompresji. Z 40GB spaść do 16? Nierealne.
 
Myślisz, że pliki wrzucą na płyty bez żadnej kompresji? Może i tak, ale kto dziś tak robi?
Nie da się tak skompresować plików, jeśli chcesz normalny czas instalacji. Przecież GTA V nie bez powodu waży 60GB i jest na siedmiu płytach.
 
Jeśli tak będzie, to ściągajacy z gog-a lub steam-a widłami ich rozniosą od Starzyńskiego po Trasę Toruńską. Chyba, że edycje cyfrowe będą jednak skompresowane.

---------- Zaktualizowano 12:30 ----------

Poza tym np. Wiedźmin 2 w wymaganiach ma 16 GB na HDD, a instalka była na jednym DVD. Zresztą komputer, który ma udźwignąć Wiedźmina 3 ze sprawną dekompresją plików raczej kłopotów mieć nie powinien ;).
 
Last edited:
Jeśli tak będzie, to ściągajacy z gog-a lub steam-a widłami ich rozniosą od Starzyńskiego po Trasę Toruńską. Chyba, że edycje cyfrowe będą jednak skompresowane.
Co to za dziwna teoria? Gry AAA od ponad roku ważą minimum 30GB.
Poza tym np. Wiedźmin 2 w wymaganiach ma 16 GB na HDD, a instalka była na jednym DVD.
Była na dwóch.
Zresztą komputer, który ma udźwignąć Wiedźmina 3 ze sprawną dekompresją plików raczej kłopotów mieć nie powinien ;).
To tylko kwestia dysku, a dekompresja takich wielkości to kilka godzin.
 
Była na dwóch

A EK nawet trzech:
- płyta z grą,
- making of,
- muzyka.
Nie przypominam sobie, abym podczas instalacji zmieniał płyty w napędzie. Wrócę z roboty na chatę, to upewnię się organoleptycznie co siedzi w pudełku z EK.

---------- Zaktualizowano 15:23 ----------

To tylko kwestia dysku, a dekompresja takich wielkości to kilka godzin.

Wciąż siedzisz na Pentium II?
 
A EK nawet trzech:
- płyta z grą,
- making of,
- muzyka.
Nie przypominam sobie, abym podczas instalacji zmieniał płyty w napędzie. Wrócę z roboty na chatę, to upewnię się organoleptycznie co siedzi w pudełku z EK.
W Wiedźminie 2 EK jak i premierowej są dwie płyty z grą w jednym pudełku i dwie z dodatkami w drugim.
 
Wciąż siedzisz na Pentium II?
Jeśli Pentium II to dla Ciebie dysk, to naprawdę nie masz doświadczenia w rozpakowywaniu dużych plików. Może inaczej, próbowałeś kiedyś spakować 60gb do 35? Jeśli nie, to spróbuj i zobacz ile trwa.
 
Ja jestem w stanie spakować swojego W3 w wielką reklamówkę i wypakować na biurko. W komputerze niestety nie znajdzie się już miejsca. Obudowa jest trochę za mała ;)
Swoją drogą, kto w dzisiejszych czasach wierzy, że słonia da się spakować w butelkę?
Każdy kto wybiera wersję cyfrową musi znać możliwości swojego internetu i wymagania gry. Proste :)
 
Top Bottom